Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

някой да се е пресъединявал към ЕВН скоро

Публикувано от ghost13 
някой да се е пресъединявал към ЕВН скоро
14-04-2010 - 18:49:59
днес посетих нашите скъпи приятели от ЕВН с цел сключване предварителен договор за пресъединяване
в искането за проучване на условията за пресъединяване / което е с дата от миналата година / съм заявил 15 квт толкова ми е и проектанската мощност
когато подавах това искане ми бе обяснено / а и навсякъде по техните брошури и интернет страница / че цената от 7-15 квт 696 лв.
НО ,,,, днес ми бе заявено че цената за 15 квт е вече 2316 лв т,к влизам горната група , защото тези 15 квт се умножавали но коефициент 1,3 !!!!!!!!
за да плата 696 лв е необходимо да заявя 11,5 квт / 11,5*1,3=15 / , т.е да си намаля мощността , за което е необходимо да отида до проектанта по ел.част за да направи промените / което също струва пари /
като запитах тази промяна от кога е жената зад гешето ми каза от април миналата година / а от тогава до сига съм ходил при тях поне два пъти и нищо не е споменавано /
някой може ли да ми каже от къде се взе този коефициент или това е поредното изнудване
*book*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 18:50 от ghost13.
Re: някой да се е пресъединявал към ЕВН скоро
15-04-2010 - 10:28:50
Аз платих таксата преди седмица.
След като ми разгледаха проекта ми бе6е казано че ако се вместя в 15 квт е 696 лв но аз имам 22квт и платих 2316.
Единствен начин за по ниската цена е преработка на проекта но и на мен ми казаха че границата е 15 квт и то преди 20 дена,но незнам дали реалните квт са реално сметнати по 1,3 коеф.
Странно ако е от преди година тоз коефицент как не се знае от хората в офиса или просто не ми бе6е казано 4е 15 квт реално са 12 реални.
Re: някой да се е пресъединявал към ЕВН скоро
15-04-2010 - 11:12:15
Здравейте,

това е факт както го е описал ghost13. Аз се присъединих преди повече от година и половина и тогава 15 kW си бяха 15 kW и платих 696 BGN. Сега обаче новъведения коефициент е за да бъде гарантирана сигурноста на мрежата от пренатоварване което е съгласувано в ОУ (общите условия) на фирмата и ДКВЕР.
За пример ще Ви посоча че има консуматори който са се присъединили преди 40 г. примерно с договор за 6 kW но в момента имат по два проточни бойлера на 9 kW и правят мрежата мармалад. За това и да се ограничи презапасяването с мощност е въведен този коефициент. Получих тази информация защото имах познат който имаше същите проблеми и без преработване на проект не може. Интересно е дали е само за района на гр. Пловдив или в цялата област на снабдяване на ЕВН.

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: някой да се е пресъединявал към ЕВН скоро
15-04-2010 - 21:48:16
на долният линк са цените обявени от ДКВЕР и никъде немога да открия "убиеца" - коефициент 1,3

[www.dker.bg]

clap:
Re: някой да се е пресъединявал към ЕВН скоро
15-04-2010 - 22:12:29
avatar
Още преди 6 години се присъединих към ЧЕЗ на скромната цена от 900лв за 16квт.
Накараха ме да си направя и проект на ел.таблото , което е тяхна собственост, защото ми е извън къщата.
Имаше една Стоянова ли беше Стоилова ли ще те излъжа? Тя ми каза за проекта. Аз я попитах : Да ми препоръча някой защото не познавам никой проектант на ел.табла. Тя ми каза добре и ми предложи господин Стоянов или Стоилов- съпруга и най-вероятно.
На другия ден проекта, който представляваше 1 бял лист А4 с една схемка ми струваше 60лв.
Още по-яко беше когато трябваше да идва някакъв специалист от Централата им на "Симеон". Той си беше с нагласата на рекетьор!
Идва с явното намерение да ме стриже! И гледа аз съм си прокарал черния шестнадесет квадратов кабел до къщата! Пита ме Кой ти прокарва този кабел? Казвам му - твои колеги от друг район / което си беше така/. Повече въпроси не ми задава.
След 10 минути докато ме присъединяваше, пак се опита да ме изработи! Каза ми, че ел. техника ми е вързал неправилно таблото и може да гръмне! Аз понеже познавах "Лисан" - ел.техник с 40 годишен стаж, му казах Дори да е сгрешено пускай пък да става каквото ще?
Той пусна тока и констатира,че е правилно вързано таблото! Тръгна си като насран. Извода - пазете самообладание и не се поддавайте на рекетьорите!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: някой да се е пресъединявал към ЕВН скоро
16-04-2010 - 21:02:22
Недей си променя проекта само сипоискай 11квт.Аз като подавах заявлението за постоянен договор поисках 6квт,но после ми се обадиха че ще ми пуснат 11квт .Мислих и после се съгласих ,но нямаше да има никакъв проблем ако исках по-малко.Просто ЕВН са лакомий за 300лв но при теб сумата си е доста солена.
Re: някой да се е пресъединявал към ЕВН скоро
17-04-2010 - 13:27:43
Здравейте. Аз също наскоро сключвах договор с EVN. 15квт - е исталираната мощност с коефициента на едновременност. Реалната мощност е 11.5квт. (11.5 x 1.3= 15квт)или(15 x 0.77к.едновр.= 11.55квт)За проекта - задължително трябва да се преработи! Макар че там също се гледат мощностите с коефициент за едновременност. Ако служителката не е запозната / което е смешно /коя мощност да гледа, помоли проектанта да отидите заедно до съответния КЕЦ.
Дано съм помогнал.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-17 13:43 от me4o.
Re: някой да се е пресъединявал към ЕВН скоро
24-03-2011 - 21:29:46
Уважаеми господин Шакиров,
Благодарим за Вашия e-mail.



Бихме желали да Ви информираме, че е необходимо да заявите мощност от 11.5 кВт.



Оставаме на разположение на e-mail: info@evn.bg, на денонощните ни телефони: 0700 1 0207 – за автоматична проверка на сметка, 0700 1 7777- за информация , 0700 1 0007 - за аварии; на интернет страницата ни www.evn.bg или лично в удобен за Вас Клиентски Енергоцентър /КЕЦ /.



С уважение:



Д.Маринова

Екипът на EVN Bulgaria

Интернет страница: www.evn.bg





From: noreply@evn.bg [mailto:noreply@evn.bg]
Posted At: Wednesday, March 23, 2011 7:41 PM
Posted To: Marinova Diyana
Conversation: Формуляр от EVN сайт
Subject: Формуляр от EVN сайт


Клиент на EVN Bulgaria: yes
Клиентски номер или ИТН: 1010116024
Тема: moshtnost
Име: nermidin
Фамилия: shakirov
Имейл: shakirov.1978@abv.bg
Фирма:
ул.:
Пощ. код: 8551
място:
Телефон за връзка: 0886773367
Текст: zdr viprosa mi e ot 7 do 15 kilovata moshtnost za presiediniavane e 696 lv po spisaka na evn no gledam 4e kilovatite se umnijavat po koeficient 1.3 sega v energo plana za da platia 696 lv kakva moshnost da iskam tocno 15 li ili 11.5 za da ne nadvisha tarifata 7-15 kilovata za 696 lv tova ne mi eyasno ako pori4am 15 kilovata umnojavate li go po 1.3 i togava minava li v drugata tarifa 2316 lv ili ne kajete mi to4no maximum kolko da iskam za da ne nadvisha sumata 696 lv 11.5 ili 115
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход