Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изолация на тераса - дали ще стане така?

Публикувано от radinna 
Re: Изолация на тераса - дали ще стане така?
12-07-2010 - 18:23:19
avatar
Затова е добре Изофлекса да се обмаже на голия бетон,а след направа на замазка да се положи и нещо на циментова основа.Повърхносния слой ще се пропука тук там от слънцето но ще изкара някоя и друга година.
Относно това да препоръчам върху изофлекса циментова запечатка ще е лудост - имат различни еластичности и просто цимента няма да издържи.При изофлекса разтегливостта е до 400% ,а при цимента е почти 0 - няма смисъл - поне такава е логиката....

Чест и почитание
Re: Изолация на тераса - дали ще стане така?
12-07-2010 - 18:25:25
avatar
Привет!
Изофлекса ако не бъде механично наранен ще изкара около 5 години - след тоя срок ще трябва още една ръка за да се опресни...

Чест и почитание
Re: Изолация на тераса - дали ще стане така?
12-07-2010 - 23:12:15
Нали трябва да сме в помощ на клиентите ни??????????? Ще разсъждавам просто - щом Гумената запечатка има 400% разтегливост, има ли смисъл върху нея да се полага слой Циментово лепило с 0% разтегливост и някакво керамично покритие или гранитогрес с ??????????????? незнам каква разтегливост??????/Но аз съм малко неук и импровизирам, но опита ми говори, че процент разтегливост - НЯМА, виж понятие температурно разширение, но може и да бъркам. / Нали съм аматьор/.Не се заяждам, но ми е интересно как за 2-3 години си променяш мнението,г-н С.С.??????????

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш....................../Салвадор Дали/,
но може да пробваш......
Re: Изолация на тераса - дали ще стане така?
13-07-2010 - 06:45:18
avatar
Тук става въпрос наистина за температурни разширения,вярно - изписах го на достъпен език.....
Но......
Циментовите смеси имат спецификации - тук важи абревиатура S1 или S2.!
Като казваме до колко даден материал е устойчив на опън,то се оказва до колко процента ,а това само по себе си е точката малко преди скъсване - или 400% разтегливост не е нужна в момента ,но си е напълно достатъчна.
Движенията на бетона са в порядъка на милиметри и не се отчитат,тъй като клонят към 0,но виж циментовите замазки са друго нещо!
В случая след самото обмазване няма да имаме движение по голямо от 1 -2 мм което само по себе си може да се поеме отизолацията, лепилото /флекс/ ,движението - да бъде предадено към фугиращата маса и да преживява с години.....
Опитай циментова запечатка върху замазка с лепило какво ще стане?!?Говорим и за добавен еластификатор,но и дори и той няма да спаси системата - най малкото защото циментовите обмазни изолации не работят добре върху замазки!
Друг е въпроса тяхната специфика при обмазването.
Ха сега да те препитам скъпи ми колега за кое става на въпрос?!?

Чест и почитание
Re: Изолация на тераса - дали ще стане така?
13-07-2010 - 08:18:47
Добро утро.
Можело да се обясни малко по-подробно на човека, търсещ решение на проблем, но покрай тези обяснения, пак не става ясно какво да направи жената. Дай й на нея, не на мен, конкретен /concrete/ отговор или някаква етапност - грунд, запечатка, повърхностно покритие и т.н.
Дали ще проработи времето ще покаже....................
Случва се и да проработи, ако се обясни, : че ако помещението отдолу е обитаемо, може да се наложи и отвеждане на жилищната влага и пари, които могат да отлепят течната гума; че има много фактори, които са от значение, и така голословно коефициентът на разтегливост /за мен на различно температурно разширение/ за различните видове материали е от значение при избора на самите материали/като го има и деликатния момент за финансовата част/, ако има кой да ти обясни и т.н. без много думи на екрана дали това ще проработи 2-3-4-5.........-10 години.
Пример: хале за съхранение на селскостопанска продукция с отлепена двуслойна битумна хидроизолация, около 900м2 само 2 години след полагането й. Фактори първокласна битумна мембрана/не е руска..../, грундиран бетонов покрив, но запушени отвори за проветрение и от там проблема, поне според мен.

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш....................../Салвадор Дали/,
но може да пробваш......
Re: Изолация на тераса - дали ще стане така?
13-07-2010 - 16:41:24
avatar
*ok*
Ами да пита жената бе приятелю - то сега не остана какво да и обяснявам....*angel*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход