Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация

Публикувано от hithiker 
Re: Топлоизолация - от каменна вата или от пенобетон?
28-07-2010 - 16:53:23
Boby, gogol, stivemaster, фло, smiling smiley
Благодаря за различните съвети!winking smiley
Питате ли се, кой от вас е прав и кой е седнал?:]
Re: Топлоизолация
28-07-2010 - 16:58:03
Карай с четворка 25+10=35см по тъничко по нежно.Дебелини на 38 имат само поротерм но и за тях е нужна допълнителна термоизолация.
Re: Топлоизолация - от каменна вата или от пенобетон?
28-07-2010 - 17:42:43
Quote
panelov
Boby, gogol, stivemaster, фло, smiling smiley
Благодаря за различните съвети!winking smiley
Питате ли се, кой от вас е прав и кой е седнал?:]

*book*Това му е хубавото на тоя форум колега-различните съвети и мнения ,да те насочат към доброто решение,което накрая си е твое!Няма по-лошо нещо от това да те набутат няколко единодушни мнения!
Re: Топлоизолация
28-07-2010 - 23:28:25
Quote
фло
Колегата Любо може ,и ако няма нещо против и аз бих се присламчил с т.6 дървобетон 25 см;
С данните за Коефициентите на топлопроводност (Ламбда=л [W/mK]), които имам, следват Коефициентите на топлопреминаване - U [W/m2K]:
1. 10 см стиропор (л= 0,041) + тухла четворка (25см, л=0,52) => U=0,323
2. 38 см поротерм (л=0,194) => U=0,47
3. 38 см тивит (л=0,1) => U=0,252
4. 38 см пенобетон (400kg/m3;, л=0,14) => U=0,347
5. 38 см итонг (500kg/m3, л=0,16).=> U=0,393
6. 25 см.дървобетон (за D-500 нямам данни, за 700kg/m3, л=0,23) => U=0,795; за 38сm U=0,55

По новата Наредба №7 (2009г) за външни стени дават под U=0,35. Преди беше 0,5. Поротерм 38NF тогава влизаше в норматива без допълнителна ТИ.

Фло,
Ако имаш данни за това D-500 на дървобетона, предполагам плътност, дай да видим. Очаквам да отиде като т.т. 4 и 5.
Re: Топлоизолация
28-07-2010 - 23:55:43
Теплопроводность арболита в зависимости от вида заполнителя
Вид заполнителя-Измельченная древесина

Теплопроводность арболита при средней плотности, кг/м3
400 0,08

450 0,09

500 0,095

550 0,105

600 0,12



Вид заполнителя -Измельченная древесина

Теплопроводность арболита при средней плотности, кг/м3
650 0,13

700 0,14

750 0,15

800 0,16

850 0,17
Re: Топлоизолация
29-07-2010 - 12:51:23
ОК, Фло!
Доста по-добри данни дават руснаците. Моите са от Наредба №7.

При това положение, за по-леките арболит U е около това на Тивит (т.3 от сметките), а по тежките като пенобетона и Итонга (т.т. 4 и 5).

Понеже в другата тема наблягаш на "дишащите" свойства, дай данните и за Мю, ако имаш. В нашите данни е от порядъка на перлитобетона, пено- и газо-бетоните. Мю=4 за 700 плътност, вероятно и надолу, което е чудесно и го приближава до ватите.
За мен хубав материал като топло и влаго свойства.
Какво се изясни - пие или не вода? Тук смятаме за сухо състояние.
За технологичните проблеми Ви чета.
Re: Топлоизолация
29-07-2010 - 12:57:32
Ламбдата на стиропора не е ли малко висока? На моя пишеше 0.035 например. Аз също съм с 25 см тухла и 10 см стиропор и мисля че сметката излизаше 0.28 Вт/м2К.
Re: Топлоизолация
29-07-2010 - 20:49:31
Quote
Любо
ОК, Фло!
Доста по-добри данни дават руснаците. Моите са от Наредба №7.

При това положение, за по-леките арболит U е около това на Тивит (т.3 от сметките), а по тежките като пенобетона и Итонга (т.т. 4 и 5).

Понеже в другата тема наблягаш на "дишащите" свойства, дай данните и за Мю, ако имаш. В нашите данни е от порядъка на перлитобетона, пено- и газо-бетоните. Мю=4 за 700 плътност, вероятно и надолу, което е чудесно и го приближава до ватите.
За мен хубав материал като топло и влаго свойства.
Какво се изясни - пие или не вода? Тук смятаме за сухо състояние.
За технологичните проблеми Ви чета.
Щом диша,трябва да пие ама и да връща:]Забележи обаче нещо много интересно! Всяко увеличение на относителното тегло с 50 кг.на кубик променя коефициента само с една стотна.Това за мен е забележително качество!
Re: Топлоизолация
29-07-2010 - 21:17:41
Боби,
Аз споменах, че ги чета от Наредба №7. Ако е читав търговеца или има сертификат, не изключвам и 0,035. За Неопора май там го даваха. Плътността също очаквам да влияе, но според въпросната Наредба не е така за стиропора - все 0,041.
В интерес на истината, под черта в забележка пише, че стойностите се вземат от Таблицата или от техническите спецификации на производителя.
Добър вариант си избрал.:*ok*

Quote
фло
Щом диша,трябва да пие ама и да връща:]Забележи обаче нещо много интересно! Всяко увеличение на относителното тегло с 50 кг.на кубик променя коефициента само с една стотна.Това за мен е забележително качество!
То хубаво, ама трябва да се има едно на ум и да се пази от навлажняване (отвътре и отвън), което става с относително по-"недишащи" материали. Те могат да влошат нещата, като при ватите. Сигурно с прецизно проектиране могат да се запазят началните добри свойства
Re: Топлоизолация
29-07-2010 - 22:23:35
Здравейте,малко уточнения ,не съм съгласен с данните за - 38 см пенобетон (400kg/m3;, л=0,14) => U=0,347 ето други данни - [www.penobeton.bg] . Второ ,когато гледате данни в наредбата имайте предвид какво виждате и какво сравнявате тук , стиропор F50 или друг (плътност,дебелина и т.н) Имам предвид че истински сертификат и автентични данни дават само марковите производители.Те именно употребяват и суровина която няма нищо общо с тази на конкуренцията. Аз например неслучайно съм посочвал че продукта на BASF (Стиропор и Неопор за Оставащ кофраж) има състав който е неаналогичен на обикновения стиропор производство в Тайван или Китай.Просто рекламите настрана ,аз с очите си съм виждал че това е стиропор който гори ,но не подържа горенето и самозагасва веднага !!! Немския ми не е добър но на чувала пише - с намалено съдържание на стирен и може би това определя различното поведение може би и другите му качества са различни по стойности.Трето ,не на последно място - тук очаквам реакция ,но истината е ,че тенденциите на промени в нормативните документи следва евродирективите ,където за "дишащи"стени вече не се говори ,набляга се на изисквания за въздухонепроницаемост и повишаване на изискванията към ОВК . Такива системи у нас направо липсват ,така че трябва да се съобразим непременно с това.
С думи прости ако влажността в жилището надвишава 60% няма никакво значение дали му дишат стените или не.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход