Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Термоизолация на таван от гредоред и сгурбетон и реконструкция на покрив

Публикувано от jolobg 
Re: Термоизолация на таван от гредоред и сгурбетон и реконструкция на покрив
14-06-2006 - 20:57:27
Jolobg, Naceff,
Това - сух под - мисля е интересно за Вашите случаи.
Любо, здравей,
Благодаря ти за идеята! Гледах я и мислих! Признавам, че съм малко изненадан от този начин на полагане. Винаги съм предполагал, че тези гранули следва да се забъркат в някаква смес и тя да се положи като изолация (респективно с нея да се запълни празното пространство между гредите).
Дори с една фирма на Стройко, коментирах технологията (с цимент) и полагането, смятахме теглата. Не ставаше, беше твърде тежко (за дълги чамови греди).

Допълнително съображение е, че не мога да се вместя в препоръчаната дебелина от 10 см. Не успях да се ориентирам, дали тя е максималната, препоръчителна и т.н.
Да не говорим, че при мене използваните греди са с доста различни размери (това е последното ниво и никога не е било планирано да се ползва или да стой пред нечий поглед).

Иначе е сравнително лесно за изпълнение, не е скъпо, така че може да се направи.
Re: Термоизолация на таван от гредоред и сгурбетон и реконструкция на покрив
15-06-2006 - 15:54:20
Здрасти Начев,
Там мисля автора твърди, че детайла е на Кнауф. Аз си мисля, че ако се модифицира идеята с ОSB вместо относително крехкия гипсокартон ще стане още по-добре. 10-те сантиметра са опция за топлоизолация- показано е по-малко.
"Черешката" за мен е, че ползват гранулите за подравняване директно без др. елементи, т.е. и като носещи пода (даже няма и носещи "майки"winking smiley. Като излация съм чувал, че перлита е доста добър. При всички случаи, ако не го бъркаш с цимент и др. ще е по-добър таплоизолатор и значително по-лек!!
Ако работи, е супер. smiling smiley Качваш малко над най- високата греда и редиш покритието.
Сигурно трябва да се уточни какво му е носимостта - не се ли "сплесква". Авторът твърди, че няма проблем. Но дори и да има може да се ноковат някакви допълни ребра между гредите. Още повече, че и ти и колегата не се каните да правите дансинг. smiling smiley
Re: Термоизолация на таван от гредоред и сгурбетон и реконструкция на покрив
16-06-2006 - 10:44:40
Е, може и да потанцуваме за откриването, но кротко smiling smiley
Все пак, аз търся завършващ слой понасящ падане на твърди и остри предмети и инструменти напр. при ремонт на покрива. Иначе OSB би било добро решение, но според информацията, която имам в България се произвежда само OSB/ 2 - набъбване не повече от 20 %, което е рисковано да се сложи директно под недотам перфектен покрив...
Според едно изказване на г-н Явор Андреев в стара вече тема може да се полага бетонова замаска върху тежка вата.

Quote

Re: за изолацията на пода???
Автор: Yavor Andreev
Дата: 15.06.2005

Мога само да ти кажа че ако слагаш замазка и не я направиш поне 4-5см (и непременно армирана), може да имаш ядове.
Ако височината е проблем и си закупил вече материала, нямаш особен избор. Според мен
гипсфазера е добро решение. Аз имам в къщата си "плаваща замазка" 5см. дебелина върху тежка вата 3см. и работи безотказно. XPS принципно би трябвало да е с по-висока якост на натиск (ватата която аз сложих издържа без деформация до 650 кг/м2 натоварване). Както и да го гледам - гипсфазер

.


Ако, няма недолразумение (т.е. разбрал съм правилно идеята), то това е, което ще ми свърши работа! Ще помоля г-н Андреев, ако следи темата да даде някои подробности относно изпълнението - слой по слой и конкретните материали!


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход