Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
16-04-2010 - 14:16:45
английски двор е желеарски термин т.е метална рамка с шини или профили
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
16-04-2010 - 17:14:08
Стига бе! Шегувате се.
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
16-04-2010 - 17:19:46
avatar
Понякога се използва и в акушерството - показва мястото от което ще се ражда бебчето.....*angel*spinning smiley sticking its tongue out*ok*

Стига вече лакардии по въпроса....

Чест и почитание
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
18-04-2010 - 17:45:17
тук било много интересно*ok*
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
08-12-2010 - 17:26:53
avatar
Здравейте, във връзка с английския двор или по-точно светлинните шахти на фирма ACO може да разгледате тук: [www.bg-maistor.com] и да получите повече информация тук: [www.bg-maistor.com]. Надявам се да съм бил полезен.
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
10-12-2010 - 23:38:07
Английски двор е двор под кота нула, който служи за допълнително осветление на сутерен или мазе, но същевременно е достатъчно голям, а не бетонна или пластмасова светлинна шахта. В момента правя два от двете страни на подземен етаж с височина 3,2 м. Единият е 5х2 м, общо 10м2, като има "Г" образен цветарник на височина 1,20 и широчина 50 см., за да може да се засади растителност и пред френските прозорци да е озеленено, като същевременно чистото място е 5х1,50м, колкото е голям балкон и където може да се сложи маса и столове. От другата страна английският двор е 7х1,20м, като външната стена е перфорирана, за да могат по стените да се засядат растения. По този начин един подземен апартамент, от 90 м2 се осветява от прозорци с обща квадратура 30м2, което е два пъти над нормите за надземно строителство. Така едно мазе под апартамент на първия етаж става първи етаж от двуетажен апартамент/мезонет/ с предимствата на това, че е под земята - хладно лятото и най-вече тихо, с много добра осветеност.
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
11-12-2010 - 00:40:46
А бе с една дума Дзаден двор:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход