Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 17:32:15
Quote
n.nikoloff
20 см кухина => 20 см вата= 4броя по 5 см слой.


Ето как се прави ГРУБА сметка:
100 квадрата къща - приблизителни 300 квадрата стени по 4 слоя на кв.м. стена - 1200кв.м.
Грубата сметка е само за изолацията:чукваме 1200 Х3.80 + ДДС=5472 лв. остават гипскартон,пароизолация,хидроизолация ,ОСБ,мазилка и труда за тях с добавената стойност! Обикновенно по 2!
И ....иииии алтернативната груба сметка за стени:300 квадрата по 32 бр.тухли от дървобетон/25Х25Х12,5/ =9600брХ1лв с ДДС=9600 лв. готов изолиран зид със сайдинга едновременно,щото тухлите са с лице и фугирана зидария и остава само вътрешна шпакловка!

winking smileyМайтапа е сериозен!:]
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 18:32:14
Quote
kalin72
Ето малко инфо за цената на тази къщурка:

[www.napravisam.bg]

2008ма година построена,

Къща 120 м2 РЗП:
1. Изграждане на основите 85 м2 - 11 000 лв.
2. Проект, изработка и монтаж на къщата - 48 000 лв.
3. Довършителни работи - БДС - 15 000 лв.
Общо: 74 000 лв.

Че дествай тогава, какво те спира?
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 19:08:11
avatar
Виждам 10 см каширан EPS. Никаква шумоизолация. Никаква читава конструкция. Проблеми с инсталациите в близко бъдеще. Калпава подготовка и монтаж, добре замаскиран с цветна мазилка. Довършителните работи въобще не е ясно какво включват, както и строителството по принцип. Аз обикновено давам цена до "нанасяне на мебели".

Просто младежа си е направил малко реклама, в което няма нищо лошо по принцип. Аз в такава конструкция със сигурност не бих си държал колата, а камо ли да живея.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 19:17:10
avatar
Дървобетон ли??? Това пък чудо какво е? (Явно доста съм пропуснал в четенето из форума - може да се е обсъждало). Да не би да онези плоскости и въобще дивотията с цимент и дървени частици, която едно време Соломон Израел Анжел искаше да я наложи и да построи Айнджъл сити (за по-младите там сега е Бизнес Парк София) а аз си загубих 4 месеца от живота, докато му пусна производството както трябва щото нямаше ама никакви указания от Австрия? И това беше в Бургас, т.нар. Зидарит (леко плагиатствано от Хераклит). За това ли говорим или за нещо друго? Защото аз в моите изделия всячески избягвам цимента във всичките му форми. Не лепя керамичните с циментово лепило, както и EPS(там , където клиента го иска. Даже си имам и разработен фундамент без грам цимент.

А тоя дървобетон - самоносещ ли е?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-28 19:18 от n.nikoloff.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 19:32:38
Quote
n.nikoloff
Дървобетон ли??? Това пък чудо какво е? (Явно доста съм пропуснал в четенето из форума - може да се е обсъждало).

А тоя дървобетон - самоносещ ли е?

Арболит /дървобетон/
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 20:09:23
avatar
Мдаааа... Значит все таки сделали, блин...

С това вече бих си направил гаража!!! Някой прави ли го в БГ или ....

BTW, в момента патентовам една интересна строителна система и като напредна с патента ще я представя. Пробите минаха добре. Абсолютно еко и неправено досега. Всъщност са два патента цялата система.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 20:51:32
Стоманобетона е едно велико достижение на цивилизацията. Не прекаляваш ли малко с избягването му smiling smiley
Как наистина правиш фундамент без бетон и колко струва?
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 20:57:41
avatar
Да прекалявам, да прекалявам - колко да прекалявам. Има няколко начина за фундамент без бетон и цимент, но не ми се впуска в подробности. А колко струва..... само след задание. Може би въпроса е дали е е по-евтин. Ами единия вариант е много по-евтин.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 21:09:57
За дървена къща може да се направи фундамент без бетон.И до сега има къщи,дето се изпълняват така.Зависи каква е основата все пак.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
28-07-2010 - 22:58:06
Искам да си пристроя около 15 кв. м (една стая, на един етаж - около 80 см над терена) към вилата, затова живо ме интересува този "обезбетонен" фундамент. Смятам да направя дървена паянтоваконструкция. Може ли малко по-подробно, ако не е тайна?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход