Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация

Публикувано от hithiker 
Re: Топлоизолация
18-07-2010 - 23:41:08
Верно е,че пенобетона е лек бетон! Това,което го прави непривлекателен за мен,когато става въпрос за тухли е отворената клетъчна структура,за разлика от полистиренбетона,в който въздуха е в затворена клетка!Вероятно е много подходящ за подови замазки и др.подобни занимания.Въобще за всяко конкретно приложение е добре да се търси подходящия материал и да не се отхвърлят възможностите с лека ръка като цяло! Според мен де!
Re: Топлоизолация
19-07-2010 - 00:16:28
Фло ,ако се замислиш и анализираш така наречените ни диалози ще установиш за жалост че с известна умереност можехме да допринесем за темата в която участваме.Освен това ,аз лично се придържам към правилото ,че човек е по склонен да възприема добрия опит ,от конкурент,съперник или дори враг отколкото от приятел ,С други думи можем да се учим от всекиго и аз лично го правя.
Ето ти нещо с което да се запознаеш и не само ти разбира се:
1. [www.parketeria.com]
2. [www.peno-beton.eu]
3. [www.sam-shum.com
Аз твърдя че водопоглъщаемостта му е до 10-12% , така че ако решиш да пробваш нещо (щото аз съм пробвал и говоря от опит) , нека да го издискутираме - аз неотдавна ти казах в една тема, че разполагам с машина за такъв бетон , на названието на която ти реши да се подиграеш , но както и да е.Машината всъщност е с активираща бъркалка (700 об/мин), тоест спомагаща за по добрата хидратация на цимента и едновременно с това за вкарването на допълнително количество въздух .Това което всъщност е проблема у нас е липсата на внос на пенообразуващ агент, специално за нуждите на пенобетонопроизводителите и се използва един препарат Щамекс АФ15 - 3% концентрация които е за пожарогасителни цели.Той обаче тъй като не е за тази цел и излиза по скъпо и по некачествена пяна. И т.н. при интерес ще дописвам.
Re: Топлоизолация
19-07-2010 - 01:26:29
Стивмастер, ето това е приказка. Надявам се да научиме нещо. Поздрави.
Re: Топлоизолация
19-07-2010 - 09:30:31
Quote
stivemaster
Това което всъщност е проблема у нас е липсата на внос на пенообразуващ агент, специално за нуждите на пенобетонопроизводителите и се използва един препарат Щамекс АФ15 - 3% концентрация които е за пожарогасителни цели.Той обаче тъй като не е за тази цел и излиза по скъпо и по некачествена пяна. И т.н. при интерес ще дописвам.

Пенители или детергенти по скалата на Грифин(HLcool smiley за повърхностно-активните вещества са тези с числа от 13 до 16. Голям брой са например полиоксиетиленовите етери!Това,което определям на пръв поглед като проблем на пенобетонопроизводителите е,че не използват стабилизатор на пенителя!Стабилизатора е необходим,тъй като пенителя има афинитет само към водните молекули, но не и към тези от цимента.
Най-характерните проблеми на грубо-дисперсните системи-суспензии,емулсии и пени са два:склонността да образуват каймак/коагулация/ и да се утаяват/седиментация/,като освен поотделно,често се появяват и едновременно.Решаването на тези проблеми е сериозна и трудна технологична задача. В крайна сметка моето мнение,че не можем да имаме постоянство в параметрите на продукта,ако той не се прави в контролирани условия!За да се прави в домашни условия пенобетон и да излиза винаги еднакъв би могло единствено да се купува,готов, във сух вид от типа на циментените лепила,с всички необходими вложени в сухо състояние вещества вътре като пенител,стабилизатор ,антикоагуланти и т.н.Дава се предписание за необходимото количество вода и време за разбъркване и това е!Поначало обаче е съмнително въобще дали ще се продава ,тъй като колкото и обем да дава ,да речем100-150% все е скъпо!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-19 16:48 от фло.
Re: Саниране
19-07-2010 - 16:00:23
Quote
gogol
Гледайте за сертифицирана система - всичко друго е утопия....

Гогол, кажи моля те какво представлява една сертифицирана система? Нима всяка ТИ не се състои от стиропор/ вата..., мрежа и мазилка? За клиента звучи не мн. ясно. Като вляза в някой склад виждам да се продават не системи, но отделни продукти които по-горе изброих.
Въпросът ми вероятно е елементарен, но нали затуй сме тук, да питаме*bow*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Топлоизолация
19-07-2010 - 16:02:44
Всъшност един от ефектите на пенообразувателя е омокрящата му функция ,тоест подпомагането на хидратацията ,но този ефект е по силно изразен в специализираните препарати, ето например в напреднала държава ,избора който имат - [www.pbeton.ru] Защо ти предложих това в предния пост ФЛО ,виж хората за какво ползват интернет и форумите ,а ние за какво ги ползваме, на всичкото отгоре ако си по добре с руския от мене няма да е зле ще можеш да черпиш от извора - [www.allbeton.ru] Може пък да се светнеш на това как се прави и стабилизира, както и сам каза.
Re: Топлоизолация
19-07-2010 - 17:42:55
Ето това е един от най добрите ,съдържа естествен протеин - [www.greenfroth.ru] Обърнете внимание на количеството използван препарат и количеството получена суперустойчива пяна ,тук - [www.greenfroth.ru] Всеки би могъл да направи сметката че кубик с плътност 600 излиза по малко от 80лв.

За Гето да обясня преди Гогол "Сертифицирана система" е такава система ,компонентите на която имат сертификат за качество ,но и работата им съвместно в система е проверено и сертифицирано също ,с цел да се предлага като завършен продукт ,гарантиращ на производителя по голям оборот , на изпълнителя и клиента доверие в продукта и ГАРАНЦИЯ за качество.А иначе всеки опитен изпълнител на ТИ си има система.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-19 17:48 от stivemaster.
Re: Топлоизолация
19-07-2010 - 17:57:13
avatar
Привет!
Всеки продукт има сертификат - било то за производствен контрол,приложение и т.н.
Проблема се явява в това ,че всеки пейстнал дадена формула на компа си може да я приложи и в производство ,а дали продукта е добър,че е без всякакви изпитания - кучета го яли.....
При сертифицирането се гледа както производството ,така и дадени характеристики - всяка уважаваща себе си фирма го прави и то с поглед в бъдещето!
Иначе какво му е - то и цимент и пясък да сложиш - лепи.....
Важното мисля е как и за какъв период от време....!
Туй със стиропора май само тук го има - почти всички ТИСистеми на запад са я от ХПС,я от вата.....
Тук пак минаваме тънката....май.....
Дано и да е качествена.....
И БРАВО на двамата съфорумци ФЛО и Стивмастър за подадените с мир ръце - така ви искам другари Дюлгери......*angel*

Чест и почитание



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-19 17:58 от gogol.
Re: Топлоизолация
19-07-2010 - 17:59:44
Топлоизолация - от каменна вата или от пенобетон?
27-07-2010 - 11:37:58
Quote
stivemaster
Фло ,ако се замислиш и анализираш така наречените ни диалози ще установиш за жалост че с известна умереност можехме да допринесем за темата в която участваме.Освен това ,аз лично се придържам към правилото ,че човек е по склонен да възприема добрия опит ,от конкурент,съперник или дори враг отколкото от приятел ,С други думи можем да се учим от всекиго и аз лично го правя.
Ето ти нещо с което да се запознаеш и не само ти разбира се:
1. [www.parketeria.com]
2. [www.peno-beton.eu]
3. [www.sam-shum.com
Аз твърдя че водопоглъщаемостта му е до 10-12% , така че ако решиш да пробваш нещо (щото аз съм пробвал и говоря от опит) , нека да го издискутираме - аз неотдавна ти казах в една тема, че разполагам с машина за такъв бетон , на названието на която ти реши да се подиграеш , но както и да е.Машината всъщност е с активираща бъркалка (700 об/мин), тоест спомагаща за по добрата хидратация на цимента и едновременно с това за вкарването на допълнително количество въздух .Това което всъщност е проблема у нас е липсата на внос на пенообразуващ агент, специално за нуждите на пенобетонопроизводителите и се използва един препарат Щамекс АФ15 - 3% концентрация които е за пожарогасителни цели.Той обаче тъй като не е за тази цел и излиза по скъпо и по некачествена пяна. И т.н. при интерес ще дописвам.

В детайла за настилка на открита тераса около 50 кв.м над жилищни помещения е заложено по проект 10 см. каменна вата с още 5 см. хидро-изолации и замазки под граниторгеса. Съветват ме вместо изпълнението на този детайл, да налея 12-13 сантиметра с лек пено-бетон и да слагам гранитогреса отгоре му? Щяло да бъде хем по-топлоизолирано, хем по-безопасно за течове, хем по – евтино. Къде е истината?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход