Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конструкция на дървено-скелетна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
26-01-2010 - 08:28:03
Николов има ли смисъл да оферираш къща за 40000лв.? При периода на усвояване на средствата, гаранциите които се поемат, рисковете с работната ръка мисля, че няма смисъл заниманието. Има смисъл ако имаш големи обороти , обаче тогава ще имаш и доста по-големи разходи. Трябват ти и сериозни хора във фирмата, няма да можеш с една монтажна група да работиш.
Ти недей много да четеш какво пишат тук - стигне ли се до плащане на 40000лв. ще ти извадят душата за всеки един детаил, нищо , че ти нямаш ресурс в тази цена да поемеш промяна на каквото и да било.
Единствения смисъл е ако оферираш на едро - имаш клиент за 10 къщи, които се строят по едно и също време. Иначе за краен клиент само скъпо за да има смисъл.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
26-01-2010 - 08:49:23
avatar
Човек, всичко , което пишеш ми е до болка познато, но няма как. Не мога да разчитам на 1, макс двама клиенти в годината за клас А, защото много лесно стават нула. Аз и като кажа 60% аванс също се стряскат, ама с по-малко не може за този вид строителство. Средствата се усвояват много бързо във всички части и обикновенната латентност с актовете и забавянията тука е изключена.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
26-01-2010 - 09:16:17
Николов, когато пазарът не позволява да се реализират добри печалби е по-добре да се оттеглиш, а не да се стараеш да работиш залудо. 40000лв. за такава къща е работа залудо. Ако все пак решиш да го правиш - давай 0 дни гаранция за къщи клас С. Напиши някакви инструкции за експлоатация, които ще е ясно, че няма да бъдат изпълнени.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
26-01-2010 - 09:41:20
avatar
Абе не е точно така, макар че като цяло си прав.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
26-01-2010 - 11:03:26
Кое не е точно така? Че поемаш прекалено голям риск срещу скромно възнаграждение? Да не мислиш, че после някой ще те пожали в случай, че някоя греда се окаже дефектна? Ще купиш от търговеца материали с минимум 50% надценка , въпреки отстъпките и ти ще го пласираш за 20% от клиента, а отговорността не е в търговеца, а в теб.
Ако все пак наистина ще правиш завършени къщи за 40000лв. и аз ще си поръчам една за село.Като има кой да се набутва ще хвана да се възползвамsmiling smiley Пък ако не ми е достатъчна изолацията ще и прасна още 10см. стиропор отвън след време.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
26-01-2010 - 11:12:32
Quote
4ovek
Николов, когато пазарът не позволява да се реализират добри печалби е по-добре да се оттеглиш, а не да се стараеш да работиш залудо. 40000лв. за такава къща е работа залудо. Ако все пак решиш да го правиш - давай 0 дни гаранция за къщи клас С. Напиши някакви инструкции за експлоатация, които ще е ясно, че няма да бъдат изпълнени.

далеч ще стигнеш с този си начин на мислене...
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
29-01-2010 - 01:31:25
Quote
vivic
Quote
4ovek
Николов, когато пазарът не позволява да се реализират добри печалби е по-добре да се оттеглиш, а не да се стараеш да работиш залудо. 40000лв. за такава къща е работа залудо. Ако все пак решиш да го правиш - давай 0 дни гаранция за къщи клас С. Напиши някакви инструкции за експлоатация, които ще е ясно, че няма да бъдат изпълнени.

далеч ще стигнеш с този си начин на мислене...
Казано на футболен език, това последното беше "влизане с бутонките напред". Човек, някак грешно си подбрал името. Съжалявам но трябваше да го кажа.
Николов има ли смисъл да оферираш къща за 40000лв.? При периода на усвояване на средствата, гаранциите които се поемат, рисковете с работната ръка мисля, че няма смисъл заниманието. Има смисъл ако имаш големи обороти , обаче тогава ще имаш и доста по-големи разходи. Трябват ти и сериозни хора във фирмата, няма да можеш с една монтажна група да работиш.
Ти недей много да четеш какво пишат тук - стигне ли се до плащане на 40000лв. ще ти извадят душата за всеки един детаил, нищо , че ти нямаш ресурс в тази цена да поемеш промяна на каквото и да било.
Единствения смисъл е ако оферираш на едро - имаш клиент за 10 къщи, които се строят по едно и също време. Иначе за краен клиент само скъпо за да има смисъл.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
29-01-2010 - 08:17:11
4ovek*ok*.От последните ми обекти само ядове.Ниски цени = надоволни работници тоест некачествен труд;=недоволен инвеститор и с право;клоняща към нула печалба.Е за какво да работим за слава и чест ,че това го правехме преди 20г.А забравих и дължимите осигуровки и данъци дето не получаваме нищо срещу тях.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
29-01-2010 - 08:35:03
Затова ще работим само СМР които все още са на високи пазарни цени и категорично ще отказваме да работим СМР, които са на ниски цени. Аз и затова съветвам Николов да не се занимава с глупости - има толкова много неща в строителството, които ще му донесат по-голяма печалба от къщи за 40000лв.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
29-01-2010 - 08:37:58
Нещо, което не е истина ли съм написал?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход