Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация

Публикувано от hithiker 
Re: Топлоизолация
17-07-2010 - 20:50:27
Quote
gogol
Напомня ми паянта - няма ли опастност от саморазрушаване при земетръс?!
И как стават връзките със стените,липсва им "зъб",да разчитам само на пяна или варов ръзствор ще е ерес!!!

Ако наричаш ерес Наредба №2 за проектиране на сгради и съоръжения в земетръсни райони/в сила от 23.07.2007г/ си е много смело определение!*book*
Поначало трябва да се прави разлика между носещ зид с неговите ками и зъби и т.н. фолклорни майсторски определения и самоносещия зид!Разликата идва основно от якостните характеристики на оградните елементи изразени в мегапаскали на 1мм2.което води до различно приложение в конструкцията.
Re: Топлоизолация
17-07-2010 - 21:48:52
avatar
Виж,то ако погледнеш наредбата ,тя отвсякъде плаче за измемение,но не там е въпроса....
Нагледно знаеш как се строи - тук бетон не стигнал,там излята четвърт от стената и т.н. и т.н.......
Този тип строителство признавам ми е интересен,но не виждам приложение някъде освен по къщи строени от собственик,пряко наблюдаващ всичко......
В момента преправям изпълнение на голяма строителна фирма от Варна и вече се чудя как някой изобщо е вземал пари за работата си....
Обект в Бриз ,преди струващ около 2300 е на м2,сега е руина и ако мога ще го спася.....друг е въпроса ,че вече ми писна да се обръщат към мен само за поправки....
Видите ли, големите пари ги взема некадърника,а после инвеститора като му кажеш реална цена - цвили като кон......

Чест и почитание
Re: Топлоизолация
17-07-2010 - 22:13:36
Quote
фло
Quote
gogol
Напомня ми паянта - няма ли опастност от саморазрушаване при земетръс?!
И как стават връзките със стените,липсва им "зъб",да разчитам само на пяна или варов ръзствор ще е ерес!!!

Ако наричаш ерес Наредба №2 за проектиране на сгради и съоръжения в земетръсни райони/в сила от 23.07.2007г/ си е много смело определение!*book*
Поначало трябва да се прави разлика между носещ зид с неговите ками и зъби и т.н. фолклорни майсторски определения и самоносещия зид!Разликата идва основно от якостните характеристики на оградните елементи изразени в мегапаскали на 1мм2.което води до различно приложение в конструкцията.

Носещ Шопски Зид, те това е чудото на строителния гении.
Re: Топлоизолация
17-07-2010 - 22:44:14
Quote
Nasko.Stoykov


Носещ Шопски Зид, те това е чудото на строителния гении.

Жалко,че беше изтеглен нагледния снимков материал !Дано да попадне в музея на архитектурата и строителството във гр.В.Търново в специална секция Шопски зид:],като под националната гордост трябва да има надпис на поне пет езика:Не правете това в къщи! Опастно е!:}
Re: Топлоизолация
17-07-2010 - 22:56:38
Фло, никак не е трудно да се попълни тази липса. Този шедьовър на "масонската шопска ложа" е толкоз широко използван по нашите ширини, че за отрицателно време можеш да нащракаш една камара снимки.
Re: Топлоизолация
17-07-2010 - 23:04:22
Гоголе някой друг забеляза ли проблема в цитата с ценообразуването на начетения колега как мислиш ? А дали те разбра за термомоста според тебе , той дали се сеща къде му се намира външната тухла и как ще я обхване. Има ли конструктор който дори и самозванец да се подпише под двоен зид с четворки .За това си има и материали и технология ето едно примерче [www.hispalambg.com] Ето и една задачка стойността за якост която е дал производителя на четворките при монтаж в нормално положение или ако е права .
Относно меките връзки тук има колега който е идвал на мой обект , но той е ходил и на други обекти ,всички сте ходили на такива които следват метода за последователно изграждане и натоварване на конструкцията .Тоест иззиждане на външните и оградни стени ,след тях на вертикалите - колони ,шайби ,стълбища и след тях изливане на греди и плоча.При този метод се избягват слабостите присъщи на неопитните изпълнители които преобладават у нас , а именно недобра връзка между стар и нов бетон ,недобро оплътняване на връзката , нерядко наличие на стърготини и боклуци при нестарателно почистване на кофража преди залливане.Това е и причината за така нареченото "улягане" на конструкцията което се случва след натоварване и ако е изградена скелетно и след това се натовари с тухлите и покритията.
Държа да получа обяснение от съставилия сметката ,за това какво спестяваш с така предлагания двоен зид и да уточним какво наистина включва сметката Събираме:2.5+16+5=23.5 лв на квадрат за зидане с труд, материали и топлоизолация!
Re: Топлоизолация
17-07-2010 - 23:22:02
Стивмастър, голям заядливец си. Описания от Фло метод на зидане се използва в цяла европа, но нашенската дюлгерска задруга си държи на прочутия носещ "шопски зид" и не иска да се съгласи с новите технологии.
Re: Топлоизолация
17-07-2010 - 23:32:54
Пич не ме обиждай аз не говоря за метода ,аз говоря за СМЕТКАТА.
Re: Топлоизолация
17-07-2010 - 23:33:14
Quote
Nasko.Stoykov
Фло, никак не е трудно да се попълни тази липса. Този шедьовър на "масонската шопска ложа" е толкоз широко използван по нашите ширини, че за отрицателно време можеш да нащракаш една камара снимки.

Сигурно,защото ние си имаме поговорка,че занаята не се учи,ами се краде!Да ама и затова крадене трябва акъл,защото може да откраднеш нещо,дето не е както трябва и се получава лоша практика, при това масова.Веднага бих дал и други примери освен шопския зид и непознаването на трислойната зидария с изолация в средата!Например масовата практика да се зидат легнали четворките и отгоре за да се спънел зида се излива бетона за гредите директно върху тухлите.Няма фуги-муги ,меки връзки и тинтири-минтири и турско да стане майстора,няма да се съгласи,че конструкцията остава напрегната,вибрационно неустойчива и че създава допълнително усилие като маса върху гредите при земетресение.Да не споменавам и ,че голяма част от тухлите зяпат с кухините навън,но то не било проблем, щото после нали ще има топлоизолация от стиропор отвънка!Такива ми ти работи!
Re: Топлоизолация
17-07-2010 - 23:47:10
Лошото е че "дюлгера" е упорит и нито краде нито се учи. Наглася всичко както на него му е лесно и доходно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход