Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
28-03-2010 - 08:48:35
avatar
Quote
salvador
За първи път чувам,че на това му се казвало "английски двор"...
В англоезичния свят се нарича egress.Съответно прозорецът си е прозорец(window),а останалата част е well (шахта)

Начини за изпълнение...десетки.От готови пластмасови до дървени,че и каменна зидария.Дали и колко са проблемни не знам...не съм се срещал на живо с таковоз чудо.Само ви давам ориентир как да го търсите в нета-оказва се,че е доста популярно,дори има специални правила за изпълнението му по строителните кодове...не може да е отвесно-трябва да е като стълбичка,та в случай на пожар да може да се излезе през него.


Много благодаря и на Салвадор, за английското наименование и за снимката. Това на снимката много ми хареса. Ще разгледам и английските изпълнения.
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
28-03-2010 - 09:06:30
Quote
Boby
Спиридоне, аз силикона го ползвам само за бани, не знам коя е Мая Илиева и пет пари не давам за нея, може и за половин секунда да сметна колко е корен квадратен от 324 като се базирам на квадратите на всички двуцифрени числа, които ме караха да запомня в училище, кой знае защо..., обаче да ме убеждаваш че 100 квадрата дворче в линия с 1000 илнглиш мен давали уют и сантимент??? Ти това на картинка си го гледал май само и в къща не си живял никога ми се струва? Само плещиш глупости за западноанадолци и велики англосаксонци?

Мом(миче)че , освен на картинка тези дворчета ги е виждал всеки, който е летял поне веднъж до Лондон, или който и да е друг английски град. Картината наистина вдъхва сантимент. Забележката ти дали съм ги виждал на картинка издава че наистина не знаеш за какво става дума. Лошо няма, пейзажа до Калотина също е красив. Не се шегувам.
Казваш че силикона го ползуваш само за бани. Аз предпочитам сапун или шампоан. Със силикон не съм пробвал.
Плещил съм глупости......ами явно във форума има доста глупаци като г-н Тепавичаров , и четат постовете му.
Благодаря за ценната информация че корен квадратен от 324 се намира от таблицата за готовите корени на числата до 1000. Ще си я
потърся и ще си я купя.
Между другото Анчето (сервитьорката) ме подсети че ти си единствения Западноанадолец , учил наизуст квадратите на всички двуцифрени числа. Ние , по-тъпите Западно-анадолци учихме наизуст квдратите на числата до корен от 1000
А....пак..... Анчето (тя отвреме навреме присяда на коляното ми да отмори) ме подсеща още нещо: че може да използуваш силикона за уплътнение на фаянса в баните, т.е можело да си майстор-баняджия и това да обяснява раздразнението ти от постовете на г-н Тепавичаров.
В предишен пост съм обяснил терапията срещу нервен дискомфорт:
Кръстовището на Околовръстното с Бистришко шосе, търсиш Жени Центрофугата или Мери Вентилатора. Подготви си дребни, защото ресто не връщат. И не им обяснявай че се къпеш със силикон, защото ще станеш известен от Истанбул до Виена за един ден......Информацията на Жени се движи със скоростта на ТИР-овете.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-03-28 09:41 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
28-03-2010 - 10:22:52
Спиридоне....всяко нещо си има причина.В градовете на запад земята е скъпа.Те са градове от много отдавна.Просто по времето когато там са имали сериозни градоустройствени проблеми,нашите градове са били просто едни по-големи села.Няма база за сравнение...та най-добре го зарежете тоя спор...безсмислен е.Англичаните по принцип са много горди с традициите си.Та англичанинът с гордост ще ти покаже снимка на къщата си-една от бекрайния ред еднакви редови къщи по протежение на улицата,снимка на идеално поддържания 10х10 двор...но това далеч не означава,че се чувства добре там и че не би го заменил за нещо друго.
Това беше една от причините англичаните да купуват имоти в държави като БГ...
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
28-03-2010 - 12:38:44
avatar
Само да споделя защото може да бъде и от полза за някой друг- като написах egress windows или basement egress windows, ми излязоха страхотни изображения на това което търся. Вече имам идея как да си направя двете прозорчета в сутерена и като ги довърша включително и самия сутерен ще ви поканя на гости.
Благодаря на всички дали ми инфо!
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
28-03-2010 - 13:25:49
Салвадор, не споря, само споделям (нали това е въпроса) какво може би се разбира под "английски двор" . Сигурно 10 на 10 м не е кой знае какво в степите около Улан Батор, но в Лондон все по-добре от нищо...
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
03-04-2010 - 22:41:06
Щях да си умра без да знам на какво се казва "английски двор". Сега остава някой да ми разясни на какво му викат "японска градина". Да ме извиняват инглезите ама и ние имахме такъв "двор", само че беше от към улицата и беше покрит с решетка, та от там си вкарвахме въглищата в мазето.
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
04-04-2010 - 00:29:05
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
04-04-2010 - 02:43:05
Наско, колкото Руската салата е руска, толкоз и "английският двор" е английски*pardon* И не мож отрече, че така назовано звучи къде по-модерно и западно, нали*angel*
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
04-04-2010 - 03:04:57
Скоро научих например, че във WC може да се ходи по малка и голяма нужда така че няма нужда да се бъхтим да ходиме до "нужника" или поне до "кенефа":]*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-04 03:09 от Nasko.Stoykov.
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
04-04-2010 - 11:45:09
avatar
Последното хич и не се постарах да го вдяна - просто видях ,че човечеца е визирал себе си.....
Много жалко.....
Форуми на тема спорт са в други сайтове - другарю.....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход