Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качествени облицовки от изкуствен камък

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-03-2011 - 21:07:11
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Нещо което в БГ много хора няма да приемат дълги години.
Нормално. Тука все още в строителството е цар критерия цена/кв.м за РЗП. И мнозинството си мислят, че като чуят свързано с този критерий число са се ориентирали. Накрая винаги се оказва, че са грешали, но непризнавайки си го тръбят навсякъде, че това е истинския и коректен критерий. Щото иначе ще изглеждат в очите на другите глупаци.
Затова най-честия и най-тъп въпрос който чувам е "ако вместо това сложим онова с колко ще се промени цената на кв.м. РЗП?" Малко са хората, които правят нещо само за да им е красиво. А за да е красиво не е задължително да е скъпо. Просто светогледа трябва да е по-адекватен.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-03-2011 - 21:35:54
avatar
алуминиеви профили оформящи стени, ГК + 10 cm сизолация + зид

добре де - това не е необичайно - подобно е на нашите конструкции с колони, които после се иззиждат с пенобетонни блокчета или тухли, ама защо изолацията им е сложена толкова кьопаво и какво ще има във огромната фуга, която остава между изолацията и зида (освен хлебарки, дървеници и плъхове де)

Така като гледам е около 7-8см разстоянието от гърба на камъка до розовата изолация. Там какво пълнят ???

Другото за камъка - не ми се вярва всичките им линейни камъни да са с ъгли - просто защото знам разликата в производството, а и няма логика, защото се зидат по-трудно.


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-19 21:38 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-03-2011 - 22:10:14
Разстоянието м/у "камъка" и "стиропора" е не повече от 3см. плъхове няма от къде да влязат, а хлебарките няма какво да ядат там. Повярвай ми, не съм видял нито една мравка в сутерена ми, за хлебарки и мишки да не говориме. Учудващо е. Може би след дълги години и да се появят мишки, както има в старите части на всеки град, но в новите квартали, при мащабите на строителство и изкопни работи, всички видове гадинки изчезват.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-03-2011 - 22:29:21
Quote
Nasko.Stoykov
Разстоянието м/у "камъка" и "стиропора" е не повече от 3см. плъхове няма от къде да влязат, а хлебарките няма какво да ядат там. Повярвай ми, не съм видял нито една мравка в сутерена ми, за хлебарки и мишки да не говориме. Учудващо е. Може би след дълги години и да се появят мишки, както има в старите части на всеки град, но в новите квартали, при мащабите на строителство и изкопни работи, всички видове гадинки изчезват.

Изобщо не разчитай на това, едни мишки харесаха фибрана ми под замазката на подовото ми и имам едни сини "стружки" в мазето под една от вертикалните конзоли. Сложих капан, държа котка в мазето и 2 мишки се хванаха а една беше заклещена в банята и пуснах котката там на "полеви тест"... Справи се, изяде я пред очите ми и сега дежури в мазето/гаражите....
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
20-03-2011 - 09:14:38
avatar
гледам по Discovery едни екстерминатори, дето оттакива цепнатини вадяти умряли скунксове, така че сигурно ще има откъде да се наблъска гад всякаква и в 3см.

Точно в Канада имам приятели, които трябваше да се изнасят за 2 дни от квартирата им, че целият блок (кооперация по-скоро) беше заразена с гадини и ги напръскаха с биооръжие

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
20-03-2011 - 15:44:35
Темата е за камъните. Тази фуга колко е целесъобразна, не смея да изказвам мнение. Тука се оставя при всеки вид строителство, освен ако къщата не е измазана от вън. На мене ми е чудно тези огромни панели с които са покрити стените от втория етаж на горе, как биха се държали при едно земетресение. Струва ми се още че фасадата се пренасища с "камък".
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
20-03-2011 - 22:10:47
avatar
aaa, не така !!!! ... :cry:

няма такова нещо като пренасищане с камък

колкото повече - по-добре !!! *xxx*

едно време по каменните къщи и замъци, нагоре да не са минавали на влачени мазилки smoking smiley ??

относно втория етаж - защо казва че са големи панели ??

Струват ми се съвсем нормален размер елементи, лепени един по един, с ъглови елементи за оформяне на прозорците и ъглите. При дебелина 1-2см не виждам никакъв проблем да са налепени за изолацията

А ако са във въздуха, може да са от изкуствените стъклопластови панели


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-03-20 22:14 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-03-2011 - 01:06:26
Рокуол, мисля че споменах за тези панели, размерите им са 12 фута на 4 фута с дебелина от 4 инча и се захващат към конструкцията с болтове. Секциите под прозорците са рязани, а щурцовете и первазите също са монолитни. Това ми го каза супрвайзора след като учтиво ме покани да се отдалеча от строежа и да снимам от далечко. Познава лично производителите на каменните облицовки (и на единичните блокчета и на панелите).
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-03-2011 - 09:47:15
avatar
Баси панелите -900кг. бройката.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
21-03-2011 - 15:34:31
а ако са от полистирол бетон?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход