Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?

Публикувано от bulhomes 
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 15:42:16
Quote
salvador
bulhomes...върху какво все пак ще лежат основите...почва или скала?
Защото с почвата може и да решиш проблема чрез изолация.С камъните оправия няма,особено ако влизат още 10-20 метра в земята.При тоя сценарий помисли за варианта "крило"..пускал съм картинки как се изпълнява.
Почва е - няма камъни.
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 15:47:24
Quote
Любо
На мен пък ми се струва, че подовото не променя особено нещата за решението вътрешна или външна ТИ по същество.
Последният въпрос се решава от режима на ползване/отопление.
В линка на колегата Николчев е пояснено добре как се прави изборът. (Не му правя реклама, просто ми е "на един клик разстояние" :amismiling smiley
Няма такъв въпрос - вътрешна или външна топлоизолация. В сайта на колегата Николчев никъде не видях за топлоизолация на фундамент.
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 20:33:01
Бул няма от какво да се плашиш, но спомни си поговорката: "На брашното еФтин, на триците скъп"*book*
Мен ме съветваха да опаша всички основи с медна тръба свързана със слънчевата батерия за да ги затоплям през лятото, а зимата само да си въртя сиджимката ама и това също е залитане в крайност (другата).
Ако си решил да минаваш по тънката лайсна си е твоя работа, но не го прави на тоз етап. После с довършителните работи можеш да си пилиш цената колко щеш: фаянс от Елин Пелин, нужник на двора, бойлер на дърва и т.н.:} Това последното не го приемай, шегувам се*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-22 03:31 от Geto.
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 20:46:39
Quote
markk
Слагането на EPS под замазка не е много добра идея ,мачка се и в резултат на това се получават грозни гледки и вадене на едни допълнителни пари и къртене на замазки впоследствие...winking smiley
Марк, слагай смело ЕПС - не му се плаши winking smiley вярвай ми - стига да не пуснеш мотокари отгоре няма проблем.
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
21-05-2010 - 21:07:57
Quote
bulhomes
Няма такъв въпрос - вътрешна или външна топлоизолация.
Сори,
Не съм те разбрал.
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
22-05-2010 - 00:13:37
Quote
bulhomes
Вече доста годиини чета този форум и доколкото съм разбрал така е правилно да се изолира ивичест фундамент:


Обаче на първия етаж ще слагам водно подово и е по-добре XPS-а да е над плочата под замазката:


Та се чудя струва ли си инвестицията този фибран около фундамента?

Здравейте и от мен,

така както bulhomes го е нарисувал, плочата му е под кота 0 на земята което за мен лично е доста странно решение на проектанта. Обикновенно плочата се вдига над кота 0 за да се избегне влага,термо мост и т.н. Ако найстина е таква ситуацията аз бих посъветвал bul да се замисли от сега за сериозна хидроизолация.

При мен плочата ми почва над 33 см над кота почва 0 и смятам да изолирам от външна страна поне до 30 см под кота 0 почва (фибран мин 8 см). За вътре пак фибран върху плочата. Страх ме от EPS ( защото под 10 см няма да бъде). Имам положен 8 см EPS над покривната плоча и след изливане на 4 - 6 см замазка над него изглеждаше доста стабилен. Усещането като ходиш отгоре е странно но това е сигурно защото знаех какво има положено под кракара ми.

Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
22-05-2010 - 09:41:12
За това EPS или XPS да се ползва за под земята,продължавам да вярвам на западните тестове:

[www.achfoam.com]

Поне до сега няма нищо публикувано,което да отрича резултатите.
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
22-05-2010 - 10:04:49
Гледай как ще ме навиеш да сложа ЕПС (не ХПС) и под земята....
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
22-05-2010 - 10:42:01
Там слагаш ХПС!!! Булхоуме, има CAD -детайли за тези неща.
Преди плочата се насипва и трамбова трошен самък фракция (за да спреш капилярната влага) Редиш ХПС, отгоре отливаш бетона...
Re: Топлоизолация на фундамент - нужна ли е?
22-05-2010 - 11:48:00
Иво, чете ли линка на Салвадор?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход