Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конструкция на дървено-скелетна къща

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 15:20:34
Quote
n.nikoloff
Аз имам предвид къщите, построени със способите на сухото строителство....

Николов , що се правиш на ударен? :]
За същото говоря - аз си проектирам и си строя дървени къщи , че си взимам и разрешение за ползване , при това със сегашните нармативи и не виждам пречка.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 15:29:35
Аргонавт, ако имаш в предвид къщата в Горица, тя според мене не е точно 100% дървено-скелетна, все пак пъвия етаж е изцяло от камък и е нормално нормативите за основите и да са като за монолитно строителство.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 15:48:10
Quote
Nasko.Stoykov
Аргонавт, ако имаш в предвид къщата в Горица, тя според мене не е точно 100% дървено-скелетна, все пак пъвия етаж е изцяло от камък и е нормално нормативите за основите и да са като за монолитно строителство.

Не си прав. Конструкцията на първия етаж е дървена. Ако махнеш камъка , тя пак ще стои. Може да се направи същата къща и без камък , може да се направи и възрожденска къща без камък , но отиваме в друга тема.
Къщата в Горица , в Слънчев бряг и последните два етажа на хотела в Несебър / обектите от сайта ми/ са дървена конструкция на 100 %. Правени са с проекти , строителни разрешения и разрешение за ползване.

Какви нормативи искате - за дървени конструкции отделни норми за фундиране? Е , няма как да стане. Тогава и за кенефа на село трябва да има норми за фундиране.
Има норми за дървени конструкции . Искате на всяко архитектурно решение и норми да се пишат?

Това , че Човек си има "неоптимизирани" и "оптимизирани" основи , Николов къщи "клас A ,B, C и т.н. " са си техни проблеми и техни виждания. Нормите са си норми , но не пречат на работата, решенията са на проектанта .
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 16:00:41
avatar
Quote
argonavt
Николов , що се правиш на ударен? :] ...

Що! Малко съм недоспал от снощната форумна среща....*angel*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 16:05:25
Не си прав. Конструкцията на първия етаж е дървена. Ако махнеш камъка , тя пак ще стои
Това не го знаех.
Смятам че като поискам да ми се проектира една къща, трябва да ми се представят всички вариянти(неоптимизирани, оптимизирани и т.н.) още от самото начало заедно със съответната цена. Клиента има право да знае колко и за какво плаща, а не да се хване на най-ниската цена, за да разбере после че може и да се оптимизира проекта, но при допълнително заплащане, което в крайна сметка друг проектантски колектив му е предлагал може би на по-добра цена. Ето този подход ме дразни-подвеждащи цени и реклами.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 16:36:41
Quote
Nasko.Stoykov
Смятам че като поискам да ми се проектира една къща, трябва да ми се представят всички вариянти(неоптимизирани, оптимизирани и т.н.) още от самото начало заедно със съответната цена. Клиента има право да знае колко и за какво плаща, а не да се хване на най-ниската цена, за да разбере после че може и да се оптимизира проекта, но при допълнително заплащане, което в крайна сметка друг проектантски колектив му е предлагал може би на по-добра цена. Ето този подход ме дразни-подвеждащи цени и реклами.

Наско, засягаш една друга тема . Възлагането на проектирането на къща е общо взето е като да отидеш на доктор или адвокат. И в трите случая не знаеш какъв ще е крайния резултат , и в трите случая ти взимат не малко пари . Проектирането и строителството на къща е като раждането на дете - трябват си деветте месеца , т.е. необходимото време за узряването на идеята. Другото е , че се дават пари за нещо , което не го виждаш / не е домати и краставици да ги видиш и да ги пипниш/.
Точно тук е проблема - много хора си казват " Аз да си взема строителното разрешение , пък после ще си направя некои изменения" или " Аз ще отида при онзи архитект , защото той много бързо одобрява проектите". После - рев.
Трябва да се свикне да се преценява - провеждат се няколко срещи и разговори , като се обсъждат неща свързани с проекта и се вижда дали ще става работа или не. Проектанти колкото искаш.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 16:49:04
Наско, засягаш една друга тема . Възлагането на проектирането на къща е общо взето е като да отидеш на доктор или адвокат. И в трите случая не знаеш какъв ще е крайния резултат , и в трите случая ти взимат не малко пари
Предполагам споделяш опит от практиката в България? Дали така стоят нещата по белия свят?
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 19:50:26
Моите две стинки.Колегата е правилно да предлага клас А наред с "нискобюджетни",което не е задължително да значи некачествени решения за къщи.Предполагам цената на една къща не зависи само от класа,по скоро клента го интересува колко пари ще трябва да приготви и да даде за къщата без да го интересуват допълнителни разходи.
В България масовия бизнес НЕ разбира средната класа а тя именно е ключа към успеха.Всеки иска "На едро" ама вече тва време мина-"всяко чудо за три дни"(Или 3 години winking smiley )
Задължително трябва да има няколко готови проекта с конкретно цени в различните класове за по-лесно ориентиране на клиентите.

Друг е въпроса,че на мен примерно цената от 750-800 лв.квадрата ми е много висока за такава къща клас А.Много по-изгодно ми е да си поръчам една "Log House"(Къща от цели греди) в два контейнера от САЩ с инсртукции и чертежи за монтаж.Дървото ще е гарантирано качествено(Импрегнирано) което в България не знам някой как може да ми го гарантира.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 21:21:27
avatar
Поеже имам запитвания как ще изглеждат къщите клас С - ето един от моделите, който смятам в момента -


който може да изглежда и така -


харесва ли ви? winking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Конструкция на дървено-скелетна къща
23-01-2010 - 23:27:26
Много е готино, но инженерната ми душа протестира срещу щедрото остъкление winking smiley
Ако това беше клас А, щеше да обезсмисли донякъде дебелата изолация според мен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход