Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?

Публикувано от sobstvenik 31 
Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
27-03-2010 - 10:41:56
avatar
Някой може ли да ми обясни какво точно се разбира под английски двор, като арх. творение? Да ми го опише какво представлява , защо се прави? Ако може да ми приложи снимки на такива английски дворове. Ако може да ми обясни как са направени? Благодаря предварително!
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
27-03-2010 - 13:05:44
Quote
sobstvenik 31
Някой може ли да ми обясни какво точно се разбира под английски двор, като арх. творение? Да ми го опише какво представлява , защо се прави? Ако може да ми приложи снимки на такива английски дворове. Ако може да ми обясни как са направени? Благодаря предварително!

Казано накратко, "английски двор" е стил в паркоустройството.
За разлика от класическите "геометрични" стилове на френската, италианската и немската школи, англичаните формулират идеята за "градина, максимално доближена до етествената природа". Т.е. - английският двор предлага една хармонична , следваща природните дадености среда - няма геометрични построения от елементите, всичко е сякаш къс от природния рай, следва се ландшафта , пътеките се вият по извивиките на терена, растителните групи се обособяват сякаш "хаотично", изобщо казано - човек има усещането, че е в естествената си среда. Разбира се, тази "непосредственост" се постига с огромен майсторлък, според доста специалисти именно английският двор е най-трудното нещо в този занаят.
За снимки - ами просто напишете english garden в Гугъла и се наслаждавайте smiling smiley
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
27-03-2010 - 13:12:00
Само да предупредя - не всяка градина в Англия е "английски двор" winking smiley
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
27-03-2010 - 13:33:00
avatar
Благодаря ти за отговора, но аз съм чувал да казват английски двор на един окоп около сградата с различна ширина. Как се нарича той когато сградата на кота - еди колко си и как е решен? Това ме интересува.
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
27-03-2010 - 13:41:44
Прав си Собственнико, у нас на английския двор се казва за друго. Ако имаш мазе, сутерен чиито прозорци идват под нивото на терена се прави този "двор" за да влиза светлина в подземието.
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
27-03-2010 - 13:56:32
avatar
Quote
Geto
Прав си Собственнико, у нас на английския двор се казва за друго. Ако имаш мазе, сутерен чиито прозорци идват под нивото на терена се прави този "двор" за да влиза светлина в подземието.

Точно това имах предвид Гето благодаря ти! Освен това можеш ли да дадеш инфо как е решен отгоре този английски двор?
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
27-03-2010 - 14:10:26
Аре бе Гето казвай му как е решен пустия му англииски двор ,че багера чака.Цобственика ще си изкопае един англииски двор в Слатина и ще се шири вътре кат някои англииски лорд и сичкото селя.......цофианец ша са исипи да го гледа.Искаро га прееле и англииски басеин ша стане .
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
27-03-2010 - 14:17:06
avatar
Има готово решение на ACO и наистина си заслужава парите.
Има сифонна и други системи,хидрото е барнато също мн.добре- така че дерзайте....

Чест и почитание
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
27-03-2010 - 14:53:36
Собственик, благодари на Гогол че се включи и го слушай*ok*

Аз само ще кажа че моят архитект ми предложи такова решение, но аз се отказах. Тук където съм сега всяко мазе е с "английси двор" , но на мен не ми харесва за това се отказах, не заради някакви техн. съмнения.

Поздрав
Re: Някой може ли да ми обясни какво е английски двор?
27-03-2010 - 15:23:09
avatar
Quote
Dr. Evil
Аре бе Гето казвай му как е решен пустия му англииски двор ,че багера чака.Цобственика ще си изкопае един англииски двор в Слатина и ще се шири вътре кат някои англииски лорд и сичкото селя.......цофианец ша са исипи да го гледа.Искаро га прееле и англииски басеин ша стане .

На Искаро ще му е трудно да изкачи Редута, но щом си фантазираш. Там си силен!
Между другото не съм си просил мнения от отбора на "Селтик- Глазгоу"

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход