Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Видео наблюдение.

Публикувано от markk 
Видео наблюдение.
19-01-2010 - 08:32:51
avatar
Ако някой има опит,нека сподели.
Понеже напролет ще започвам няколко нови строежа,много ми се ще поне единия да мога да го наблюдавам дистанционно в реално време-на лаптопа или телефона си и евентуално да може да се транслира в интернет.
Същевременно искам и да се записва,за да мога да връщам и преглеждам изпуснатите моменти.
Подскажете за някой не много безбожно скъп вариант....

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 09:25:15
компютър,връзка с нета,кепчър карта(DVR) и камери.
Не знам как точно стои въпроса с 3G мрежите в БГ-гледах разни реклами,че работят...което значи,че може да гледаш и през телефона си,след инсталиране на съответния софтуер.

Решението на въпроса ти е изключително елементарно в техническо отношение.
Нужните пари...тук вече не знам...ама да кажем ориентировъчно 2-3 хил лева ако купуваш качествени камери и са повече от 3-4.
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 09:40:57
avatar
Благодаря Salvador.
3G телефона го имам,както и 3 камери(не знам доколко ще свършат работа).
Повече ме притеснява цената на видеоразговорите-при сегашната цена за 24 ч. излиза повече от 400лв на ден..

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 10:39:41
Не са видеоразговори.Нормален интернет трафик е.За това и не всички телефони го могат.Тия с Уиндоус си ползваш медия плеъра,за Симбиан не знам какво трябва.Нормална връзка клиент-сървър.Компютъра към който са закачени камерите е сървър,към него можеш да се връзваш от произволен компютър където и да е.Технически задачата е елементарна...не и се плаши.Просто иди в някоя фирма за такова оборудване да проверипш дали камерите ще станат и колко ще ти струва да изградят мрежата.

Има един проблем-такава система се поврежда много лесно.
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 11:07:13
Имам приятел,който така си наблюдаваше заведението,когато не е там.По принцип и това му е бизнеса-камери.....Ако те интересува ще ти дам координати на лични-поне за инфо.
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 12:18:18
avatar
Pike,прати ми координатите му на лични,ако не те затруднява-ще се свържа с него,като говоря с инвеститорите и реша на кой точно строеж ще се разположат камерите-би било интересно...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 12:25:43
До обектите трябва да има LAN мрежа, изградена от местния доставчик.
Ако камерите са IP (което значи, че всяка си има адрес), то те могат да се включат
в мрежата и по адреса да се наблюдават с Лап-Топ и 3G . За да се записва постоянно
е необходимо голямо пространство на диска и отделен компютър, който да е постоянно
включен. Записващия ПЦ може да се разположи и на самия обект.
Обратната връзка може да се осъществи по GSM , като се наблюдава обекта дистанционно и се
насочват изпълнителите на място!
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 13:00:34
Софтуера за видеонаблюдение записва само когато камерата регистрира движение. Пак си трябва диск, но ако е само за охрана не изисква много.
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 13:10:05
avatar
Не ми трябва само за охрана-а да наблюдавам и охраната:]-но няма лошо,тъкмо и охраната ще се наложи да се движи постоянно,за да задейства софтуераwinking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 19:06:20
Марк в другия форум темата за видеонаблюдение е моя,че ме полазиха неканени гости и набързо спретнах едно сотче и искам да мога да наблюдавам от вкъщи всеки един момент какво става на обекта.Така,че ще следя и тук темата.А ако може някой тук да ми даде препоръки на следното задание ще е супер.Задачата е следната:
Искам да гледам от къщата към двора това са четири посоки,две камери скрити в двора да наблюдавам къщата от позицията на двора.Камерите трябва да виждат на тъмно.Искам да записват при движение!Също така искам да мога да наблюдавам обекта в реално време от вкъщи!Моля Ви,дайте съвет за моя случай какъв софтуер,камери и съответно компютър и каквото трябва още за да се изгради такава система.Финансово трябва да е в златната среда нито най-евтиното,нито най-скъпото.На обекта е наличен кабелен интернет!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-19 19:20 от bezopit.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход