Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хлъзгави плочки в баня *sos*

Публикувано от arbanasi 
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 13:43:37
Quote
arbanasi
Quote
Zrfv
Quote
arbanasi
...Варианта с хлорта не е най-добрия, че имам и бебе на 7 мес. и ако трябва да обгазявам толкова често не знам какви очаквания да имам...

И аз съм имал бебета, даже две бяха едно след друго. Пръсках си със Savo-то сутрин рано. После вентилация цял ден. Вечерта вече няма никакъв мирис, при условие, че по време на пръскането слагам противогаз (наистина слагам smiling smiley), че банята е мъничка и бързо се насиша въздухът с хлорните изпарения.

Егати и живота, ако тряба да правя тези процедури - бутам банята и забранявам къпането.
Гледах едни циганета във фонтана зад ЦУМ бяха си взели и сапун и такава баня му удариха :] ще се замислям и аз. Семейно посещение на някой фонтан - за лятото е супер.

Е аз не го правя през ден това упражнение. Веднъж в месеца обикновено е тази дезинфекция - при първите признаци за поява на живот по плочките. Иначе си чистим банята по-често, но без обгазявания. Реално мирисът на хлор изветрява за няма час само от вентилаторчето на банята. Не проветрявам целия апартамент, ако така си схванал мисълта ми smiling smiley

Quote
tino76
решението е мазоли на краката и нацепени пети :}

:}
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 14:44:18
Zrfv,

Дано не съм те засегнал, но честно ненавиждам миризмата на хлор. Ясно е, че мори гадта перфектно, но то ти се затикне носа от него, а и не само.


gogol, това излиза като:
ОПИСАНИЕ - ИЗПЪЛНЕНИЕ
Двукомпонентен епоксиден грунд, без разтворители. Използва се като грунд върху повърхности, които в последствие ще бъдат покрити с епоксидни подови системи и като смола за приготвяне на епоксидни замазки за поправки в комбинация с кварцов пясък.
ЦВЯТ
Прозрачно жълт.

ДОЗИРОВКА
200-300 g/m2.
ОПАКОВКА
10 kg (A+cool smiley.

Този грунд може ли да "хване" върху керамична лакирана плочка, ако да след това какво следва?
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 14:48:36
Quote
tino76
решението е мазоли на краката и нацепени пети :}

За съжаление и това не помага, най-много да запълниш нацепените пети с гадини *smiley_ahh*
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 15:37:19
Quote
arbanasi
Zrfv,

Дано не съм те засегнал, но честно ненавиждам миризмата на хлор. Ясно е, че мори гадта перфектно, но то ти се затикне носа от него, а и не само.

Не си ме засегнал winking smiley. И аз я ненавиждам - затова ползвам противогаза - малко се затруднява дишането, но никаква миризма не се усеща smiling smiley
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 15:51:07
avatar
Надявам се че плочките неса фаянсови. Оти жа запитам кои идиот слага фаянс на под в баня? Ако е естествен камък се взима една горелка и се обгаря повърхноста на камъка. Постига се грапава повъхност като шкурка 40-60. Естествено се правят опити зада разбереш как се държи камъка при нагряване, за пукане на камъка неможе да се говори защото има голямо топлоотдаване и внимателно да не я натиснеш настилката да запалиш на съседа тавана отдолу. Даваи почивка на камъка да изтине малко в този ъгъл малко в другия малко в средата докато обгориш цялата повърхност и постигнеш желаната граваина. Иначе влизане в такава баня става с меки гумени цървулки, спринтьорски шпаикове или алпинистки котки за катерене на лед, а може и с кънки ако с женати сте любители на харзулкането по двойки. Успех и пиши как си решил проблема на някои пишман майстор

Ни копува ни продава
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 15:55:05
Ама хора,моля ви се...споменах ви само най-евтините дезинфектанти на пазара...с разлика 20-30 стотинки отгоре има и такива,дето изобщо не миришат.Има различни нива на дезинфекция.Ако се поддържа редовно,не трябват чак толкова концентрирани препарати.
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 20:09:03
Quote
Zrfv
Quote
arbanasi
...Варианта с хлорта не е най-добрия, че имам и бебе на 7 мес. и ако трябва да обгазявам толкова често не знам какви очаквания да имам...

И аз съм имал бебета, даже две бяха едно след друго. Пръсках си със Savo-то сутрин рано. После вентилация цял ден. Вечерта вече няма никакъв мирис, при условие, че по време на пръскането слагам противогаз (наистина слагам smiling smiley), че банята е мъничка и бързо се насиша въздухът с хлорните изпарения.

Какво, бебета ли пръскаше със химикала?*stop* Луди хора

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 20:19:05
avatar
Привет!
Продукта представлява безцветен епоксид и ще издържи на всички процедури- независимо че пише че е само грунд.....
Важно е да се знае,че ако се нанася - става на супер суха основа и не трябва да се ползва помещението поне 12 часа....
Мирише,но не много и става наистина здраво.
Ако намериш отнякъде перли - слагат ги в боите за асфалт/представляват пясъчно стъкло,можеш и да докараш много добра визия,но уви продават ги само на тон..
Иначе всичко става безцветно въпреки бледо жълтия цвят в началото.....
Мой приятел със същия продукт си запълни липсваща плочка,като между другото си беше сложил мидички и рапанчета за лек пълнеж- стана суперско.........

Чест и почитание
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 20:58:58
Quote
Geto
Какво, бебета ли пръскаше със химикала?

Не. В шишето с адаптирано мляко им сипвах
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 21:19:14
avatar
:} Пуцай куме....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход