Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да строя ли по европрограми

Публикувано от bulhomes 
Re: Да строя ли по европрограми
16-06-2010 - 06:18:33
Може би зависи и от служителките по места - ако не им се работи ,могат и да ти "забравят" документите някъде.
Иначе обяснението е абсурдно - сестемата била задръстена.
Re: Да строя ли по европрограми
16-06-2010 - 06:39:23
Не става - предлагах пари, питах за официална ускорена процедура - не и не...
Re: Да строя ли по европрограми
16-06-2010 - 11:27:57
avatar
Бул,

новата фирма не е фатална, губят се 10 точки (ЕТ + жена) , но и с останалите си ОК, ако ги признаят (не знам дали не искат определен % от инвестицията да е например в информационни технологии).

На чие име са разрешителните за строеж - най добре пускай проекта на тази фирма, пък каквото стане. Проектът може да се прехвърли още 2 периода, ако е отхвърлен поради липса на пари по мярката. Също може да оттегли и да се пусне на друга фирма договдина.

За да ти бъда по полезна - Кога искаш да строиш - през 2010 или през 2011?

Блондинка по душа
Re: Да строя ли по европрограми
16-06-2010 - 11:44:21
За сега е на физическото ми име. Ще си пусна и едно ЕООД по ДДС да спестя малко от ДДС-то, но смятам да почвам при първа възможност. Имам и отдавна регистрирано ЕТ, но то не е много за пред хората.
Re: Да строя ли по европрограми
16-06-2010 - 14:30:54
Ангажирпай evgenia за проекта /ако желае!/. Тя изглежда много вътре в нещата.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-16 14:32 от general.
Jim
Re: Да строя ли по европрограми
16-06-2010 - 16:02:39
А има ли други европейски програми (освен за развитие на селските райони, мярка 311 и 312), които финансират в някаква част къща за гости? Както в случая с община Габрово, и "моята" община не влиза в селските райони.
Булхомс, на колко етажа е твоята къща? Какво има на етажа?
Re: Да строя ли по европрограми
16-06-2010 - 17:40:59
avatar
Bul,

проектът за къщата трябва да е на името на лицето, което кандидаства, т.е иска парите. Ако имаш ЕТ на твое име - става с него (ЕТ=физическо лице, т.е почти равно). Мисля, че трябва само някаква декларация, че къщата ще е на ЕТ-то.

За старото ЕТ - показваш само 2009 г. и не трябва да има задължения най-общо казано. Дори и да е на загуба - не е проблем за кандидастването.

ЕООД обаче е различно от физ. лице. Ако двете имена (на проект и на кандидадат) не съвпадат - лошо, трябва да се смени проектът или да се прехвърли правото на строеж. Тук не съм сигурна - трябва да кажат по-знаещите - юристи, нотариуси.

Jim, за Габрово и общината - не знам. провери в Оперативна програма конкурентоспособност - в момента правят информационна кампания по някои областни градове - ако отидеш някъде - може да пииташ. Тази програма е много по-различна и аз не съм наясно с нея.

Блондинка по душа
Re: Да строя ли по европрограми
16-06-2010 - 19:11:56
Евгения, ти правиш ли проекти?
Re: Да строя ли по европрограми
17-06-2010 - 06:44:21
Quote
bulhomes
За сега е на физическото ми име. Ще си пусна и едно ЕООД по ДДС да спестя малко от ДДС-то, но смятам да почвам при първа възможност. Имам и отдавна регистрирано ЕТ, но то не е много за пред хората.

:]Ако си мислиш,че ДДС-то е въведено за да можеш да спестяваш си в много голяма грешка!Точно обратното е! Вземи си направи една пълна консултация със счетоводител как ще ти изглеждат сметките особено в селския туризъм, където входящите стойности са без никакъв документ,пък изходящите облагаеми!Данъчното ти задължение ще е върху оборота без да имаш данъчен кредит!Това е разбира се ако си приел натурализма в този туризъм-пресни домашноприготвени продукти и автентични услуги,което е и атрактивността на заниманието. Въобще са две нещата преди да търсиш пари от фондове:бизнес план и маркетингов план! Успех!
Re: Да строя ли по европрограми
21-06-2010 - 09:39:30
avatar
Quote
bulhomes
Евгения, ти правиш ли проекти?

Пиша по малко (програмата за селските райони не е постоянно отворена) и винаги в екип - сам човек е за никъде.

Въпросът с ДДС-то наистина е сложен и зависи не само от инвестицията, но най-вече от бизнеса, който ще се развива след това - колко ще се продава (по документи) и на кого ще се продава.

Мисля, че ЕТ-то също може да направи доброволна регистрация по ДДС, т.е дори на оборот 0.

Блондинка по душа
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход