Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
16-06-2012 - 16:51:38
Каква е разликата?Нали пак трябва да копаеш...
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
17-06-2012 - 14:29:19
То копането ясно, аз затова и питам в скала може ли да се направи септична яма, щото според мен ще е по-лесно (макар и по скъпо) да вкарам пречиствателна станция (ПС). Защото от това което прочетох досега за ПЦ, е че била важна технологията. Някой нашенец може и да е измисли такъв процес за септична яма, кой да знае *angel*... Та въпросът ми е прост - някой има ли впечатление за ПС на БИОТЕХ или други от този ценови клас.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
17-06-2012 - 20:29:03
По сегашни цени може и да не усетиш разлика.Зависи.Изкопът...,че е скъп-ясно.
Септични ями вече няма.Отдавна са забранени.Вариантите са ти сведени всичко на всичко до два.Първият е т,нар. "водоплътна изгребна яма".Представлява...знаеш какво...железобетонен бункер в земята,с обем няколко кубика.Има тенденция напоследък тази технология да се заменя с големи пластмасови контейнери...ама и те са си бала пари.
Другият вариант е т,нар. "станция" . "биореактор" и т.н. Тук вариациите в технология са десетки,стотици производители и т.н.От най-прости до компютъризирани .

И в двата случая копаеш.
В единия случай плащаш бетон и арматура, в другия плащаш станция.Сметни си разликата в цената според местните условия, но няма да я изкараш до кой знае колко значима."Ямата" ти е свързана с допълнителни разходи-посещения на голямата цистерна всеки месец или на два.Удоволствието е между 200 и 400 лева.
За варианта "попивна" яма в скала...по-добре забрави.Много скоро ще се окажеш пак с изгребна такава.Пукнатините в скалата се запушват,уплътнява се и...вече нищо не попива.Знам го от челен местен опит...в моя район има район има и нормални почви, и скали.В нормалната почва попивните ями се ползват.В скалата...няма попивна яма,дето да е изкарала повече от 4-5 години.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
18-06-2012 - 09:30:48
"Има тенденция напоследък тази технология да се заменя с големи пластмасови контейнери...ама и те са си бала пари."

Не са толкова скъпи, на старо ги харчат м/у 70-100 лв. обем 1 кубик армирани отвън и стъпили върху палет. Аз смятам да закопая два скачени контейнера и да пробвам съвета на Фло с стериопорените топчета, обаче ще е чак есентта.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
18-06-2012 - 15:39:47
Да, наистина варианта май-май се свежда до станция, но тук идва и въпрося коя да е.Засега в този ценови клас (около 4000 лв. повече не мога да отделя) съм се спрял на следните опции:


Bio step 4 - на Аквабиотех
BT-5 - на Биотех

чакам оферти и от тези:

Пречиствателни стации ООД
Аквариус Ен Ди

Та някакви мнения за тези? Ще съм благодарен да споделите, пък като си закупя ще споделям и аз *ok*
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
18-06-2012 - 18:22:03
Quote
briko
"Има тенденция напоследък тази технология да се заменя с големи пластмасови контейнери...ама и те са си бала пари."

Не са толкова скъпи, на старо ги харчат м/у 70-100 лв. обем 1 кубик армирани отвън и стъпили върху палет. Аз смятам да закопая два скачени контейнера и да пробвам съвета на Фло с стериопорените топчета, обаче ще е чак есентта.
Колега,стиропорените топчета са 2 вида. Едните не са химически третирани и са по-евтини,другите са обработени с някакъв химикал ,кой знае защо и са по-скъпи примерно почти 2 пъти, за чувал от 420 литра.Става въпрос за тези от Максим.Гледай да са от евтините,ако купуваш от тях!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
19-06-2012 - 09:15:19
Quote
фло
Quote
briko
"Има тенденция напоследък тази технология да се заменя с големи пластмасови контейнери...ама и те са си бала пари."

Не са толкова скъпи, на старо ги харчат м/у 70-100 лв. обем 1 кубик армирани отвън и стъпили върху палет. Аз смятам да закопая два скачени контейнера и да пробвам съвета на Фло с стериопорените топчета, обаче ще е чак есентта.
Колега,стиропорените топчета са 2 вида. Едните не са химически третирани и са по-евтини,другите са обработени с някакъв химикал ,кой знае защо и са по-скъпи примерно почти 2 пъти, за чувал от 420 литра.Става въпрос за тези от Максим.Гледай да са от евтините,ако купуваш от тях!

*bow* Благодаря, при мен цялата идея е за сезонно ползване, "сградата" сигурно ще е фургон с навес отгоре, просто за момента не ми се занимава със строителни книжа и т.н. Надявам се да изкарам, няколко години без неприятности от страна на незаконно строителство и там други общински службици..........
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
19-06-2012 - 18:56:02
Quote
briko

*bow* Благодаря, при мен цялата идея е за сезонно ползване, "сградата" сигурно ще е фургон с навес отгоре, просто за момента не ми се занимава със строителни книжа и т.н. Надявам се да изкарам, няколко години без неприятности от страна на незаконно строителство и там други общински службици..........

Има луксозно обзаведени втора ръка каравани ,към 7 метра дълги със спалня ,дневна ,кухня с газови котлони,хладилник на газ и ток,баня и тоалетна за към 5000 лв.Щото фургона с навеса ,като го обзаведеш за живеене може да ти излезе и по-скъпо.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
20-06-2012 - 09:36:21
Прав си, сигурно 1/4 от жителите на САЩ живеят в каравани и мобилни къщи, даже и собственика на Икея, но тук да си направиш мобилна къща искат същите строителни книжа, както и за монолитно строителство. Мислил съм и на този вариант, но винаги се объркват нещата...........за това чакам късната есен, ще е по малка и по евтина*yes*
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
28-06-2012 - 14:33:14
Quote
mengel
Да, наистина варианта май-май се свежда до станция, но тук идва и въпрося коя да е.Засега в този ценови клас (около 4000 лв. повече не мога да отделя) съм се спрял на следните опции:


Bio step 4 - на Аквабиотех
BT-5 - на Биотех

чакам оферти и от тези:

Пречиствателни стации ООД
Аквариус Ен Ди

Та някакви мнения за тези? Ще съм благодарен да споделите, пък като си закупя ще споделям и аз *ok*
Някой нещо?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход