Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Качествени облицовки от изкуствен камък

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
12-03-2011 - 13:14:56
MasterSil PU 40-полиуретановия "салам" за отвънка ,според мене е за предпочитане!
Ако се оплескаш много със спирт за горене се изчиства!
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
12-03-2011 - 13:59:33
avatar
Quote
фло
MasterSil PU 40-полиуретановия "салам" за отвънка ,според мене е за предпочитане!
Ако се оплескаш много със спирт за горене се изчиства!

И в никакъв случай преди това не опитвай с вода!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
12-03-2011 - 15:54:44
Благодарности, ще Ви послушам.
Тоест ще инструктирам подобаващо майсторите аче не искам да ставам на мазало, все пак близо 70м2 са.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
17-03-2011 - 00:04:06
avatar
Сигурно съм пристрастен, но гранитогрес, имитиращ камък, не ми се струва супер удачен избор за облицовка на фасади. Леко ми напомня за китайските болници, които са целите облицовани със сини фаянсови плочки.
Бих предпочел релефна мазилка.


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-03-2011 - 17:48:23




Бях обещал на Мастеркам да пусна снимки на изкуствен камък който се зида. Успях да се промъкна до самия строеж и да щракна няколко снимки от близо, но бях поканен най-учтиво от супервайзора на обекта да се отдалеча на безопасна дистанция. Блокчетата са с дебелина 10см. колкото е дебела и розовата изолация зад тях. Облицовката на горните етажи е малко по-различна и оставям на Рокуол да си поблъска главата и да каже какво чудо е това.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-03-2011 - 18:25:06
avatar
Ей това наистина не мога да го схвана - т.е. да се строи 2 пъти една стена - хайде за вашите там, с дървените къщури някой и друг зид бива, ама цял първи етаж ... Ако ще зидаш отвън стена 10 см, за какво изобщо си правил отвътре друга !?!?! Това е все едно да строиш 2 къщи. *xxx* Явно, когато парите не са проблем, може да се мисли и различно.

Това ми на помня на едни клиенти, които искаха да имат тухлена фасада и първото, което бяха измислили, беше да си иззидат с тухли единички отвън стените ......т.е. целият първи етаж, обиколен до 2 рия етаж със зидани стени .... no comments. Бяха много изненадани, че може да стане и по друг начин и с няколко нули по-евтино. smoking smiley

Колкото до Втория етаж на снимката - какво има да си блъскам главата ? Всичко е ясно *pardon*

между другото се чудя - защо зидат на прави участъци с ъглови камъни


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-03-19 19:08 от rockwall.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-03-2011 - 18:40:18
Рокуол, няма двойни стени. Всичко е гредова конструкция, но за разлика от дървено-скелетните къщи, това е със бетонни плочи и метални носещи греди, м/у гредите има алуминиеви профили оформящи стени с ГК от вътре, "стиропора" 10см. от вън и тогава се зида с "камъните". Интересното на горните етажи е че са цели панели по 12 фута високи и незнам колко си фута широки с дебелина от 4 инча, които се захващат с болтове към основната конструкция. Забележи обаче дълбочината на релефа м/у отделните "камъни"...имитира доста сполучливо индивидуални дялани камъни. Не мислиш ли?
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-03-2011 - 18:43:11
Прав си, явно парите не са проблем защото офисите в тази сграда са вече разграбени.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-03-2011 - 20:47:46
avatar
Има ли пари и пазар съм сигурен, че и Рокуол може да твори чудеса.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Качествени облицовки от изкуствен камък
19-03-2011 - 20:59:23
Рокуол, според мене всички камъни са предвидени да могат да се зидат и на кьоше. Гладки са само гърба, долу и горе, а лицето и лявата и дясна част са с фасон на дялан камък. Николов, не се и съмнявам за способностите на градския, по-интересното е как би се приела една такава система на фасадна стена. При всички положения няма да е икономически изгодно да правиш монолитно строителство и после да зидаш с тези декоративни блокчета. Явно системата трябва да е гредова с рамкова оградна стена с ГК и вата, след което се поставя 'стиропора' и се зида декоративния зид. Нещо което в БГ много хора няма да приемат дълги години.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход