Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конструкция на дървено-скелетна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
24-01-2010 - 17:45:05
avatar
Quote
n.nikoloff
Поеже имам запитвания как ще изглеждат къщите клас С - ето един от моделите, който смятам в момента -


който може да изглежда и така -


харесва ли ви? winking smiley

Накратко - след известни изчисления се стигна следните приблизителни цифри - това къще на снимката 76 кв.м. с две сални
клас С - 40 000лв
клас В - 48 000лв
клас А - 60 000лв

Дано стигат за ориентир....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
24-01-2010 - 18:49:31
Клас "С" звучи твърде хубаво,за да е истина...С което е свързано и усещането,че явно пропускам нещо...например фундамент за + десетина хиляди.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
24-01-2010 - 19:10:48
avatar
Повече от естествено е да се пропуска фундамента в такива случаи. Няма два еднакви терена. Един равен, друг наклонен... как да го предположи човек?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-24 19:11 от n.nikoloff.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
25-01-2010 - 09:22:33
Аргонавт, Човек си няма оптимизирани и неоптимизирани основи, защото не се занимава с нископлатени занимания, каквито са конструктивните проекти на къщи. Човек просто е наясно колко труд трябва да се положи за да може проекта да бъде икономически изгоден и вижда, че обикновено това не се прави, една от причините е , че се плаща малко. Дървената къща е доста по-трудоемка за качествено проектиране от масивната, защото трябва да се изчислят и изчертаят в детайли всички връзки. При дървените конструкции, трябва да се съобразяваш с това какви какви греди най-евтино купува строителя, трябва да се съобразяваш с теглото на елементите за да може да се монтират по-лесно и още много други работи. Така, че аз за мен съм си направил извода - единствения начин да си вземеш полагащото си е ако си договорил и строителство, а не да оферираш само проектиране.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
25-01-2010 - 12:49:19
Напълно съм съгласен с 4ОВЕК!!!!!!!!!
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
25-01-2010 - 14:04:25
Човек , явно си надвил на масрафа , така че пращай нискобюджетните проекти към нас - дълбоката провинция . Ще те черпя по *beer* или *drink1* в зависимост от времето. Виж каква ниша на пазара се е отворила. winking smiley

Мечо, като продължаваш с "чуденките" след всяко изречение, най-накрая ще се учудиш колко пари си дал за "оптимизиран" надзор и какви още парко места бяха.

Аз май съм до тук с писаниците.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-25 15:46 от argonavt.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
25-01-2010 - 18:40:07
Някой би ли споделил мнение за А-frame къщите мисля, че там може да се постигне ниска цена в клас А
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
25-01-2010 - 19:36:44
avatar
Quote
xenon
Някой би ли споделил мнение за А-frame къщите мисля, че там може да се постигне ниска цена в клас А

Поясни се - дай линк и т.н. На мене този термин нищо не ми говори ....*xxx*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
25-01-2010 - 19:49:54
[www.landal.com]
Става въпрос за къщи от този тип. Мисля, че за 2-3 дни в седмицата са добро решение, но за постоянно обитаване не са много практични. Като тук важна е цената която може би, че ще е ниска за клас А и Б



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-25 19:50 от xenon.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
25-01-2010 - 20:19:58
avatar
Quote
xenon
[www.landal.com]
Става въпрос за къщи от този тип. Мисля, че за 2-3 дни в седмицата са добро решение, но за постоянно обитаване не са много практични. Като тук важна е цената която може би, че ще е ниска за клас А и Б
Заподозрях, че става въпрос за това. За ваканционни селища става, за друго едва ли. Да, цената вероятно ще е по-ниска.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход