Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта

Публикувано от BAT_GOIKO 
Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
19-01-2010 - 13:08:52
Здравейте съфорумци,

след стартирането на начинанието за строеж на еднофамилна къще се уплаших каква допълнителна бумащина трябва да се събере/подготви удобри по узаконяването на един такъв проект. В процеса на доставката на различни видове материали бях на ясно че ще са ми необходими сертификати за качество, даже проби от бетонн видях по други досиета но не забелязах нищо за фактури за закупени материали. Моят въпрос е по скоро освен сертификати за качество и то за по основните материали като стомана, бетон, тухли, керемиди дали да събирам и други документи от доставчиците на материали? Нужни ли са и за всички тези материали да разполагам с данъчни фактури на мое име?
Строя по стопански начин т.е. стройтеля който се подписва по протоколите ми е техническия ръководител (т.е. физическо лице), така ми бе казано от Вещи в занаята.

Моля споделете Вашия опит да не настъпя котката след определено време.

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
19-01-2010 - 13:12:03
avatar
В твоя случай не е наложително да събираш фактури,освен ако не ти трябват да доказваш разходи пред жената..

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
19-01-2010 - 19:56:58
ако искаш фактури ще имаш и бонус ДДС , но за сметка на това ще подпомогнеш държавата или някой келеш да се подмини колата
по този въпрос и аз се поинтересувах миналата година - оказа се че на никой не му трябват фактурите - нито в общината , нито в данъчните / при изчисление на дан.оценка и на тази база да се обложи собственика на имота със съответните данъци /
ако можеш да спестиш ДДС-то направиго
как върви строежа ?
ние с теб почнахме заедно ако не се лъжа си близо до пловдив / аз стигнах до кривата круша / , при тебе какво е положението

*drunk*
Re: Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
19-01-2010 - 21:10:39
Не ти трябват фактури за нищо,но където така и така ти начисляват ДДС-взимай.
Re: Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
19-01-2010 - 21:53:22
Здравей markk,
Здравей ghost13,

много добре усетихе в каква посока бе насочен въпроса. Ще се концентрирам върху събиране на сертификати/декларации за качество и съответствие.

Обекта си върви. Можеше и повече да се достигне през 2009 но да не бъдем алчни.
Мавзолея - както аз шеговито го наричам може да се види на следния адрес.

[tabaluga.snimka.bg]

Поздрави на всички.
BAT_GOIKO
Re: Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
20-01-2010 - 10:48:35
Бат Гойко, събирай си всичките квитанции, бележки и фактури с които си закупувал материалите - направи си един класьор и ги подреди по дата, Приложи всичките договори, които си подписал с подизпълнители, не забравяй да актуваш тяхната работа, както и да си поискаш писмените гаранции, които са длъжни да ти дадат. За желязото, бетона - вземи си фактури, спедиционните бележки на бетоновозите, сертификат за качество и от бетона сертификат от изпитанията - съобразно датата на доставка. Сметни си колко пари си похарчил - виж дали ще можеш да докажеш че си ги изкарал...не забравяю че си вложил много ЛИЧЕН ТРУД, аз поне съм свидетел :] smoking smiley
Re: Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
20-01-2010 - 11:31:34
Разумните хора събират абсолютно всичко, свързано със строежа им.
Бъдете разуменsmiling smiley
Re: Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
20-01-2010 - 15:43:25
Браво на BAT_GOIKO
и за коледа пред камината

виж лични

*drunk*


Quote
BAT_GOIKO
Здравей markk,
Здравей ghost13,

много добре усетихе в каква посока бе насочен въпроса. Ще се концентрирам върху събиране на сертификати/декларации за качество и съответствие.

Обекта си върви. Можеше и повече да се достигне през 2009 но да не бъдем алчни.
Мавзолея - както аз шеговито го наричам може да се види на следния адрес.

[tabaluga.snimka.bg]

Поздрави на всички.
BAT_GOIKO
Re: Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
20-01-2010 - 16:04:28
Бат Гойко, нещо от към фасада не го докарва къщата. Направо е срам за архитекта дето се е подписал.
Re: Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
21-01-2010 - 03:22:16
Бат Гейко
На търговския ми обект служител от електрото поиска от баща ми фактурите което е свързано с тока за АКТ 15.Не знаехме че трябва да ги пазиме и служителя си тръгна с репликата че авариината светлина не трябва да свети по време на изгасването на тока ???????
За съжаление ние сме извън БГ за да им поискам обяснение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход