Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Стари строителни технологии

Публикувано от OwnerBG 
Re: Стари строителни технологии
23-03-2010 - 07:57:08
avatar
Ех майсторе, ако станеш да видиш

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Стари строителни технологии
23-03-2010 - 12:29:24
Re: Стари строителни технологии
23-03-2010 - 22:46:55
Оунер на 8–та снимка се вижда че плета не е от забелени клони , ако си правил ти снимките не можеш ли да познаеш дали са от върба. на мен не ми приличат, по скоро дрян???
Re: Стари строителни технологии
23-03-2010 - 23:41:33
avatar
Quote
ispancheto
Оунер на 8–та снимка се вижда че плета не е от забелени клони , ако си правил ти снимките не можеш ли да познаеш дали са от върба. на мен не ми приличат, по скоро дрян???

Еййййййй, от там ли то видя.Точно така е.Цепен дрян без да е белен.Разпада се на прах при пипане.В глината няма никаква слама, чоп, четина или каквото и да е.Рони се много лесно.Белените пръчки не са мръднали и са здрави на пипане със залепнала здраво глина.
та въпроса вече не го задавам.Ще се бели всичко.Ще се кисне в един вир предварително и после с едно чудо наречено сарък ще се веселим.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Стари строителни технологии
24-03-2010 - 11:14:49
Как не те беше страх да бродиш около тая съборетина бе човек...То това ще падне от един полъх на вятъра.
Re: Стари строителни технологии
24-03-2010 - 19:20:15
avatar
Quote
salvador
Как не те беше страх да бродиш около тая съборетина бе човек...То това ще падне от един полъх на вятъра.

Не е страшно.Даже и вътре и в мазето се завирах.Това при моите габарити си е геройство.
Забелязах обаче че старото строителство не е мръднало а псевдо реставрациите са се скапали буквално.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-24 19:20 от OwnerBG.
Re: Стари строителни технологии
29-03-2010 - 12:21:40
Quote
salvador
Патентът за балираща машина е от 1910-та,а първата такава реално е произведена чак в 1947-а.Преди края на втората световна бали въобще не са съществували,поради което няма как да е имало къщи от бали.Представянето им за "традиционни" е историческа мистификация.Няма как да е имало такива строежи преди изобретяването на балиращите машини.

ще си строя къща с бали слама и съм събрал доста материал. който се интересува, мога да споделя.

салвадоре, може при дядо на село в русенско (баща ми е от там) да е така, но уви, зад океана е малко по различно со 50-60 години.

салвадоре, хвана ме малко срам, че говоря наизуст, та се поразтърсих из нета. като потърсиш в en.wikipedia.org за baler - да точно така - патента е от 1910 г, първата комерсиална е през 1947 - но, драги ми смехурко - става въпрос за КРЪГЛИ бали. не съм видял къща от кръгли сламени бали, все се строят с паралелпипедни.

твой приятел весел патиланец



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-30 22:42 от mehudi.
Re: Стари строителни технологии
29-03-2010 - 12:36:43
видях някъде в темата, че се говореше за реципрочен покрив (с припокриващи се дъски). не мисля, че е чак толкова трудно. англичанка, която си построи сламена къща в крушево, гоцеделчевско, си е направила такъв покрив, като сама е изчислила в xls таблица нужното. разчетите са минали през бг контр органи. аз от нея се позапалалих, в нета има достатъчно книжки и схеми. тя е направила от най-простия вид, не е кръг в кръг и тн. но като говорих с арх, който ще ми прави моя проект (поне такава е идеята засега), не останах с вчепетление, че е кой знае какъв проблем. (от друга страна арх е дърводелец от германия, и после е станал архитект, немец е)
Re: Стари строителни технологии
30-03-2010 - 00:09:40
И аз ще си правя от бали слама, но засега само по-голям гараж.......!
Re: Стари строителни технологии
31-03-2010 - 14:19:13
Нещо интересно за мераклии:

ТУК
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход