Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна Топлоизолация

Публикувано от hlaps 
Re: Външна Топлоизолация
10-08-2006 - 14:46:20
При хладилниците конденза отвътре се отвежда навън... както при климатиците. Ако можеш да си позволиш да вградиш система за събиране на конденза вътре в стените и го отведеш навън без от това да ти пострада конструкцията+изолацията, можеш да си позволиш "недишаща" стена.
Според теб кое е по-опасно: да загубиш някакъв минимален процент от топлоизолацията (да приемем че при дишащи конструкции се случва, макар че не съм убеден) или да имаш влага в стените? За екстрите от рода на мухъл и прочие не коментирам.
По моему човек е прав (естествено winking smiley). Номера е в баланса: залитане към едната или другата крайност е глупаво. А пък колкото и да не харесвам епс-а, в Австрия и Германия съм бил по обекти на доста годинки и фасадната изолация не е мръднала. Друг въпрос е че в България при годишен пазар от около 400,000 кубика епс, вече има инсталирани мощности за грубо 5-6 пъти повече производство (>25 производителя ...). Айде сега да чакаме високото качество, грънци ....
Re: Външна Топлоизолация
16-08-2006 - 14:48:14
Топлоизолация с драскана мазилка 35 лв. квадратен метър! Ремонт на междупанелни фуги и др. монтажи. Огледите и консултациите са напълно безплатни.
тел: 0897921519 - Иво Николов, ICQ: 313986287
Don
Re: Външна Топлоизолация
16-08-2006 - 16:44:47
Съгласен съм с javorand - "дишането" е полезно качество, позволяващо миграция на въздушните пари отвътре навън в следствие различно налягане, породено от температурната разлика вътре - вън. То не може да се оприличава на отворен прозорец например, но редуцира образуването на конденз.
Don
Re: Външна Топлоизолация
16-08-2006 - 16:55:59
По отношение на дебелината на изолоращия материал смятам, че 5см са недостатъчни. На запад се препоръчва минимална дебелина 10см (конструкцията на стената също е от значение) с U=0,35 W/m2K.

За дълготрайността нямам конкретни наблюдения, но в Германия например се изхожда от срок на годност 10-15 години, при положение че се полагат периодични грижи за цялостта на боята и мазилката.
Re: Външна Топлоизолация
27-08-2006 - 15:36:45
здравейте!
Искам да попитам прозорците изваждат ли се от квадратурата или и те се смятат?
и евентуално един оглед да направите на апартамента ми който е ж младост2
тел 0899799532 - Никола
Re: Външна Топлоизолация
28-08-2006 - 00:12:05
Здравейте, nikol4o smiling smiley
Да, прозорците се изваждат от квадратурата и обръщанията се смятат на квадрат, а не на линеен метър. По-добре вие да ми се обадите, когато ви е удобно.
тел: 0897921519 - Иво Николов
spinning smiley sticking its tongue out
Re: Външна Топлоизолация
31-08-2006 - 00:40:40

Като сте толкова печени, защо крадете текст и картинки от чужди сайтове?...
confused smiley
Re: Външна Топлоизолация
31-08-2006 - 00:50:09
Ти какво искаш? Специалисти по рисуване на картинки или добри майстори на топлоизолации? Нека си бачкат хората. И аз крадвам, щом е за обяснения за неразбиращите.
Re: Външна Топлоизолация
31-08-2006 - 01:16:51

Просто не е етично да използваш чуждата реклама и да сложиш своето име отдолу. А и е несериозно...

Иначе нека си бачкат, разбира се
Re: Външна Топлоизолация
01-09-2006 - 14:56:27
binx, имаш претенции върху правата на графиките ли ? Ако са твои обади ми се, ще се компенсирам за ползването им, ако ли не моляте гледаи си бизнеса и не цапай!


Топлоизолацииите на "Хоум Център ЕООД" сега да изгодни цени!
За големи квадратури отстъпки.
Огледите и консултациите са напълно безплатни, и не ви обвързват с нищо! :}
тел: 0897921519
> Иво Николов
0895222519
малко инфо за нас --> [homecenter.business.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход