Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хлъзгави плочки в баня *sos*

Публикувано от arbanasi 
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
14-06-2010 - 23:14:13
Няма решение за плочки в банята да не се хлъзгат. Има влага, "тече" от стените и тн. пласмасови-силиконови каквито и да е постелки остаряват бързо, много гня поемат, потъмняват - не става. Дървените скари също - стават още по глъзгави и от самите плочки, дървото се скапва, мухлясва - лигави се с какъвто и да е лак. И плочките да смениш с други, грапави примерно, пак не става - събират гня, трудно се чистят, ще се хванеш в приключения.
Единственият варият, пък и доста стилен и удобен са стелките. Хубави, хавлиени стелки - има точно за баня с готини десени, пухкави.. всякакви. На много места съм виждал да си слагат. Сменяш ги по често и това е. Поне е стилно и красиво, пък така или иначе джапанки за баня си трябват smiling smiley
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
15-06-2010 - 15:15:08
Шанса да се пребиеш с джапанки в банята е много по-голям отколкото ако си бос
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
15-06-2010 - 17:49:01
avatar
Задължително сферите имат номера т.е. обозначение за големина на частиците ,но честно да кажа не съм в час със това....
Тези които видях бяха с големина на захар,а и с почти същият вид....Стъклота поема светлина и я отразява като създава отблясъци със различен цвят.Стоеше добре,но проблема ще се яви основно при почистване,ще задържа бая боклук....

Чест и почитание
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
16-06-2010 - 10:24:20
Quote
gogol
Задължително сферите имат номера т.е. обозначение за големина на частиците ,но честно да кажа не съм в час със това....
Тези които видях бяха с големина на захар,а и с почти същият вид....Стъклота поема светлина и я отразява като създава отблясъци със различен цвят.Стоеше добре,но проблема ще се яви основно при почистване,ще задържа бая боклук....

След като ще има грапавост на пода (тип шкурка) - няма да заливам целия под, че ще стане страшно. По скоро да направя ленти, фигурки (но водата и разните боклучета да могат да се оттичат към сифона без проблеми), а пък ние да не се пързаляме изненадващо.

На първо време напръсках всичко със Саво (яка миризма *xxx* ) и всичко светна, но това ще е спасение за около седмица - после пак.
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
16-06-2010 - 11:48:37
Quote
arbanasi
На първо време напръсках всичко със Саво (яка миризма *xxx* ) и всичко светна, но това ще е спасение за около седмица - после пак.

Дойдохме си на думата май smoking smiley Колкото и да ми се подиграваха за радикалния подход, факт е, че този препарат има уникално действие...и мирис, но на последният си му има цака.
БТВ, ефектът от този препарат определено е по-дълъг от седмица. В най-лошия случай след 2 седмици най-рано може да се видят наченки. Схемата, по която аз го ползвам, е максимум веднъж месечно + ежеседмично почистване с гъбка и някой неагресивен препарат за плочки. Периодично и препаратче, което бори натрупването на варовик, че точно той е 'уютния дом', който приютява плесента на първо време. От друга страна точно варовикът пък дава доста добро допълнително сцепление с плочките, но вариантът да си завъдите стабилен слой варовик, какъвто беше стандартът на всеки уважаващ себе си долнопробен Балкантуристки хотел, не е опция сякаш smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-16 12:57 от Zrfv.
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
16-06-2010 - 11:55:38
Здравей,

Май по лесния подход ще бъде да изиграеш ролята на Терминатора с едно канго в банята, и от там 2 бона и си готов

Поздрави
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
16-06-2010 - 13:12:08
Quote
ivo107
Здравей,

Май по лесния подход ще бъде да изиграеш ролята на Терминатора с едно канго в банята, и от там 2 бона и си готов

Поздрави

И с тези 2 бона какво решаваме - дай идея.
Да не мислиш, че в тази баня с тези испански много хубаво изглеждащи плочки са вкарани по-малко пари?


Zrfv, *beer* това е най-бързия метод за постигане на ефект (не с бирата, макар че и това е вариант :] ).
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
16-06-2010 - 14:07:35
Здравейте нека и аз да дам моя принос към тая баня , мисля че идеята не ми е за подценяване и ще стане много красиво става въпрос за райграс продават го на чамове редиш си го в банята и готово , тои обича водата много хем ще се къпеш хем ще го поливаш/ и да паднеш е на меко/ , пък през останалото време и пикници ще могат да се правят успех. *ok*
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
16-06-2010 - 21:16:51
avatar
*black eye*

Чест и почитание
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
17-06-2010 - 10:18:06
Абре хора, защо трябва винаги да има цапащи хора по темите.
Жалко е, че не могат да се заключват дадени теми след като се изчерпят градивните мнения.
Сега се започва с някакви празни писания и някаква "оригиналност", която не помага на никой.
Благодаря на всички креативни хора, мразя празнодумците.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход