Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за тухлите,Мененкьово ?

Публикувано от huckleberry 
Пак за тухлите,Мененкьово ?
22-04-2010 - 10:45:04
Разбра се,/от мен / че тухлите са само пълнеж.Какви са опасностите от некачествените тухли,люпят ли се,разпадат ли се,или е нещо друго ? Къде е равновесната точка между качество и цена.
Намерил съм четворки от Мененкьово за 47 ст. броя, и Форати от Луковит за 55.2 ст. това са крайни цени.И се чудя,и се мая,а пари не ми се дават,че просто ги няма moody smiley

Съвети ?
Re: Пак за тухлите,Мененкьово ?
22-04-2010 - 18:10:50
avatar
Привет!
Има проблем при тухли с неясен произход ,че съдържат варовик....Той с течение на времето буквално пръска тухлата ако не е измазана или ако се напие с водица.
Друг проблем се явява и прекомерното им изпичане /виждат се зелени или ярко жълти/......
Не винаги евтиното излиза евтино.....

Чест и почитание
Re: Пак за тухлите,Мененкьово ?
22-04-2010 - 19:49:20
Некачествени тухли съм виждал единствено да се разпадат.Другия вариант за който се сещам е да са трошливи...
Re: Пак за тухлите,Мененкьово ?
22-04-2010 - 20:42:44
пробвай с поротерм
в момента цената е около 2,25 лв / бр / поне казват че са добри /
пълнеж , пълнеж но не забравяй че ще закачаш това онова по тях
според мен форатито са много хубави на външен вид но са с много тънки стени
виж за български четворки - мирково или монтана / едните от тях бяха с доста дебели стени / - цената е около 0,50-0,60 лв/бр
*drunk*
Re: Пак за тухлите,Мененкьово ?
22-04-2010 - 21:12:34
Монтана 42 ст от там - скоро им се обаждах
Re: Пак за тухлите,Мененкьово ?
23-04-2010 - 00:08:18
avatar
В нашата нещастна родина ,никога не е имало и няма качествени тухли във всички разновидности,отворете и най скапаният Руски сайт в тази област и ще видите колко сме нещастни ,и строим със Гръцки и" македонски "боклуци Нещастен народ ,нещастна нация, комунистическите ИЗРОДИ са унищожили всичко качествено във тази "държава" ако мога въобще да я нарека така.Така че плача ви е напразен,всичко което е под 3 качество във ЕС иедва тук и вие си мислите че строите с качествен материал ,но уви сте в дълбоко заблуждение.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-23 00:09 от MASTERCAM.
Re: Пак за тухлите,Мененкьово ?
23-04-2010 - 08:29:50
А за севлиевските тухли някой да даде мнение ? И никой ли пък не е виждал тухла от Мененкьово,това странно село,забулено в легенди и мистерия :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-23 08:30 от huckleberry.
Re: Пак за тухлите,Мененкьово ?
23-04-2010 - 09:50:11
Гледай най-вече да са с правилна форма и еднакви размери отделните тухли. Б България все още се продават тухли, които в нормалните държави се смятат за брак. Ако са криви и нееднакви е трудно да се направи добра зидария с много неприятни макар и нефатални последствия.
Re: Пак за тухлите,Мененкьово ?
24-04-2010 - 12:18:41
avatar
Бягай далеч от тухлите "Мененкьово"-преди около 2 години имах запитване за тях от клиент и в тази връзка им поисках мостри.
Пристигнаха благополучно след 3 месеца,когато вече нямаше интерес към тях.
Оставих ги навън и на следващата година доста се бяха разкапали.
Спомням си,че бяха и доста криви и с голямо разминаване в линейните размери-явно ползват много стари калъпи,сега не знам как е.
На същата цена,че и по-евтини,можеш да си намериш значително по-качестъвени тухли,без да си причиняваш излишни главоболия....

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Пак за тухлите,Мененкьово ?
25-04-2010 - 12:48:28
ако можеш да си намериш пробвай с тухли от Багренци в София се намират но на малко места
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход