Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся архитект за дъговидно хале

Публикувано от mehudi 
Re: търся архитект за дъговидно хале
16-04-2010 - 21:41:53
китай ми се вижда далечко percival
Re: търся архитект за дъговидно хале
17-04-2010 - 10:20:24
Quote
percival
Извинявайте - не допусках, че съм Ви засегнал. Всъщност се изразих напълно сериозно. Какво очаквате от тази Ваша тема - оферти за цена на проектиране ли?

търся екип, който да направи проекта - мисля, че се изразих ясно в началото. освен самата метална конструкция, има преградни стени и тн.
Re: търся архитект за дъговидно хале
17-04-2010 - 21:19:45
Няма проблем да се направи такъв проект. За тази цел са необходими следните изходни данни:
1. Виза за проучване и проектиране (или извадка от ПУП). Това трябва да е в Район Сердика на СО, ако не се лъжа;
2. Геодезично заснемане (в цифров вид), с нанесени имотни граници и регулационни линии от цифровия модел; На него (или на друг план) е необходимо да има нанесена наличната дървесна растителност (чл. 19 (4) от ЗУЗСО);
3. Изходни данни за проектиране на вътрешни инсталации - електрозахранване, водопровод, канал;
4. Технологични данни за предвидената дейност - видове работи, капацитет, доставки на суровини и други подобни.
Има и още някои дреболии, но те са в зависимост най-вече от последните две точки.
След това се уговарят условията - цени, срокове и т. н., сключва се договор, и се действа.
Re: търся архитект за дъговидно хале
18-04-2010 - 11:38:18
Пърсивъл, *yes* *ok* clap: winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-18 11:39 от Ivo.NovDom.
Re: търся архитект за дъговидно хале
19-04-2010 - 13:46:01
Quote
percival
Няма проблем да се направи такъв проект. За тази цел са необходими следните изходни данни:
1. Виза за проучване и проектиране (или извадка от ПУП). Това трябва да е в Район Сердика на СО, ако не се лъжа;
2. Геодезично заснемане (в цифров вид), с нанесени имотни граници и регулационни линии от цифровия модел; На него (или на друг план) е необходимо да има нанесена наличната дървесна растителност (чл. 19 (4) от ЗУЗСО);
3. Изходни данни за проектиране на вътрешни инсталации - електрозахранване, водопровод, канал;
4. Технологични данни за предвидената дейност - видове работи, капацитет, доставки на суровини и други подобни.
Има и още някои дреболии, но те са в зависимост най-вече от последните две точки.
След това се уговарят условията - цени, срокове и т. н., сключва се договор, и се действа.

1. визата е от район подуяне - ще я взема до края на тази или началото на сл седмица
2. имам го налично
4. имам нещо като задание какво ми трябва - това е 2-ят такъв цех, който правя

3. нямам го.

благодаря за коментара.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход