Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

вход в еднофамилна къща

Публикувано от mehudi 
Re: вход в еднофамилна къща
08-02-2010 - 22:30:10
Мехуди, задължително топла връзка на гаража с къщата! Иначе ще се лишиш от най-големия кеф от ползването му.
За гаражите също важат отстоянията: 4 метра от комшиите за в.з. и 3 метра от оградата за градска част. За да го лепнеш за предната ограда това ще е допълващо застрояване и ще трябва да искаш разрешение от общината (4/3-те метра отстояние важат и за предната ограда към улицата). По закон би могъл да го вкараш в тези отстояния ако го вкопаеш дотолкова, че на не стърчи повече от 1.20 над нивото на терена.
Re: вход в еднофамилна къща
08-02-2010 - 22:34:33
Абсолютно вярно е това,че веднъж преодолял оградата,онзи "някой" че се чувства по-сигурен ако тя е масивна..Заради това много отдавна високите по три метра стени за изоставени като вариант за ограда не само при частните къщи,ами и при обществени учреждения,където се изисква много високо ниво на сигурност.Масово се ползват само ако има пролем с шума-действат като шумоотражатели.

За топлата връзка...хич не съм убеден в ефективноста на това решение,То самата изолация на гараж вече попада в графа "преразход",какво остава за отопление.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-08 22:40 от salvador.
Re: вход в еднофамилна къща
08-02-2010 - 22:40:19
Quote
salvador
.Ако е 2.60 масивна каменна зирадия....
Салвадоре, по ЗУТ плътната ограда не може да надвишава 2.20 метра. Като се гледа откъм по ниската страна - за да не може някой от комшиите да се изхитри да си насипе двора winking smiley
Re: вход в еднофамилна къща
08-02-2010 - 22:54:26
Яяяяя....тия са променили височината на оградите в ЗУТ...Що за ограда е това 2.20...смешка абсолютна...
Re: вход в еднофамилна къща
09-02-2010 - 11:25:11
Мехуди да ме прощаваш малко.
Като стана дума за засипване/изравняване - от 10 до 40см. (към двама съседи 20см.) подлежи ли на някакво съгласуване? Гоня ниво тротоар.
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 02:54:53
Наистина ли вярваш,че някой от общината ще дойде да мери подобна довотия?Тия норми са само за да се предотвратяват големи нарушения...като например да си изградиш планина в двора.До 1 метър дълбочина/височина и 30 м2 площ копаеш/насипваш каквото ти е кеф.
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 07:56:56
А защо гаража/гаражите трябва да са отделно от къщата. Ако са част от къщата така е мнго по-удобно и евтино и се решават куп проблеми - за какво ви са топли връзки и разни други грозни неща. Направи си къщата малко по-голяма и гаражите да са си вътре. Аз така бих постъпил ако ми позволява мястото и къщата задължително по-далече от улицата.

_________________
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 10:23:02
avatar
Quote
Ivel
А защо гаража/гаражите трябва да са отделно от къщата. Ако са част от къщата така е мнго по-удобно и евтино и се решават куп проблеми - за какво ви са топли връзки и разни други грозни неща. Направи си къщата малко по-голяма и гаражите да са си вътре. Аз така бих постъпил ако ми позволява мястото и къщата задължително по-далече от улицата.

Само да не контактуват по никакъв начин с някоя от спалните...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 10:56:48
Любо няма ограничетие да си насипеш двора. Можеш да си го напълниш до горе с пръст. При това положение оградата от твоята страна ще е 0.00 метра, а от към комшията ти ще е 2.20. В случай че и той си насипе двора, може да си вдигнете нова ограда с височина НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 2.20 м.

Салвадоре, това изискване за височината не е променяно през последните 12 години, за по рано не съм се интересувал.

Ивел, под "топла връзка" имах точно това в предвид - гаража да е част от къщата или за е залепен за нея, а не да е отделна постройка. Ако терена позволява гаража е най-добре да е свързан с основната постройка. Някъде терена не позволява това да се направи - голяма денивелация например.

На снимката гаража е на пътя и ... по външни стълби се стига до къщата.





На втората днимка се вижда бетонната стъпка на оградата. Ако тя е с височина до 0.6 м. не е необходимо да се иска разрешение за строеж. Ноооо, тук виждам че заради денивелацията на терена, от едната страна е на нула, а от другата страна котструктивно би могло да надхвърли въпросните 0.6 м. Тук на око ми изглежда в норми - може би изпилено но см.
Не се бях замислял, при такъв случай дали трябва да се извадят съответните нотариални съгласия от съседа и разрешение като за плътна ограда...тва как се тълкува не зная.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 11:12 от Ivo.NovDom.
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 11:15:11
Във всички случаи височините се интерполират - ако от едната страна е 0, а от другата - 1 м, за височина се приема 0,5 м.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход