Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конструкция на дървено-скелетна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 23:43:52
Нещо ми дъха на kit house тая архитектура...От къде е оригинала?
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 23:48:57
avatar
Quote
salvador
Нещо ми дъха на kit house тая архитектура...От къде е оригинала?

Острова.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 23:53:12
avatar
Quote
Boby
Много е готино, но инженерната ми душа протестира срещу щедрото остъкление winking smiley
Ако това беше клас А, щеше да обезсмисли донякъде дебелата изолация според мен.

Нищо лошо прозорците - Нека бъде светлина ...




______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 23:55:36
Прекалено много си личат готовите панели...което се оправя с малко работа по архитектурата.Изглежда добре.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
24-01-2010 - 00:07:11
Хайде сега и по едиа от клас А и клас Б
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
24-01-2010 - 00:09:14
avatar
Quote
salvador
Прекалено много си личат готовите панели...което се оправя с малко работа по архитектурата.Изглежда добре.
Ц! не са готови. При тях технологията е да я сглобят цялата в заводски условия и да я закарат на обекта, но това при нас е невъзможно. Е, естествено ще пипнем тук-таме за българския вкус, но като цяло нямам намерение да измислям топлата вода , особено за клас С.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
24-01-2010 - 03:41:58
avatar
Nikoloff дано успееш! Нямам си на представа как ще се разправяш по инстанции и офиси на архитекти. Успех.

Ни копува ни продава
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
24-01-2010 - 07:29:00
Quote
ТОРТКО
Nikoloff дано успееш! Нямам си на представа как ще се разправяш по инстанции и офиси на архитекти. Успех.
По стария изпитан метод. Една за теб, една за мен!:]
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
24-01-2010 - 09:31:45
avatar
Quote
ТОРТКО
Nikoloff дано успееш! Нямам си на представа как ще се разправяш по инстанции и офиси на архитекти. Успех.

Това е в ръцете на инвеститорите (клиентите). Едва ли при това изсмукване на стотинки дали някой ще ми възложи пълен инженеринг - само тогава ще се помъкна по такива инстанции.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
24-01-2010 - 16:09:25
Проектирането и строителството на къща е като раждането на дете - трябват си деветте месеца , т.е. необходимото време за узряването на идеята. Другото е , че се дават пари за нещо , което не го виждаш / не е домати и краставици да ги видиш и да ги пипниш/.
Аргонавт, това е другата част от изказването ти, което не мога да разбера. Ако съм дошъл с идеен проект на къща, и този проект е бил вече изпълнен някъде т.е. напълно осъществим, защо да не знам какво ще излезе след като един проектант реши да го дооформи в такъв вид че да мине през общината? Според мене това което ще трябва да се "пипне" и евентуално да се промени, са точно основите които ще трябва да са съобразени със изискванията за съответния тип почви. Спор няма. Но всичко над земята би трябвало да остане същото. Така че "краставиците" и "доматите" би трябвало да си останат краставици и домати , а не да получа тикви и кратуни.:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход