Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна Топлоизолация

Публикувано от hlaps 
tmm
Re: Външна Топлоизолация
03-08-2006 - 14:13:52
Zdraveite!
sukooperatori sme i iskame da ni se izmaje kooperaciqta s nova mazilka.
interesuva me cena za trud na draskana mazilka na 350 kvadrata.
Re: Външна Топлоизолация
08-08-2006 - 16:41:06
на тел. 0897921519 може да се свържете с мен и да се разбрем за оглед smiling smiley след което ще определим цената winking smiley
UPI
Re: Външна Топлоизолация
08-08-2006 - 22:23:32
avatar
hlaps, колега, обясни на хората че експандирания полистирен (или както там го наричате стиропор) когато се използва за външна топлоизолация не се препоръчва да се боядисва фасадата с по-тъмни цветове, защото процеса сублимация, който настъпва в този материал вместо да го направи негоден след 5-6 години, каквото свойство има, го прави негоден след 2-3 години и хората само ще си мислят че имат топлоизолация, а и фасадата ще им се разпадне. За справка - интернет и по-точно немските строителни сайтове. Новия Неопор, който е също експандиран има същото свойство - сублимация, защото е зърнист и технологията за производството му предразполага това. Само дето са го боядисали с някаква химия, в която има и графит, и сега го развяват като рекламно знаме. А истината е че са го измислили, за да забавят процеса на сублимиране на зърната. И понеже е по-скъп за производство са му сложили висока цена, а не защото е по-добър. А пък за т.нар "дишане" на стените направо не ми се говори. Толкова пари са вложени в една измама, че и уж умни хора са се подвели. Ако някой го интересува ще пиша по-нататък. Засега - чао!
tio
Re: Външна Топлоизолация
09-08-2006 - 04:53:20
Zdraveite UPI tova koeto spodelqte za neopora e interesno do na4aloto na septemvri sam re6ila da sloza toploizolaciq i takmo se orientirah kam neopor ili EPS 7-8 cm,sega otnovo sam obarkana i ne znaq kakvo da pravq ,daite savet molq!
Re: Външна Топлоизолация
09-08-2006 - 09:03:49
Не е точно така, но темата е дълга и не ми се спори. Питайте професионалистите и отново немските сайтове. Успех. За сведение аз съм си сложил 6 см EPS+ на Аустротерм (с Неопор), мазилката е светла на цвят и съм оставил едни парчета навън на атмосферните влияния да видя какво става. За една година още не са мръднали.
Re: Външна Топлоизолация
09-08-2006 - 17:36:55
UPI, мене ме интересува. Какво ти е мнението за дишането и спекулациите покрай него?
UPI
Re: Външна Топлоизолация
09-08-2006 - 18:37:27
avatar
За една година е нормално да не мръднат, но след 3-4 гледай какво става. Аз пък имам едни парчета EPS демонтирани след 6 години. Какво да кажа ... Парчета е силно казано - те са в полунасипно състояние ...
UPI
Re: Външна Топлоизолация
09-08-2006 - 20:02:59
avatar
Темата с "дишането" на стените е много дълга, но ще я резюмирам така - след като "диша" за каква изолация въобще говорим? Цялата заблуда е от лидера в производството на мазилки в Европа, просто защото продукта им е такъв. Те са ангажирали учени глави и са им дали задачата да докажат че "дишането" не намалява топлоизолационните качества. Тогава си задаваме въпроса - защо хладилниците не "дишат"? Нима там няма кондензи, които са неприятни, че даже и вредни? Ами истината е ако стените на хладилника "дишат" то това няма да е хладилник, а просто шкаф. Та така - ако стените ви "дишат", кое гарантира че не минава и студ/горещина през изолацията.
Re: Външна Топлоизолация
09-08-2006 - 20:47:40
хм, т`фа с дишането наистина е дълга тема и трудно ще стигнем до някаде!
но съм съгласен с UPI за светлите и тъмните цветовеspinning smiley sticking its tongue out
аз лично препоръчвам да не се използва фасаген вместо мазилка.
но да чуеме и други мнения! smoking smiley все пак не с ъм наи-добрия :crazy:


Home Center изолации с добро качество и на добри цени!
Огледите и конс ултациите са напълно безплатни и не ви обвързжат с нищо към нас! spinning smiley sticking its tongue out
0897921519 - Иво Николов :crazy:
Re: Външна Топлоизолация
10-08-2006 - 12:55:42
Предлагам ти да походиш час два с дъждобран, след това с нормално яке. Мисля, че ще разбереш за какво иде реч.
Темата наистина е спорна, но примерът ти не е много удачен. По-скоро въпросът е "Какви са приемливите компромиси , които трябва да направим", а не "Какъв е проблемът да живеем в херметизирани жилища".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход