Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
20-07-2010 - 19:45:09
Чаро, мерси за четките winking smiley, много си наблюдателен за входната врата :]...прозорчето над вратата най-накрая се навиха да ми го изработят. В цената имаше вкл. монтаж, дойдоха две момчета, монтираха го и успяха да избягат от отвеса със 1,5 см височината на прозорчето е само 27 см.!!!!!! eye popping smiley Естествено, после го свалих и го лепнах отново. :] winking smiley
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
21-07-2010 - 18:37:25
Иво,

станало е наистина много стилно и с много вкус. Репликата на Густав Климт също е намерила подобаващо място в интериора. Пожелавам ти след някоя друга година незабележимо за многобройните посетители (които се самопоканиха вече) да я замениш с оригинала. Надявам се че паркета ще в тъмната гама.

Все повече се изкушавам да те ползвам за консултант от тук до където съм стигнал с моя проект (след като и тарифата вече е постната)но за това ще ти пиша на лични. Аз не че нямам да ти се издължавам за съветите които си ми давал до сега но вече става по сложно.
ВиК и Интериор - (Трагично е положението)

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
22-07-2010 - 00:05:56
О, Бат Гойко, изчезна в последно време. Ти си първия с когото съм си чатил в този форум, въобще не се чувствай длъжник...Приятен събеседник си. Виждам от изкуство отбираш winking smiley (точно тази картина e известна и направо е банално разпространена, ), имамe още една от същия автор ГОРАТА, не съм си напасвал интериора според картината хехехехе, Вече ни поомръзна да я гледаме, ще я сменяме (ЕЕЕХ, НЯМАШЕ ДА Е ТАКА АКО БЕШЕ ОРГИНАЛА :]).
Паркета, хммм, ми не е в тъмната гама :cry:. Беше предвидено да е класика: дъбово душеме - селекция, но жената като се опълчи - не искала да робуваме, да го пазим да не се драска и като започна да влачи мостри на разни ламинати, за да можела да си ходи с токчета по него без да се дупчи, а аз не искам ламинати. Намерих трислоен паркет от дървесина, с по-голяма твърдост от тази на дъбовия, накарах магазинерката да се разходи по него с токчетата, а жена ми провери за дупки - НЯМАШЕ и склони да го купим. Не е това което аз исках, но постигнахме компромис - паркет от естествена дървесина, прилична цена и устойчив на дупки, най-важното няма да му робуваме. Честно казано, не стои лошо, въпреки че е светла дървесината. Сега ще кача снимки, преполових го хола, но още не е готов изцяло.
С платените консултации - ако се замислиш и за двете страни ще е екстра: Ти, като знаеш че си платил за съвета, ще гледаш да спазиш предписанията, а аз няма да се набирам напразно на клавиатурата. Усещам, че си намислил да ме заробиш за некви 100 лева, ама нищо де - ще са от най-сладките дет съм изкарвал winking smiley *bow* *drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-22 08:28 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
22-07-2010 - 00:36:38
Казвал съм го и друг път: за паркет или ламинат е важно пода да е равен. Сещам се Салвадор изрази съмнение, че саморазливната дето я направих зимата можело да напука. Стоя така 6 месеца и мога да видя резултата - перфектно, никакви пукнатини, ако не е се броят няколко миниатурни, които ги откривам след сериозно вторачване winking smiley:



Ето и няколко снимки от монтажа на паркета:





Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
22-07-2010 - 14:21:26
Удобрявам цвета на паркета достатъчно светло е да котрастира с найстина ефектния тапет и камък. Пък и стой по меко като усещане за разлика от по тъмния.

Усещах аз че ще се хвърлиш на класиката дъбово дюшаме със стабилно широки и дълги летви но жената си е ЖЕНА. При мен сме в друга крайност дали са ми свободно да правя с мавзолея каквото си поискам и аз сега се чуствам страшно отговорен за всеки забит пирон

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
26-07-2010 - 16:03:58
Паркета е готов! Най-накрая приключих с работите в хола! winking smiley:
Преди:


След:


Хванах цаката как да ползвам камината като BBQ, без да загрява помещението, с две думи, ползвам я с кеф даже и в жегите:



По натам може да пусна снимки, когато накича пердетата, щорите, вратите, кухненските шкафове и осветителните тела, но няма да е близките 15-20 дена. *beer**drunk*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-07-28 11:52 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
26-07-2010 - 17:01:56
Лъжа ли се или мястото на дивана по интериорния дизайн беше до прага разделящ хола от кухнята?
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
26-07-2010 - 20:25:36
Булхоуме, още не сме стигнали до обзавеждането. Това е старата гарнитура от предишното жилище. Освен сядането при картината, жена ми си иска само за нея местенце в хола, така че когато се натръшкаме за да зяпаме ТВ, всеки да има собствено пространство. Има достатъчно място за второ диванче, което тя го иска точно на прага пред кухнята. А от моето място ще е еднакво удобно да гледам и камината, и телевизора ... и жената :] winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 20:26 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
27-07-2010 - 05:54:39
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
27-07-2010 - 08:41:11
avatar
Майсторска работа - S класа.....
Браво!
*bow*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход