Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.

Публикувано от Ivo.NovDom 
Интериор, довършителни работи, шпакловки, венецианска мазилка и др.
28-03-2010 - 00:39:30
Дойде време да довършвам у дома. Най-сетне!!! *beer* Ще е удобно да щраквам по някоя снимка, така че, ако ви е интересно зяпайте. winking smiley
Ще има шпакловане, финиш, супер финиш...корекция на крива мазилка, редене на гнайс и декоративна мазилка Рафаело (на Ойкос)
Тъкмо малко да поразчупим темата във форума - все се върти около грубия строеж, тухли, цимент...топлоизолации и дотам. Всъщност, интересното идва после - имам в предвид довършитлните работи.

Отвори за луни и окабеляване


Където има траф свети крушка - удобно е за архива, за да не се ровичка когато изгори


Кривините ме дразнят - само там гледам :g:






По-лесно е да се бутне и ... да се измаже наново


Основата за "Рафаело" (венецианска мазилка) трябва да е идеално гладка - в момента не е!


Оформяне на ъгли


Ленти...


Стига за днес, по-натам ще има още winking smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-04-26 13:13 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи
28-03-2010 - 00:50:31
Евала Иво! Ще си останеш в тази къща, вярвай ми smiling smiley
Няма кой да оцени труда и усилията които си вложил, потенциалния купувач просто сравнява цени, не може да вникне в подробностите ако не е минал през цялата галимация по строежа и най-вече довършителните.
Re: Интериор, довършителни работи
28-03-2010 - 10:14:28
Когато правих първия си ремонт на първото ми жилище и аз така се заглеждах и ме дразнеха кривини, пукнатини и т.н. Няколко години след ремонта, вече далеч от ремонтите без да искам забравих да обръщам внимание на тези неща. При следващото ми жилище и ремонт отново започнах да виждам тези неща и се изненадах, че на едно от любимите ни заведения мазилката е напукана, пожълтяла и опушена... Та мисълта ми е, че това може да бъде оценено единствено от човек, който се занимава със строителство и ЗНАЕ какво да гледа.
Re: Интериор, довършителни работи
28-03-2010 - 10:35:41
Мнооого си усложняваш живота.Не,че няма начин всичко да е равно като стъкло,ама твърде трудно се постига и е строго индивидуална преценка дали си заслужава усилията.
Re: Интериор, довършителни работи
28-03-2010 - 11:01:07
Ето фотки от съседната стая - с корекции където е нужно, шпаклована, финосана, шлайфана.

Преди:








Готово за боя и стуко




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-28 11:02 от Ivo.NovDom.
Re: Интериор, довършителни работи
28-03-2010 - 11:11:31
Quote
Ivo.NovDom



Ей това с кокилите направо ме утрепА!Евала ти казвам!*drunk*
Re: Интериор, довършителни работи
28-03-2010 - 11:46:59
Боби,Фло winking smiley *drunk*
Re: Интериор, довършителни работи
28-03-2010 - 16:39:37
avatar
Иво, поздрави от мен за желанието ти да правиш нещата по правилния начин.*ok*
Обаче с с тези чудеса на краката ме утрепа.сигурно се ползват от мераклии, но аз специално ги виждам за пръв път.

п.п.
До колко килограма издържат

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Интериор, довършителни работи
28-03-2010 - 18:45:04
Иво, поста ти ме подсети за темата венецианска мазилка. Може ли някакво инфо за нея ?
Re: Интериор, довършителни работи
28-03-2010 - 20:00:28
Кокилите са много полезна и евтина джаджа.Като трябваше да свалям у нас винервайса от таваните,пробвах със стълбата...измъчих се като грешен дявол два дена,след което направо звъннах на един познат гипскартонаджия да искам кокилите.Та ако за два дена бях изчистил половината таван в хола,за още два дена довърших всички останали тавани.Не са скъпи едни кокили-струват колкото средна стълба.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-28 20:01 от salvador.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход