Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!

Публикувано от фло 
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
14-08-2011 - 13:31:13
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
07-09-2011 - 09:52:10
Ето дървобетон

Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
21-10-2011 - 11:12:41
Дървобетон или полиестеробетон, това както и да е.
Но искам да попитам мнението ви за начина по който ми идва на ум че бих могъл да го ползвам.
Става дума за къща на гредоредна конструкция. Идеята ми е, до колко е удачно да напрявя стените, като сместа се излива директно на място. Като се направи кофраж между две съседни дървени колони и се излее сместа. Главно опасенията ми са свързани с това, че къщите на гредоредна конструкция, все пак са "живи", т.е. в тях винаги има определено движение, свързано с промяна на влажноста, слягане и т.н. Та мисълта ми е, като се направят тези отливки на място, няма ли да легнат много плътно на дървената конструкция, и с времето да се получи напрежение?
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
21-10-2011 - 19:57:36
Quote
ctef60
Дървобетон или полиестеробетон, това както и да е.
Но искам да попитам мнението ви за начина по който ми идва на ум че бих могъл да го ползвам.
Става дума за къща на гредоредна конструкция. Идеята ми е, до колко е удачно да напрявя стените, като сместа се излива директно на място. Като се направи кофраж между две съседни дървени колони и се излее сместа. Главно опасенията ми са свързани с това, че къщите на гредоредна конструкция, все пак са "живи", т.е. в тях винаги има определено движение, свързано с промяна на влажноста, слягане и т.н. Та мисълта ми е, като се направят тези отливки на място, няма ли да легнат много плътно на дървената конструкция, и с времето да се получи напрежение?
Идеята е удачна! Малко затруднение има при заливането ,когато се стигне до хоризонтално монтирани греди и при наклонените ветроупорни ,но и с това може да се справи човек. Ако сместта е за дървобетон/цимент,талаш и пясък/ добре е ,даже бих казал задължително да се използва иглен вибратор за уплътняване.Под наем вибратора е за около 20 лв за ден. Няма за какво да се опасяваш ,ако дървобетона стегне здраво около дървената конструкция. Принципно това е единствения бетон с якост на огъване.Поема до няколко сантиметра деформационен натиск без да се разруши и така осигурява свобода на трептенията и усукванията на скелетната конструкция.Освен това къщата с дървена скелетна конструкция със зидове от дървобетон става масивна,много здрава и напълно пресъздава дори превъзхожда комфорта на обитаване на къща от масивна дървесина /цели трупи/.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
21-10-2011 - 23:05:25
Благодаря за изчерпателния отговор. Значи има хляб в идеята ми. Този метод би ми спестил средства и хамалогия. За стърготини бих могъл да проверя в дъскорезницата от където купих материала.
За празните пространства по върховете на модулите, които евнтуално биха се изливали по този начин мисля, че е възможно да се попълни с предварително излети блокчета, правоъгълни и триъгълни. За уплътняване си мислих да е с външно вибриране. Ще трябва сигурно да си осигуря и миксер, или да се борим на ръка? Ще са нужни все пак около 10тина кубика. А пък за полибетона задължително препоръчват миксер и продължително разбъркване.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
22-10-2011 - 09:45:19
Трябва да си намериш дърводелска работилница,даже няколко,които работят масив и талаша да е едър,а не просто стърготини.Щом обема,който ще пълниш е 10 кубика ,толкова трябва да ти е и талаша.Дозираш го талаша в литри,за 1 кубик дървобетон влагай 1000 литра! Не съм пробвал бъркане на ръка,щото имам миксер,но съм сигурен ,че става и така. Теглото на 1 кубик дървобетон е 600-700 кг.,когато има и пясък и няма да е толкова тежко за ръчно бъркане,като сравниш с обикновенния бетон,който отива към 4 пъти по-тежък при равни обеми. Пак ще припомня,че игления вибратор е по-ефективен при кофражно леене във височина.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
22-10-2011 - 12:29:05
Пак препрочетох темата за да си припомня всичко по-важно.
Прави ми впечатление, че от една страна пишеш че има значение каква е влажноста на талаша -15-16%. От друга старна нали така или иначе този талаш се омокря при разбъркването?
От къде се набавят химическите добавки за сместа?
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
22-10-2011 - 16:23:26
Дървобетона си иска малко повече направна вода от обикновения бетон,особено ако не се прави в смесител с принудително разбъркване. Това за разлика от обикновенния бетон не е проблем,тъй като "изпитата" от талаша вода се отделя бавно,за по-дълго време и с това благоприятства хидратацията на цимента. Химичните добавки за дървобетона бих определили като два вида :технологични и функционални.Намират се по складовете и магазините за химикали и лабораторна стъклария, някои и по строителните магазини/гасена вар и водно стъкло например/.
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
09-11-2011 - 16:03:57
Гледам тук едни руски рецепти за ПСБ блокове с марка D 300 тоест -160 кг цимент 80 кг пясък и 90 л. вода обаче нещо не ми се получава по тази рецепта , стават едни ронливи ,грапави и груби все едно им липсва цимента .. което никак не ми харесва .Пропорцията по която ми се получават здрави и равни блокове за м3
325 кг цимент, 195 кг пясък и 60 /70 л. вода . и това го бъркам в гравитационна бъркачка . Дали проблема е в това че го бъркам там а не в бъркачка с принудително бъркане . Вие какво мислите ? Защото ми се виждат много тежки и имам чувството ,че колкото по плътен е материала се губи ефекта на полистирола или както тук му казват " чара "
Re: ДЪРВОБЕТОН/АРБОЛИТ/!
10-11-2011 - 21:05:54
Quote
Galardo
Гледам тук едни руски рецепти за ПСБ блокове с марка D 300 тоест -160 кг цимент 80 кг пясък и 90 л. вода обаче нещо не ми се получава по тази рецепта , стават едни ронливи ,грапави и груби все едно им липсва цимента .. което никак не ми харесва .Пропорцията по която ми се получават здрави и равни блокове за м3
325 кг цимент, 195 кг пясък и 60 /70 л. вода . и това го бъркам в гравитационна бъркачка . Дали проблема е в това че го бъркам там а не в бъркачка с принудително бъркане . Вие какво мислите ? Защото ми се виждат много тежки и имам чувството ,че колкото по плътен е материала се губи ефекта на полистирола или както тук му казват " чара "

-160 кг цимент 80 кг пясък и 90 л вода
325 кг цимент, 195 кг пясък и 60 /70 л. вода

Виж водата в първия и втория случай! При втория даже си в недостиг за омокряне на цимента и неговата хидратация. Руснаците винаги работят полистиролбетона с някаква добавка.Най-простата е латекс 2 % от количеството на цимента.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход