Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Монтаж и облицовка на камина

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 10:07:45
Питайте някой скраджия по ресторантите какво се отделя на филтъра само след едни наденички...Не става така както го мислите...комина ще потъна в изгоряла мазина след десетина партиди кебапчета...Скраджиския пушек трябва да ходи директно в атмосферата през колкото се може по-малък комин.За това барбекютата се правят на двора.Къде сте виждали камина за наденички?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-11 10:09 от salvador.
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 10:17:47
Салвадоре, ти по ресторанти не ходиш ли? По банско се поразходи - почти всяка кръчма има отворена камина и скараджия до камината :] като започнете с едни теории... не е истина.
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 10:56:24
Каквото и да виждаш отвън....вътре има кондензационни филтри.Или поне би трябвало да има.Ако няма,комина направо се удавя в мазина.
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 11:11:24
Салвадоре, без да влизаме в спор, харесвам постовете ти. Тежките пари (мазгоча от скарата) се задържат в масло-ловители, които ХЕИ го изискват да има монтирани в аспирационните шапки в кухните, но по кръчмите ги махат, щото трябва да се чистят... на камина с водна риза, ако се лепне такъв мъзгоч няма махане - затова двете са несъвместими. На суха камера след печенето като я жегнеш на 700 градуса, от нагара не остава нищо.
Имам камина с в. риза, зимата предпочитам да ми е топло и затова я ползвам само за отопление, ако вратата се държи отворена не може да подгрее водата. Засега, като дойдат гости печеме мръвките на ел. скара. Поне докато не си направя истинското барбекю. При домашни условия колкото и мръвка да изпечеш, проблеми няма да има от налепи, все пак трябва да се отчита и да се направи както трябва и камера и комин и т.н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-11 11:14 от Ivo.NovDom.
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 11:17:41
Салвадоре,аз печа от 18 години в такава камина мръвки и не съм чистил комина досега поради една причина-няма нужда!!!
В случая най-важното нещо е комина-трябва да излиза директно нагоре от огнището!
Иво,рисунката ти е върха*ok**ok**ok*.Нещо такова имах в предвид,само че освен въздуховода,да има и водна риза,която да топли 2-3 радиатора...
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 11:26:42
Венци, разбери бе човек - на отворена врата воднана риза нищо не топли а само събира нагар - т.е. след като затвориш вратата в. риза пак няма да ти работи - заради нагара, чат ли си. Какво толкова те е страх да се направи освен камината и едно кокетно барбекюнце с дървени въглища?
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 11:27:22
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 11:48:55
Писали по едно и също времеwinking smiley
Иво,според теб,правим моя вариант-камина с водна риза,с вратичка,когато искаме да печем-отваряме вратичката и печем,после затваряме вратичката.Докато сме пекли се образувал нагар по ризата,след като затворим вратичката и дадем "ряз" на огъня в камерата,няма ли да изгори нагара?А и ние няма да печем промишлени количества месарлаци/да не забравяме и препечените филийки/-само по 2-3 килца на weekend:]
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 11:58:38
е не става - водата е вода до 100 градуса. прават се разни защити да не става на пара, щото гърми...т.е. водната риза не можеш да я нагрееш повече от 70-80 градуса. Нагара само механично се маха или се правят разни хитрини да държиш температурата на прага на прегряването и да се намали образуването на нагар до минимум. Венци, по нагоре писах - имама в. риза и не печа вътре - не става просто
LKK
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 16:03:54
Quote
venciev
Салвадоре,аз печа от 18 години в такава камина мръвки и не съм чистил комина досега поради една причина-няма нужда!!!
В случая най-важното нещо е комина-трябва да излиза директно нагоре от огнището!
Иво,рисунката ти е върха*ok**ok**ok*.Нещо такова имах в предвид,само че освен въздуховода,да има и водна риза,която да топли 2-3 радиатора...
Аз печа от 12 години в зидана открита камина мръвки и също не съм чистил комина досега.
Това, което е с получерно не е вярно. Камината трябва да има димен зъб в камерата, или S-ка, за да не пуши и да тегле добре. Преди го дискутирахме и бях пуснал схема.
На открита камина водната риза е меко казано, като на свинче звънче. Много по трудно предпазване от завиране на водата и КПД под 30%. Друга особенност на откритата камина е, че при горенето ползва много повече въздух от помещението, като го изхвърля през комина. Това е добре за заведение, защото се проветрява, но за вкъщи е под въпрос.
Накратко, при отворена камина Ви е топло на лицето и студено на гърба.
Вариантите с отваряща се нагоре камера теоретично са разумен компромис, но съм срещал отзиви, че на такива камери затварянето им е кофти и бързо се скапвало и не уплътнявало добре. Освен това, при такава камера е по-трудно почистването на стъклото отвътре, за да се кефите на пламъка.
Пелетният вариант си е направо издевателство над усещането за камина, особенно при качеството на пелетите в БГ. Доста хора имат проблеми с котлета на пелети, където процеса е доста по автоматизиран и изчислен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход