Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
04-04-2010 - 15:38:13
г-н Гогол, ще поясня за да ти стане по-ясно. Така се получава когато започнеме да използваме чуждици без да знаеме значението им. В английско говорещите страни, съкращението WC, означава помещение в което можеш да влезнеш и се ползва за подреждане на дрехи(предимно) walkin closet. Явно прочитайки думата клосет, нашия сляп подражател е решил че става дума за клозет и от там днес всеки считащ себе си за по-така, използва съкращението в смисъла на тоалетна. Извинявам се на хората разбиращи същноста на нелепицата за дългото и досадно обяснение, но се дразня когато прочета или чуя да се ползват чуждици за неща за които си има българска дума. Абсолютно не съм съгласен че горните илюстрации показват "английски двор", но съм почти сигурен, че веднъж така подхваната, тази безумица ще се използва и налага.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-04 17:32 от Nasko.Stoykov.
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
04-04-2010 - 17:09:34
Тц!
WC = Water Closet.
[www.quido.cz]

Closet идва от лат. clausus -"затворен" напр. "Numeros Clausus"-.Просто при англоезичните с промяна на последната съгласна в гласна са направили две думи-съществително и прилагателно. Closet и Closed (затворен).

Останалата част от историята е малко по-сложна:

Water-closet (WC), the name

The term "water-closet" was an early term for a room with a toilet. Originally, the term "bath-room" referred only to the room where the bathtub was located, which was usually a separate room, but this connotation has changed. The term "water closet" was probably adapted because in the late 1800s, with the advention of indoor plumbing, a toilet displaced an early clothes closet, closets being shaped to easily accommodate the spatial needs of a commode.[citation needed] The term "water closet" is still used today in some places, but it often refers to a room that has both a toilet and other plumbing fixtures such as a sink or a bathtub. Plumbing manufacturers often use the term "water-closet" to differentiate toilets from urinals. American plumbing codes still refer to a toilet as a "Water Closet" or a "WC". Many South American countries refer to a toilet as a "Water" which is now a term commonly found in Spanish dictionaries, and which derives from the British term "water closet". In French the expression "aller aux waters" ("to go to the waters" ) has now become obsolete, but it also derives from "water closet".

In Germany and the Netherlands (due to the bowl design (above)) the toilet is still kept in a separate room known as the "WC" even in newly built residences. In the Dutch-speaking part (Flanders) as well as the French-speaking part of Belgium (Wallonia), "WC" is a frequently used synonym for "toilet"
.
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
04-04-2010 - 18:00:06
In Indian usage, a closet often refers to a toilet. This probably originated from the word water closet, which refers to a flush toilet.
Сигурен съм че съществуват и други комбинации от думи сапочващи с WC. От горния цитат разбирам че в твоята версия става дума точно и конкретно за тоалетната чиния, но смятам че термина е изкопиран неправилно от съкращението за което се използва днес в северна Америка. Очевидно за да се избегнат недоразуменията някои архитекти вече са променили съкращението в техните планове на Walk In Closet. W I C, така че спокойно можем да продължим да използваме "думата" веце за тоалетна.*drink1*
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
04-04-2010 - 18:17:26
Мхм....и аз до колкото разбрах,точно това е била идеята-да се направи някакво общо,еднакво за целия свят съкращение,да не се чудят "чужденците".
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
04-04-2010 - 23:36:56
avatar
Що ли така смятам ,че просто съм разбрал от първия път за какво става дума.....?
И дори да не знам какво означава на англ. кенеф,то той си е изцяло пак същия.......Там дето си друсаме черешата....
И не виждам ,що да не обясня какво е англ. двор на човека - нищо ,че не съм ходил в Англия и не съм виждал техните такива.....
Дано да не Ви дава господ да търсите решения за нещо което не разбирате- нали се сещате че просто помощ ще ви потрябва??И тогава не искайте от този който ви дава съвет да вдява от английски-просто той може да си знае работата и без това...

Чест и почитание
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
05-04-2010 - 04:09:21
г-н Гогол, никой не оспорва знанията и уменията Ви в областа на хидроизолациите, дори сарказма ми не беше насочен към Вас а към тази част на "интелигенцията" ни която започва да използва и налага чуждици без да ги осмисля. Все още не разбирам как един прозорец който е под нивото на околния терен, може да бъде наречен английски двор?
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
05-04-2010 - 10:23:49
avatar
Широко скроена личност съм и не съм се обидил от някой или нещо.....
Просто в случая наименованието на това чудо е такова....не зная защо,но всеки така го знае.
Аз пък съвсем честно ,не зная що е англ. двор - просто до Англия не стигнах........
Иначе в строителството,като елемент ,англ.двор се вика точно на тоя замонолитен куфар в земята.....

Чест и почитание
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
05-04-2010 - 18:47:28
avatar
Quote
gogol
Що ли така смятам ,че просто съм разбрал от първия път за какво става дума.....?
И дори да не знам какво означава на англ. кенеф,то той си е изцяло пак същия.......Там дето си друсаме черешата....
И не виждам ,що да не обясня какво е англ. двор на човека - нищо ,че не съм ходил в Англия и не съм виждал техните такива.....
Дано да не Ви дава господ да търсите решения за нещо което не разбирате- нали се сещате че просто помощ ще ви потрябва??И тогава не искайте от този който ви дава съвет да вдява от английски-просто той може да си знае работата и без това...
==============================================================
На мен много ми помогна! Благодаря ти още веднъж. Ако не беше го потвърдил, че в БГ на това му се вика анг.двор, щеше да изпаднат разни езиковеди в излишни спорове за нещо дето не е нужно никому. А на мен ми беше нужно да разбера точно това и надявам се не само на мен!
Сега разполагам с толкова идеи и проекти как да си го направя и плюс куп илюстрации които биха ми помогнали да си направя правилната аранжировка, че съм много доволен!
Поздрави и много здраве и щастие на теб и семейството ти и на всички които ми отвориха очите!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
05-04-2010 - 19:22:09
avatar
Привет!
Не забравяй сигурното отводняване - има чести проблеми при запушването му.....
Иначе - наслаждавайте се на живота,че само веднъж се живее......

Чест и почитание
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
05-04-2010 - 21:49:07
Елитните плейметки, асистирали промоцията на СПА центъра в Банско
се оттеглиха за дискретен коктейл в Английския двор на хотела топ локейшън "Обичам те,Георги" . Изисканото меню съдържаше коктейл Шери-Мери-блу, пастирани лебедови шии и пастет от копитата на свръхпотентни родопски катъри-последен писък на виаграиндустрията....
Сега ограмотихте ли се бе, тъпаци, пардон,отличници от олимпиадите по физика и математика, какво е английски двор,а? Ейййй, то бива простотия, ама вашата
вече се не търпи да го..е.....т.е ..да му се не види...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-05 21:55 от Спиридон Тепавичаров.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход