Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

хидрофобен шперплат за покривно покритие

Публикувано от ghost13 
Re: хидрофобен шперплат за покривно покритие
15-01-2010 - 17:10:19
Ако наред с останалите неща говорим и за качество на отливката на бетона и доброто съхранение на шперплата с цел безпроблемна работа с него, по-добре е да се ползва кофражна емулсия отколкото кофражно масло! Причината се състои в това,че маслото има високо повърхностно напрежение спрямо водата в бетона и при отливане и вибриране на бетона ,то водата просто изблъсква от повърхността маслото и бетона залепва здраво за шперплата.После следва къртене и блъскане и нарушена повърхност както на кофража ,така и на бетона.Той получава множество и малки повърхностни дупчици.Докато емулсията намалява повърхностното напрежение на междуфазовата граница масло във вода и бетона се стеле леко и плътно по повърхността!
Re: хидрофобен шперплат за покривно покритие
15-01-2010 - 20:56:28
някой да каже нещо и за цената
намерих в нета 780 лв 1 м3 / размери 2,4*1,2*0,021 /




*drunk*
Re: хидрофобен шперплат за покривно покритие
15-01-2010 - 21:07:45
Quote
g_mitov
!!!!!!!!!!!!!!!! как може да говорите за кофраж от ОСБ !!! и да не знаете разликата в цените !! визирам VIPLTD !!! ...да започнем от дебелината ! Нали ако сложиш ОСБ за кофраж - 1.Трябва да сложиш много пове4е подпори и трегери, найлон както казват и други и рискуваш бетона да ти слезе на долната плоча !! ...едното се води ВОДОУСТОЙЧИВ шперплат другото е трици..и Шперпалата е двойно по скъп от ОСБ - 18 мм.. ОСБ - 30 лв. 21 мм шперплт - 50 лв.... хората ви питат за съвети и всеки се прави на експерт ! .. недейте така бе хора ! ...ghost 13 идеята ти за покрив с шперпалта работи ! ..давай смело ..и при моята къща го използвах и съм доволен...ОСБ то е боклук, раздува и след време пироните изскачат. Другият вариант е дъски, но ако правиш къща за 2-3 плочи шперплата не е мръднал така че е тъпо да не го използваш... само мажи шперплата с масло за да го запазиш максимално докато наливаш плочата..една туба 25 л. мисля че беше е 30 ина лева ако правилно помня ..
Ето ти цена ама на платно.
Re: хидрофобен шперплат за покривно покритие
19-01-2010 - 18:18:18
avatar
Може ли да изразя мнение?
Накови си летви и си пий кафето....що се занимаваш с ОСБ и шперплат?За този който прави покриви му е ясно ,че при самия подгрев на изолацията -лака се топи и се получава нестабилна основа...По мои приказки на това му викам че става само за сдаване на обект.Къде е класиката,къде са дъските?!Да не споменавам,че и при подмяна ще ви вземат един чувал с пари.....
И изолацийката - задължително читава ,двупластно и на кръст.....Според мен една СБС мембрана върши добра работа...?!?
Ако пък не искате такава голяма инвестиция -кажете и ще ви открехна на по евтин пиниз.....Например мазан акрил или полиуретан в комбинация със пароизолация....Някъде към 16 лв излиза всичко...

Чест и почитание
Re: хидрофобен шперплат за покривно покритие
19-01-2010 - 20:39:29
Просто давам идея, не съвет, защото не съм специалист. Няма ли да стане ако вместо найлон или кофражно масло си сложи 5 см EPS направо с дюбелите нагоре. Хем ще получи звуко и топлоизолация на плочата, хем ще може да ползва ОСБ за кофража.
Re: хидрофобен шперплат за покривно покритие
19-01-2010 - 21:01:47
Много хора направиха така и според мен си е много добра идея. Комшията сложи на всички плочи 5 см фибран по този начин и е доволен, въпреки че още не е сложил ватата в ребрата на покрива. Аз не го направих само защото имам водно подово и слагах фибрана над плочата, под замазката.
Re: хидрофобен шперплат за покривно покритие
19-01-2010 - 21:18:47
Bulhomes съмнявам се че слагането на фибран /EPS/ ще укрепи кофража , целта на платното е да даде равна плоча, както писа един колега. Самият кофраж се смята на база характеристики на кв.м на база шперплат !!.+ подпори. Ами ако увисне ? ...всичко е възможно но аз бих се посъветвал с конструктора си ! А и въпросът беше става ли шперплата за покрив и отговорът е - да ..
Re: хидрофобен шперплат за покривно покритие
20-01-2010 - 09:17:14
А имаше ли проблем при шпакловането на таваните? Мен малко ме притеснява дали здраво захваща шпакловката, особено на XPS по таван.
Re: хидрофобен шперплат за покривно покритие
20-01-2010 - 09:35:15
Quote
4ovek
А имаше ли проблем при шпакловането на таваните? Мен малко ме притеснява дали здраво захваща шпакловката, особено на XPS по таван.
С една ръка теракол и мрежа няма проблем за шпакловката
Re: хидрофобен шперплат за покривно покритие
20-01-2010 - 11:35:05
Да, мисля че точно така беше направил комшията. Всъщност при мен цялото мазе е на същия принцип - но там не съм си играл да слагам гипс - директно латекс върху тераколената шпакловка - стени и таван (на който има захванат 4 см ЕПС сложен в кофража още).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход