Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

колко върви кубик готов бетон

Публикувано от v_P_m 
Re: колко върви кубик готов бетон
24-05-2010 - 00:37:35
Турският цимент не е по-слаб,зависи кой-колко слага....наистина проблема не е в цимента,верно турския е по-евтин,но това не означава,че е по-некачествен.Все пак се внася в ЕУ:]
Re: колко върви кубик готов бетон
24-05-2010 - 00:40:07
Quote
salvador
gogol..чакай сега...кой и кога го е доказал това с турския цимент,дето бил "доказано слаб" ?
Има нещо вярно и както в повечето случай на половина! В Турция на вътрешния пазар има пакетиран цимент,който предлагат за ремонти,а не за бетон,един вид смес на циментова основа за ремонт на мазилки и др.,нещо продобно на циментовите лепила широко използвани у нас и оттам идва объркването и вероятно спекулацията,че турския цимент бил доказано слаб.Бетона излиза с характеристики за якост от бетонджийниците,без значение дали цимента е турски,италиански или от другаде,а влиза с декларация за съответствие със стандарта!
Re: колко върви кубик готов бетон
24-05-2010 - 01:08:41
Браво Фло!!!clap:
Re: колко върви кубик готов бетон
24-05-2010 - 01:55:47
Хе-хе, кой та койwinking smiley
Re: колко върви кубик готов бетон
24-05-2010 - 10:23:08
avatar
Не зная ,ама на мен кубчетата не ми излизат....
Пък сравнение с Девня цимент са на светлинни години.
Все пак има и марки,но в случая пробвахме
Доказано слаб е ,след земетръса ,90% от сградите им изпопадаха - след време комисии доказаха ,че е от цимента.
Нима не го чухте?!

Чест и почитание
Re: колко върви кубик готов бетон
24-05-2010 - 11:02:02
Не изпопадаха ли и от морския пясък?
Re: колко върви кубик готов бетон
24-05-2010 - 17:07:38
avatar
*bow*

Чест и почитание
Re: колко върви кубик готов бетон
24-05-2010 - 18:47:03
Вижте цените на този производител:www.belcement.by.Не пропускайте,че "нашите" производители ги глобиха за картелиране(т.нар. европейски циментов картел),в СНГ ГОСТ-стандарта не е отменен.Тъй че,не турския цемент е евтин,а в БГ цемента е скъп.
Re: колко върви кубик готов бетон
24-05-2010 - 20:02:47
фло...коя е тая бетонджийница,дето пазарува цимент в чували...При положение,че всеки завод за цимент ще ти осигури транспорт с циментовоз,контейнер или вагон цистерна до където си поискаш,няма никаква полза да се купува пакетаж,поне за количествата цимент,с които работи дори един малък бетонов възел.Там са стотици куб.м за денонощие,при напълно автоматизиран цикъл...изобщо не виждам мястото на чувалите къде е в тая система...

Чувалите цимент -обратно,са си точно продукт за майстори и малки бетонобъркачки-от тия дето се продават в хипермаркетите.
Re: колко върви кубик готов бетон
24-05-2010 - 21:40:18
В Одрин има нов завод за цимент и качеството им е отлично. Изслиза и по-евтино с транспорта до София коло 15-20 % по-евтино от българския. Хубав е цимена им аз съм го пробвал няколко пъти вече.

_________________
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход