Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за цени на проектиране.

Публикувано от External 
Re: Въпрос за цени на проектиране.
07-03-2010 - 23:07:08
avatar
Абе и аз си мисля, че в случая 4-5000 лева би могло да е, ама в евра....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Въпрос за цени на проектиране.
07-03-2010 - 23:11:02
въпроса е в това, дали иска човек да си купу някоя готова или недовършена къща, незнайно как строена или иска да си направи къща по свой вкус, виждания, материали, изпълнение и т.н. При положение, че къщата се строи за собствено ползване не за препродажба, не виждам дали има смисъл да се пести от всичко. Но това си е мое виждане.

Проектанта, ще начертае това което искаш, но за някои неща добрия проектант е ненадминат, защото аз нямам и никога няма да имам неговите виждания предварително, отделно, конструкции, ефективност, функционалност и какво ли още не когато става въпрос за своя къща.
Но въпреки всичко пак казвам, че има и проектанти, които проектират всички специалности на 3 - 4 Е. Който както си желае.
Re: Въпрос за цени на проектиране.
07-03-2010 - 23:19:31
Quote
simbat
[.В същото време мои блички,които си бяха строили с бригата и технически ръководител ми показаха тефтерите си и грубия строеж точно както ти го описваш,но на 200 кв.м два етажа беше излязал 30 хил.лева ! Много добре изпълнено.Всичко си го пише в тефтера колко стува ! За цени,.като тези които си обявил изобщо няма и да си помисля да строя.


Интересно - може ли, ако не е тайна, да публикувате данните от тези тефтери?
Защото цената от 30 000 лв за груб строеж от 200 кв изпълнен с качествени материали е крайно интересна!
Re: Въпрос за цени на проектиране.
08-03-2010 - 00:09:59
По-скоро...от коя година са...Да не се окаже,че са от преди 10 години.Тогава май имаше такива цени.
Re: Въпрос за цени на проектиране.
08-03-2010 - 01:26:13
Българска му работа! Горе някой писа да се дефинира понятието "качествени" материали. То ако става въпрос, аз съм чувал за кенефи по 20 000 лева.
Re: Въпрос за цени на проектиране.
08-03-2010 - 10:52:40
За 270 квадрата само материалите изкарвам към 35-40 хиляди. За труда още не съм получил всички оферти, но засега почват от 12 000 с бригада до 60 000 с фирма.
Re: Въпрос за цени на проектиране.
08-03-2010 - 11:28:55
Quote
broker112
Проектанта, ще начертае това което искаш, но за някои неща добрия проектант е ненадминат, защото аз нямам и никога няма да имам неговите виждания предварително, отделно, конструкции, ефективност, функционалност и какво ли още не когато става въпрос за своя къща.
Но въпреки всичко пак казвам, че има и проектанти, които проектират всички специалности на 3 - 4 Е. Който както си желае.

Много ми допадна това мнение. Много точно и вярно. Да си "купиш" проект не е като да си купиш домати, които ако не са хубави да ги хвърлиш. Все пак в общия случай човек строи къща 1 път. Архитектите и инженерите могат както да спестят пари с един добър проект, така и да ви вкарат в невероятни разходи за цялата експлоатация на сградата.

Тези 3-4 евро никой не може да ги предложи за всички специалности, още повече за жилищна сграда с малко РЗП. Може единствено за някое хале smiling smiley
Re: Въпрос за цени на проектиране.
08-03-2010 - 11:55:16
bulhomes
"За 270 квадрата само материалите изкарвам към 35-40 хиляди. За труда още не съм получил всички оферти, но засега почват от 12 000 с бригада до 60 000 с фирма. "

Това за труда общ сбор от детайлизираните работи ли е или цялостни оферти от строителя,базирани на РЗП-то?Защото ,доколкото си спомням твоя подход беше поетапност:бетонови работи,покрив,стени и довършване!Много интересен е диапазона между 12 000 и 60 000 и какви са принципите на формирането му макар,че при такава ширина едва ли може да се говори за принципи,а по-скоро за голяма творческа самодейност!
Re: Въпрос за цени на проектиране.
08-03-2010 - 13:06:40
Няма принципи Фло. И преди съм казвал за една оферта за 2 слънчеви колектора ми искаха 10-12 000лв, а го направих за не повече от 2500. За хидрофора ми искаха 2500, аз влязох в под 1000 лв. Просто някои хора слагат ....
Re: Въпрос за цени на проектиране.
09-03-2010 - 11:26:17
Quote
bulhomes
За 270 квадрата само материалите изкарвам към 35-40 хиляди. За труда още не съм получил всички оферти, но засега почват от 12 000 с бригада до 60 000 с фирма.

Сигурен съм, че го знаете, но нека да напомня: разумните хора правят точен разчет на разходите и после прибавят към него 30%. Така ще могат да сбъркат с не повече от 20%.
Да напомня също, че в 99,9% от случаите грешките в остойностяването на строителството са със знак + winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход