Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


m17
Re: Топлоизолация
01-09-2010 - 12:01:18
Quote
kalin72
Аз бих направил вътрешната изолация с вата и гипсокартон...но след като имаш вече XPS, слагаш само гипсокартон отгоре. Разбира се, на шини smiling smiley

Мисля да избегна шините поради пространството което отнемат от помещението. Отделно и носачите им ще представялват термомостове. Мисля че с директно лепене на гипсфазера върху ЕПС'а ще се получи по-добре - няма термомостове и не му губи пространство. Да, става по-бавно но ще си го направя сам така че не ме притеснава това. Притесняваше ме съвместимоста на материалите - лепилата на циментова основа като шпакловка за изолация например не лепят надеждно към гипсови основи. Това обаче се решава или със специален грунд или с някакви лепила на гипсова основа хващали добре и върху ЕПС.
Относно подравняването на плочитте гипсфазер - при лепенето на ХПС бяха обрани основните неравности по стената ( класическата соц-бетонна стена има поне 3 см изтумбване в средата ) така че планирам лепене на дебел гребен - 5мм и си мисля че ще успея да изравня ръбовете съвсем прилично. Ако не стане абсолютно перфектно ще шпакловам по-дебело и ширико ръбовете.
Re: Топлоизолация
01-09-2010 - 16:23:18
Ами не мисля, че носачите ще са термомостове, нали пред тях имаш XPS? Можеш да ползваш летвички тогава....знам ли, варианти много smiling smiley
Re: Топлоизолация
01-09-2010 - 17:40:37
Quote
kalin72
Ами не мисля, че носачите ще са термомостове....
Аха, в противен случай дръжката на джезвето (черпака, лъжицата) щяха да са само за красота.
m17
Re: Топлоизолация
02-09-2010 - 15:40:47
Quote
kalin72
Ами не мисля, че носачите ще са термомостове, нали пред тях имаш XPS? Можеш да ползваш летвички тогава....знам ли, варианти много smiling smiley

Няма да е надеждно да закрепвам носачите върху ХПС'то, въпреки че е от твърдото - ще мърдат при натиск, ще провисне цялата конструкция. По принцип носачите се закрепват върху бетона и им се подлага една гумена лента за топло и звуко изолация. Тая лента е много апокрифна в БГ, т.н. професионалисти не я знаят и съответно рядко я ползват, може би щото трудно се намира.
Както и да е, може да премисля за носачи от тънко ОСБ т.е върху налепената изолация закрепвам летви от 9мм ОСБ и отгоре закрепвам гипсфазера. Така избягвам потенциални термомостове, мокри процеси, вероятност от неравности и сие. Ще спакловам съвсем тънко фугите, един хубав грунд и латекса ще седи идеално.
Re: Топлоизолация
02-09-2010 - 20:43:18
Тая лента зад окачваяите дето се слага има ефект ако се слага акустичен картон.Иначе се ползва при направа на картон в заведения за да няма вибрации.Ако окачвачите не са метални какви са гаранцийте че скарата няма да изметне?
m17
Re: Топлоизолация
02-09-2010 - 21:53:17
Quote
stenmark
Тая лента зад окачваяите дето се слага има ефект ако се слага акустичен картон.Иначе се ползва при направа на картон в заведения за да няма вибрации.Ако окачвачите не са метални какви са гаранцийте че скарата няма да изметне?

ами гаранциите са дюбел-пирон през 40 см за закрепване на единична скара ( ОСБ 9 или 11мм ) през 40см.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход