Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Към знаещите smiling smiley

Публикувано от sisitod 
Към знаещите smiling smiley
28-04-2010 - 22:30:05
Здравейте! Дали някой може да ми обясни какво е масивно и какво е монолитно строителство? Бихте ли предположили какъв е интереса на Община Бургас да бъде променена категоризацията на стара сграда от единия вид към другия и въобще имат ли основание за нещо подобно?
Благодаря на отзовалите се!
Re: Към знаещите smiling smiley
28-04-2010 - 22:46:20
Ако е с железобетонова носеща конструкция,е монолит
Всичко останало,което е зидано,но няма бетон,е масивно....делят се на 4-5 вида- полумасивни,не знам си какви.
Кирпичът май беше полумасивно
Дървените са паянтови,както и всичко останало,което е на дървен скелет.
Re: Към знаещите smiling smiley
28-04-2010 - 22:53:22
Става въпрос за тухлена сграда и тавани и под гредоред...на около 35 години...
Re: Към знаещите smiling smiley
29-04-2010 - 09:01:28
Би трябвало да е масивно.
Re: Към знаещите smiling smiley
29-04-2010 - 09:24:47
avatar
Quote
sisitod
Здравейте! Дали някой може да ми обясни какво е масивно и какво е монолитно строителство? Бихте ли предположили какъв е интереса на Община Бургас да бъде променена категоризацията на стара сграда от единия вид към другия и въобще имат ли основание за нещо подобно?
Благодаря на отзовалите се!

Тук има хора, които са по-запознати с нормативната уредба в тази нейна част, но на мен ми изглежда интересът на общината да е в посока промяна на данъчна оценка и оттам на дължимите данъци и такси.
Re: Към знаещите smiling smiley
29-04-2010 - 16:02:23
avatar
Quote
sisitod
Здравейте! Дали някой може да ми обясни какво е масивно и какво е монолитно строителство? Бихте ли предположили какъв е интереса на Община Бургас да бъде променена категоризацията на стара сграда от единия вид към другия и въобще имат ли основание за нещо подобно?
Благодаря на отзовалите се!

Има нещо неясно в питането ти.
Каква всъщност е историята.
Общината ли е започнала процедура по някаква промяна, или сте наели някой да ви прави прекатегоризиране.
Да не сте решили да надстройвате и да ви искат паспортизация.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Към знаещите smiling smiley
08-06-2010 - 14:15:16
С благодарност към знаещите-Има ли Начин Да Се Наложи На Съсобствениците ми начало на действия с цел за вземаме право на ползване на жилищата ни или да си траят до "второ пришествие".Аз искам да продам жилището си без загуба от факта,че нямаме право на ползване/акт 16/ и по смисъла на закона сме се самонастанили!?Строителят си "дигна гълъбите"и не съществува в никакви регистри.
Re: Към знаещите smiling smiley
09-06-2010 - 17:36:30
avatar
Според закона - вас Ви няма.....
Вие кажете нататък как ще е....

Чест и почитание
Re: Към знаещите smiling smiley
10-06-2010 - 09:30:09
Quote
gogol
Според закона - вас Ви няма.....
Вие кажете нататък как ще е....

За съжаление-това е истината.
Re: Към знаещите smiling smiley
10-06-2010 - 09:34:35
avatar
Ако имате все пак документация от строителя - става да наемете друг такъв който да отстрани забележките и така.....
Макар че ако има разлика в котите става почти невъзможно.Вашия какво не е спазил?

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход