Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуални цени за строеж на дървена къща

Публикувано от Valchog 
Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 00:13:39
Моля някой отзивчив (ако има такъв) да напише груба сметка за къща на два етажа като всеки е от по 40-45 квадрата. Без мази, просто плоча на равен терен. 2 етажа с 2 бани и 3 спални. Без тераси.
Имам ограничен финансов ресурс, затова ме интересува има ли смисъл да започвам или само да си мечтая.
Да спомена интересува ме цената на къщата с основите, документи (без подкупи), до мазилка ( без обзавеждане на кухня и бани).
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 03:54:15
tuka mozhe da poluchish niakva predstava:

http://www.ecozid.com/

mozhe i tuka da poglednesh:
http://sglobyaemikashti.start.bg/
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 10:30:40
Интересува ме по скоро мнението на хора които са си построили скоро такава. Фирмите са ясни, но цената от началото до края не е такава в реалност.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 16:28:53
Quote
Valchog
Интересува ме по скоро мнението на хора които са си построили скоро такава. Фирмите са ясни, но цената от началото до края не е такава в реалност.

аз също ще почвам дървена къща. и също задавах подобни въпроси. НО - дяволът е в детайлите. от това какво искаш, какво влагаш и тн. и в крайна сметка се оказа, че няма стандартна цена, поне като строиш за себе си. моят съвет - определи сума, която можеш да отделиш и се разбери с проектантна да се вмести в нея. може и на етапи и тн. но няма как да се отговори на въпроса ти, зададен по този начин. съжалявам, и аз бях много разочарован като стигнах до този отговор.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 17:18:41
Най-ниската цена, в която съм се вмествал като съучастник в тандема възложител – проектант, е около 20 000 лв за къща на един етаж от около 100 кв. м. Но – имаше доста "смекчаващи обстоятелства" – камъни от реката, докарани с каруца, никакви бетон – помпи, проектиране така, че да се използва само дървен материал, наличен във всеки склад, бригада от 5 човека с постоянен надзор на обекта (не фирма), с пазарлък "на свършена работа", съобразяване на дограмите с размера на плоскостите за обшивка – такива неща. Двуетажната къща по принцип излиза по-скъпо, отколкото постройка на един етаж.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 18:22:47
Тогава въпроса ми е за 30 000 евро мога ли да си построя къща около 100 квадрата?
Като тази сума включва всичко от проекта, плочата до вътрешната мазилка и банята.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 18:55:51
Сигурно можете. Зависи от много работи. Ако човек знае какво точно иска - почти винаги го постига.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 19:03:11
Грубо като сметка.Не съм строил аз , а комшията - успоредно с мен.Ще ти дам цени които тай ми е казвал.Все пак сравняваме монолитното със сглобяемото и имам доста имформация.

Основите са по наплитко.Струваха му около 110 Е/м2 - той се отказа от топлоизолацията но според мен е задължителна.

Дървена конструкция , стени , покрив , керемиди - 29 000 Е за 140 м2.Тук е и проектирането но без държавните такси.При втория етаж ми сподели , че цената е с 30% надоло.

Изолация и дограма - 6000 Е.

Довършителните работи - първо нямам информация.Второ там е огромна разликата от глезотийките.

Но в един от разговорите спомена , че е правил колкото се може по - точна сметка на къщето.Докарва го на 65 000 Е със пътеките до пътя но без оградата.

Надявам се да съм бил полезен.
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 21:24:24
Че 30К евра са си добра сума за такава квадратура.Защо да не можеш?
Re: Актуални цени за строеж на дървена къща
18-05-2010 - 21:37:15
Valshog,110-120 евро ако ти си работникът който прави всичко,това е до ключ*write*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход