Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конструкция на дървено-скелетна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
29-01-2010 - 09:02:45
avatar
Абе така е, ама ето сега имам няколко бунгалца по 60кв.м. Те са за сезонно ползване и са си за клас С, пък и инвеститора няма бюджет за повече. Дилемата е - дали като така и така нямам работа и работниците също да вземем няколко хиляди лева и да си направим по една-две заплати или да не правим нищо. То труда и в двата случая си е заложен един и същ - прави се икономия от материалите.
Иначе си абсолютно прав ниските цени на СМР, но май това повече важи за СМР в монолитното строителство, защото там си е мръсотия и дивотия по определение.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
29-01-2010 - 14:43:03
Николов, а защо като е криза и трябва да сваляш цените не намаляваш цената на труда? Сам ще си отговоря - защото на работниците не им дреме, че си скъсваш гъза за да има работа и се опитваш да направиш всичко възможно и всъщност даваш от своя труд безплато и на клиентите и на работниците.
Аз лично за мен стигнах до извода, че не съм ангажиран с проблема с безработицата и вече не мисля да тичам за да уреждам работа за други - бих работил на ниски цени само ако и работниците са солидарни.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
29-01-2010 - 14:58:36
Хе-хе-е ,няма такъв филм солидарен работник,туй е като дащен банкер.4овек на 100% споделям мнението ти.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
29-01-2010 - 19:22:49
avatar
Абе така е бе момци....
Ама....
Свръртял съм си 6 прекрасни монтажника, 4 от тях са в висше техническо образование и са здраво стъпили на земята. Единия може да се подписва с електрожен!!! Говорим си на един език. Намерят ли си пристанище другаде трябва да отделя пак 6-7 години, за да правя работещ екип. Не ме крадат - искат работа. Когато се случва да давам заплата без да сме работили на обект взимат парите с неудобство, защото знаят, че ги давам от себе си. Когато няма пари и за заплати не ми се дървят "бате децата гладни" а мълчаливо понасят несгодите. Наясно са с нещата, които се случват и всеки ден със свито сърце чакам да ми звъннат - "шефе, отиваме да работим на друго място".
Вот такие пироги....
Както писах и по-горе - правя компромис в материалите, където може да се направи и клиента да го знае. От труда компромис не правя. Естествено правя компромис от печалбата, но до едно ниво - все пак си има разноски за осигуровки, счетоводство и т.н....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
01-02-2010 - 08:57:52
Николов, правиш сериозна грешка - в системата ти има незаменими хора. Вместо да инвестираш в клас С, инвестирай в опростяване на операциите. За да намалиш зависимостта от хората с които работиш.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
01-02-2010 - 09:08:49
avatar
Quote
4ovek
Николов, правиш сериозна грешка - в системата ти има незаменими хора. Вместо да инвестираш в клас С, инвестирай в опростяване на операциите. За да намалиш зависимостта от хората с които работиш.
Предвидено е!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
01-02-2010 - 18:21:30
Quote
n.nikoloff
Как ли ще ме погледнат полицаите по пътищата, ако си транспортирам къщурките така -

нали си виждал как транспортират на платформи къщички за строители. не са чак така прекрасни, но горе-долу
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
02-02-2010 - 22:26:58
avatar
Quote
n.nikoloff
Как ли ще ме погледнат полицаите по пътищата, ако си транспортирам къщурките така -

нали си виждал как транспортират на платформи къщички за строители. не са чак така прекрасни, но горе-долу[/quote]

Даваха по телевизията, как транспортират къщи в Австралия. Барабар с обзавеждането, през бродове на реки.......
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
02-02-2010 - 22:55:51
avatar
Е, аз наскоро гледах филм как са местени не къщи, а огромни монолитни, даже свръх монолитни сгради в Москва по времето на Сталин. Едната сграда даже я завъртат на 90 градуса, а не само да я местят, при това посред нощ барабар с хората. Всичко това с цел по-добро градоустройство.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
03-02-2010 - 12:34:24
Как става това технически - местене на сграда тежаща хиляди тонове?? И то без да се разтроши.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход