Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли разрушители във форума.

Публикувано от OwnerBG 
Re: Има ли разрушители във форума.
17-07-2010 - 08:57:36
avatar
*bow**bow**rose*

Чест и почитание
Re: Има ли разрушители във форума.
17-07-2010 - 17:23:42
Оунър, когато го оправиш ще пуснеш ли снимки от оправеното *pardon*
Re: Има ли разрушители във форума.
17-07-2010 - 17:36:26
avatar
Quote
Ivo.NovDom
Оунър, когато го оправиш ще пуснеш ли снимки от оправеното *pardon*

Разбира се че ще направя снимки преди и след намесата.
Дано само имам пари за нета, че както са го подкарали строителите от към цени.
Криза било, работа нямало, цените падали.

Да бе.

Днес си купих чук и трион.
Утре ще си взема и червена каска.
Малко със синия гащеризон нямам късмет, но ми обещаха моята мярка.
И в понеделник се будя строител.
Ако някой знае как се зззгъват шапки от вестник да пусне схемата.
И господ да му е на помощ на строителния бизнес.
Сега тренирам трънска псувня.
Удава ми се.
Явно скрит талант се пробуди.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-17 17:37 от OwnerBG.
Re: Има ли разрушители във форума.
17-07-2010 - 18:57:58
Колега OwnerBG!

Гледам Министъра на МРРБ-то ходи да открива обекти със синя каска! Да не объркаш символиката на цветоветеwinking smiley
По твоя проблем ми се завъртя в главата едно решение след като видях изпълнение на последен етаж по следния начин:конструкцията се изпълнява на метални рамки до покрива включително и стените се изграждат от тухли четворки. Гредите ми се сториха с размери 8Х8 см или малко повече от далече! Една такава греда от 6 метра е приблизително с цена 200 лв.Надявам се ,че може да се изчисли конструкцията самостоятелно,без да се отчитат съществуващите колони или да се отчетат като допълнителна застраховка за здравина т.е. да участват в прикрепянето като разделители например! Така би излязло най-евтино и най-здраво изпълнението .Няма да имаш нужда от разрушаване,даже това дето го има като съществуващо може да е от полза,независимо,че няма качествата на бетонна конструкция!
Re: Има ли разрушители във форума.
17-07-2010 - 19:30:46
avatar
Quote
фло
Колега OwnerBG!

Гледам Министъра на МРРБ-то ходи да открива обекти със синя каска! Да не объркаш символиката на цветоветеwinking smiley
По твоя проблем ми се завъртя в главата едно решение след като видях изпълнение на последен етаж по следния начин:конструкцията се изпълнява на метални рамки до покрива включително и стените се изграждат от тухли четворки. Гредите ми се сториха с размери 8Х8 см или малко повече от далече! Една такава греда от 6 метра е приблизително с цена 200 лв.Надявам се ,че може да се изчисли конструкцията самостоятелно,без да се отчитат съществуващите колони или да се отчетат като допълнителна застраховка за здравина т.е. да участват в прикрепянето като разделители например! Така би излязло най-евтино и най-здраво изпълнението .Няма да имаш нужда от разрушаване,даже това дето го има като съществуващо може да е от полза,независимо,че няма качествата на бетонна конструкция!

Прав си Фло, ще си взема и синя и жълта.Само зелена няма да мога.
За металните колони сигурно става, но къщурката е жилищна постройка с РЗП 3500 кв.м.и е малко сложнейшо.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Има ли разрушители във форума.
17-07-2010 - 21:04:13
Quote
OwnerBG

За металните колони сигурно става, но къщурката е жилищна постройка с РЗП 3500 кв.м.и е малко сложнейшо.

Доколкото разбрах става въпрос за последния етаж само или бъркам?Ако е само за последния етаж не виждам проблем да се препроектира с метална гредова-скелетна конструкция в комплект с покрива.Металната рамкова конструкция би могла да следва линията на сега съществуващата бетонна,която искаш да рушиш! Аз бих си потърсил второ и трето конструктивно мнение,докато намеря незадръстен и с по-творческа нагласа конструктор!
Re: Има ли разрушители във форума.
17-07-2010 - 21:42:20
avatar
Фло е прав - нали имам снимки - защо не смениш проекта?!

Чест и почитание
Re: Има ли разрушители във форума.
18-07-2010 - 17:38:47
avatar
Quote
фло
Quote
OwnerBG

За металните колони сигурно става, но къщурката е жилищна постройка с РЗП 3500 кв.м.и е малко сложнейшо.

Доколкото разбрах става въпрос за последния етаж само или бъркам?Ако е само за последния етаж не виждам проблем да се препроектира с метална гредова-скелетна конструкция в комплект с покрива.Металната рамкова конструкция би могла да следва линията на сега съществуващата бетонна,която искаш да рушиш! Аз бих си потърсил второ и трето конструктивно мнение,докато намеря незадръстен и с по-творческа нагласа конструктор!

Незадръстен и с творческа нагласа може и да се намери, но такъв който застава зад думите и компетенциите си НЕМА.
Като мокра връв се измъкват всички, когато се отиде към конкретика.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Има ли разрушители във форума.
19-07-2010 - 18:00:36
avatar
пущиняци.......

Чест и почитание
Re: Има ли разрушители във форума.
16-09-2010 - 18:31:40
avatar
ПОНЕЖЕ и аз съм на такъв ХАЛ - т.е. няма да се разсърдя ако някой ми даде оферта за премахване на 40-50 м2 панелен покрив, сложен върху тухлени стени.

Днес слупах по радиото че някакъв блок в Ямбол паднал, защото живущите чоплели от стените (т.е. направо си ги разбивали), за да вземат ЖЕЛЕЗО и да го върнат за вторични.

Ако някой иска моята арматура (освен нея панелите лежат на едни доста апетитни траверси - почти като жп релси) ще му я дам подарък, разбира се ще си платя и разбиването

Сега сериозно
Очаквам включване - Ако в Пловдив и околностите има някой който може да извърши тази операция.

(предполагам че ще е нужно къртене + оксижен + ножици за арматура и тн ( или това + вдигане с кран - някои от панелите имат уши и/или дупки) + транспорт на боклуците и товарна техника (или товарни хора)

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход