Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли разрушители във форума.

Публикувано от OwnerBG 
Re: Има ли разрушители във форума.
15-07-2010 - 11:11:25
avatar
Quote
salvador
Какво не му харесваш на рязането?Ако искаш да махнеш само колоните и да оставиш плочата...това е начинът (без вибрации).Става бързо и чисто.

Абе всичко ми харесва, но директно рязане също не става защото трябва да остане част от арматурата.
Просто се прие че бетона не е добре да остане, а да се излее наново.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Има ли разрушители във форума.
15-07-2010 - 11:24:00
avatar
Quote
bulhomes
Quote
OwnerBG
Не ме притесняват сроковете. Просто не искам да натоварвам конструкцията с вибрации...

Сега Фло трябва да се включи с рецепта за препарат, който реагира с бетона и го стопява ....

Има подобни продукти, че даже и българско изобретение.
Ако имам късмет, даже ще го изпробвам.
Притеснението ми и е, че не е правено в малки обеми и изолирано без да се бута цялата конструкция.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Има ли разрушители във форума.
15-07-2010 - 13:27:55
Quote
bulhomes

Сега Фло трябва да се включи с рецепта за препарат, който реагира с бетона и го стопява ....

Няма да се включа да не ме чака после дълга принудителна кариера на АЕЦ -Козлодуй!
Re: Има ли разрушители във форума.
15-07-2010 - 18:36:06
Хайде бе Фло. Нясно сме, че ти си го изобретил тоя продукт *beer*
Re: Има ли разрушители във форума.
15-07-2010 - 23:04:54
Quote
bulhomes
Хайде бе Фло. Нясно сме, че ти си го изобретил тоя продукт *beer*

Не съм го изобретил аз колега!Даже и не помислям за тази посока! Работя в другата по подготовка на производство на тухли от лек бетон за пазара и както се казва в една песен на Висоцки: "... Не пройдет и полгода и я появлюс...!" и ако имаш още една къща за гости в проект ще съм в състояние да ти предложа най-доброто за Троянския балкан!*drunk*
Re: Има ли разрушители във форума.
16-07-2010 - 10:15:26
Аз имам готов проект за къща за гости в Троянския балкан, даже със строително разрешение от миналата година, ама от работа по чужди къщи нямам време да си сметна моята winking smiley Ако Булхома пробие с консултантите, може и аз да се включа на последващ етап....

Ще чакам тогава включване след половин година, таман ще е дълбока зима и ще има време да ги огледаме нещата.
Re: Има ли разрушители във форума.
16-07-2010 - 10:54:03
По евтино ще излезе да мъглосаш всичко по класическия начин къртене-рязане , отколкото да мислиш как да спасиш 2-3 тона арматура- я стане я не.Щото ще дойде някой който ще опитва разни непроверени тактики , ще се изнервиш че и пари ще потрошиш.За да не се гадае поне снимки да имаше.winking smiley
Re: Има ли разрушители във форума.
16-07-2010 - 11:43:45
Quote
filmatoplo
По евтино ще излезе да мъглосаш всичко по класическия начин къртене-рязане , отколкото да мислиш как да спасиш 2-3 тона арматура- я стане я не.Щото ще дойде някой който ще опитва разни непроверени тактики , ще се изнервиш че и пари ще потрошиш.За да не се гадае поне снимки да имаше.winking smiley

*ok* clap:*bow**ok* clap:*bow* *ok* clap:*bow*
Това е най-евтиния начин, всичко друго е трошене на пари върху сбъркана и преправяна железобетонна котструкция. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-16 11:44 от Ivo.NovDom.
Re: Има ли разрушители във форума.
16-07-2010 - 19:00:36
avatar
Може да се използва ФРП система за укрепване после,но дайте детайли....?!?
Каква е целта и дали тя оправдава средствата?

Чест и почитание
Re: Има ли разрушители във форума.
17-07-2010 - 08:24:52
avatar
Quote
filmatoplo
По евтино ще излезе да мъглосаш всичко по класическия начин къртене-рязане , отколкото да мислиш как да спасиш 2-3 тона арматура- я стане я не.Щото ще дойде някой който ще опитва разни непроверени тактики , ще се изнервиш че и пари ще потрошиш.За да не се гадае поне снимки да имаше.winking smiley

Може би не бях достатъчно конкретен.
Пуснах темата за да открия човек, който да се ангажира с конкретни действия.
Снимки не пускам нарочно за да си спестя негативните коментари.Конструкцията изглежда достатъчно гадно и без това.
Не се търси пестене от арматура или нещо друго.
Но смятам да спестя излишните вибрации, защото бетона за премахване е на 5 ти етаж а конструкцията не е вързана и довършена нагоре.
Консултирам се със опитни конструктори и не си позволявам тълкувания на ангро.

п.п.
Благодарности на Гогол за контакта с неговия колега от София.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход