Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
26-05-2010 - 17:14:10
И това е готово:

Преди:


След:




Остана веселата част - бояджийските работи и разни др. :]*beer*
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
26-05-2010 - 17:53:46
Извинявай, Иво... Бързо търси нещо да закачиш в нишата над камината (язък за венецианското стукко) - цветът съвсем не се връзва с каменната облицовка. Трябва да е нещо в цвета на пода (по-тъмно, и по-малко лъскаво). Една дърворезба в тъмен цвят ще свърши чудесна работа. Кухненските шкафове не ги коментирам - едва ли това е окончателният им вид...
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
26-05-2010 - 22:09:51
Eхеее, Пърсивъл, лесна работа ще го мацна с нещо друго. Добре че не трябва да пипам облицовката или гранита около камината, че тогава щеше да ми излезне солено. Нека да донамацам стените и куфара, както съм го намислил, ако не стои добре ще го префасонирам. Иначе действително ще слагам нещо там - нали затова съм я правил низшата :] може да е часовник ...или нож и револвер ...или икона, или статуя (това ми се иска, но иначе ми е все тая - каквото избере жената winking smiley ) или свещник от ковано желязо ...
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
27-05-2010 - 18:22:35
Фонът е не по-малко важен от предния план - така казват старите майсториsmiling smiley
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
28-05-2010 - 18:21:47
Quote
Ivo.NovDom
Остана веселата част - бояджийските работи и разни др. :]*beer*

Винаги съм си мислил, че "веселата част" е свързана с мебели с 4 крака - маса, легло и т.н....*beer*


Шегувам се, разбира се. Не ми обръщайте внимание.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
30-05-2010 - 22:55:55
Браво Иво,

станало в много хубаво. Особенно камъчетата на камината са найстина нещо различно от осаналите камини. Камъчетата ще акумулрат ли поне малко топлина или са далече от потока на топлината (знам че отзад има куфар но все пак).

За низшата мисля че ако си и оставил и осветление (ще стане по светла и може да бъде като акцент на фона на камъчетата) найстина трябва да се завърши преди да разваляш стукото.

Супер решетки на камината (нераждавейка предполагам). Нали куфара горе няма да остава бял че го чака малко опушване от топлия въздх.

Кога да се нанасям с мебелите с 4 крака smiling smiley (шегувам се)

Поздрави Белослав
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
05-06-2010 - 10:44:18
Бат Гойко, камичетата са само за красота. Акумулирането се прави по друг начин - направено е, . Ако ме поканиш да напрвя твоята камина ще ти обясня как стават нещата winking smiley В низшата няма да слагам осветление - мислех го но се отказах - ще се преосветля, вече съм прекалил с осветлението.

За иноксовите решетки: имам в наличност 10-ина, 85 лв./бр. ако някой се интересува може да ми пише за да дам размери.
На мойте е хубаво, че имат допълнителна вътрешна рамка, която се монтира към гипсокартона и го предпазва от начупване при монтаж и демонтаж на външната решетка. Без допълнителната рамка, от няколко сваляния леглото на ГК се прецаква и решетката не може да се задържи на мястото си.
winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-05 11:47 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
05-06-2010 - 12:16:15
Апарата ми беше в офиса и не съм пускал скоро снимки. Готов съм с бояджииските работи, луните и датчиците са на мястото си. Ако сте намислили да слагате луни, стените трябва да идеално гладки (начина на шпакловане показах в началото на темата), иначе всичките неравности изпъкват и стои грозно smiling smiley, някои знаят за какво става въпрос.







Ето как изглежда работата в детайли - ръбовете, отсичането на боята, камъка без материал във фугите...


Не съм боядисвал там където ще бъдат поставени кухненските шкафове, на стената до шкафовете също не е боядисвано, там ще има пано със слама - луд съм по естествените материали :]. Паното ще пристигне до 15-ина дни.
В общ план жълтия таван вече не стряска така, както изглеждаше на фона на бялата шпакловка. На място мазилката създава страхотно усещане, като жива е! Не съжалявам, че я сложих. Когато се довършат останалите неща - врати, паркет, кухненски шкафове и сламените пана ще стане екстра.




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-06-05 19:20 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
29-06-2010 - 16:05:00
Отне ми около 20 дена да шпакловам коридорите, но вече и те са готови за грундиране и боя (таваните пак ще са със стуко). Качвам снимки от шлайфането. Правя го с подвижна лампа, маска и шкурка. winking smiley машинно със "щъркел" и прахосмукачка е много по-добре, но аз нямам такава машинка. След като свърша коридорите ще довърша в хола - монтаж на паркета (купен е и сега се аклиматизира) и две декоративни пана.





winking smiley *beer*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-29 16:14 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
29-06-2010 - 17:02:20
За лампата-вземи малка луминисцентна.Ще се изненадаш колко много неравности си пропуснал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход