Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречиствателни станции за еднофамилни къщи

Публикувано от angijulay 
Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
09-02-2010 - 17:10:13
Здравейте!!!!

Моля дайте съвети относно пречиствателните станции, които се предлагат в България?
Някой слагал ли е пречиствателна станция от фирма " БИОТЕХ" ? Какви са ви впечатленията от тази фирма?
Ако искате предложете ми някоя от която имате личен опит!!!!

Благодаря предварително !!!!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
09-02-2010 - 18:12:32
avatar
Пробвайте с търсачката-има доста писано по темата!

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
09-02-2010 - 18:38:58
Четох но инфото не ми беше достатъчно.
Пък и питам за конкретна фирма .......

Много разчитам на този форум.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
10-02-2010 - 02:35:42
Абсолютно всичките работят на един и същ принцип.От там нататък...къде ще е разликата...кой какви контейнери използва или какви са компресочетата за аераторите...Но тук е БГ...пластмаса не произвеждаме,а в цената на компресорите не можем да се мерим с китайците.Всичко е внос.Прави се от 100% вносни амтериали на 100% вносни машини.
От там нататък разликата е в цените и кой колко коплексна услуга предлага.Най-евтините предполагам ще искат готова изкопана дупка и няма да ти съдействат за узаконяването на станцията.Най-скъпите би трябвало да могат да ти направят станция с всичко необходимо,започвайки от гола поляна.

Естествено...с уговорката "би трябвало"...защото чудесата на българския бизнес модел край нямат.Със сигурност ще налетиш и на такива,които ще ти стоварят в двора един контейнер за станция и ще си бият камшиците в неизвестна посока без да правят каквото и да е друго.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
10-02-2010 - 10:44:43
Салвадоре, човека помоли за мнение от хора с личен опит - това дето си написал от личен опит ли го казваш?

Една от основните разлики е в материала от който са направени станцииките - масово са от ПП със заварени плоскости.
Има само една фирма в Eвропа която лее контейнерите си безшевно от материал, като на тръбите за уличната ВиК мрежа - HDPE

Когато избирах станция за себе си попаднах и на БИОТЕХ, само като видях че са от ПП, дори не се поинтересувах нито как работят нито колко струват. winking smiley

1. За да няма проблем със узаконяването станциите трябва да са придружени от сертификат за качество, издаден от съответната изпитвателна раборатория (може и да не е българска) и декларация за съответствие.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 00:05:17
Quote
Ivo.NovDom
Салвадоре, човека помоли за мнение от хора с личен опит - това дето си написал от личен опит ли го казваш?

Една от основните разлики е в материала от който са направени станцииките - масово са от ПП със заварени плоскости.
Има само една фирма в Eвропа която лее контейнерите си безшевно от материал, като на тръбите за уличната ВиК мрежа - HDPE

Когато избирах станция за себе си попаднах и на БИОТЕХ, само като видях че са от ПП, дори не се поинтересувах нито как работят нито колко струват. winking smiley

1. За да няма проблем със узаконяването станциите трябва да са придружени от сертификат за качество, издаден от съответната изпитвателна раборатория (може и да не е българска) и декларация за съответствие.


Повечето фирми които внасят или изработват пречиствателни станции са от ПП матерял. Това е което забелязах.
Кажете вие каква сложихте на коя фирма ???
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 00:23:57
Иво*ok**ok**ok*
Салвадор понякога ги говори наизуст и както му казваме ние в Бг е на всяко гърне мерудия,но в това няма нищо лошо,ако е в темата на кръчмарите и общите раздувки-вицове,кой къде бил,с кого се е бил и с кого щял да се бие....ок,но когато човек търси конкретен съвет тук,нека се намесват хора,които знаят какво съветват Човека,а не само да си чешат езиците като повечето нет-плъхове тук,а и не само тук.Не искам да те обиждам Сали,уважавам мненията ти,но пръскаш повече от необходимото!
Ако,всеки върши това,което може и разбира,НЯМА да сме на това дередже!!!
Дано,някой даде ценен съвет на Ангиджулай и да прецени какво да купи!Мен също ме интерисува тази тема,но все още не ми е опряла....
Имаше някъде тук в този форум добро развитие на тази тема,но не мога да я открия?!
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 00:34:06
Не ми стана ясно с какво точно не сте съгласни,ама карай...
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 00:53:36
Quote
angijulay


Повечето фирми които внасят или изработват пречиствателни станции са от ПП матерял. Това е което забелязах.
Кажете вие каква сложихте на коя фирма ???

ПП или полипропилена се счита по-устойчив на агресивно хим.въздействие от полиетилена(HDPE)полиетилен с висока плътност ,правен с ниско налягане и ПП е по-подходящ от него за биотиката,вкл. опаковки за храна и затова повечето био-реактори/пречиствателна станция/са от ПП. Вече не се използва РЕ за опаковки на напитки например ,заменен е от полиетилентерефталат/РЕТ/ ,което определено е различен материал.
Основния критерии за избор на материала е химичната устойчивост,заради тъй-наречената степен на миграция на веществата в пластмасата. При биореактора се отделят много разпадни продукти,някой от които достатъчно агресивни да навлязат в пластмасата и при концентриране да дадат неблагоприятен ход на реакциите извършвани от организмите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 01:28 от фло.
Re: Пречиствателни станции за еднофамилни къщи
11-02-2010 - 09:58:15
Фло, химията ти е страст - на мен определено не. Точно заради дифузията на газове тръбите от ПП не са за предпочитане, оказва се че задържат и бактерии. Затова не са удачни за питейни инсталации. Свойствата на ХДПЕ позволяват да се полагат улични водопроводи за питейна вода, като тръбите не изискват оформянето на легла от пясък. В Европа даже и за мръсните канали не ползват ПВЦ а ХДПЕ. Защото ПВЦ при пожар е много токсично...
Това точно не ме е интересувало при избора ми на материал - по скоро отдавам значение на еластичността и здравината на ХДПЕ, както и че стареенето на ПП е доста по бързо от това на HDPE. Та мойта логика, според характеристиките, беше че след 10-15 години да не ми се разруши ПП станция. Може и да издържи, нямам представа, намам такава. Отделно не ми се искаше още при монтажа да стане някоя беля - заложих на по-здравия материал. И честно казано с тия тънки тръбички и малки преградки, не ми изглежда надеждна.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-11 10:02 от Ivo.NovDom.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход