Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Монтаж и облицовка на камина

Публикувано от Ivo.NovDom 
LKK
Re: Монтаж и облицовка на камина
10-01-2010 - 17:40:41
Иво, добре е станала камината, семпло и естетично като проект.
На последната снимка десният ръб на камината не е паралелен на ръба на стената отзад. Или изкривявания на оптиката при снимката, или стената отзад не е съвсем вертикална. Мен повече ми харесва, когато горната част на булото е леко скосена навътре, като пресечена пирамида. Тогава подобни несъосия отпадат от самосебе си. Не разбрах картона пожароустойчив ли е? Той май беше червен. Важен детайл при шпакловката е поставянето на мрежичка срещу напукване. Няма проблем на така изградената конструкция да и се придаде индивидуалност с облицовъчни имитации на тухла и камък. Има много и най-различни дизайни с прекрасна текстура.
Поздрави!*beer*
Re: Монтаж и облицовка на камина
10-01-2010 - 19:28:50
Венци това оправя ли те:

Както писах по-горе стъклото може да се отваря като на нормална камина, а може и цялата врата да се качва нагоре.
Re: Монтаж и облицовка на камина
10-01-2010 - 20:18:01
Бааа тоя космически кораб...кВо е туй бре...Аз Bullerjan я имах за камина със странен дизайн...ама това ми разби детските мечти...
Re: Монтаж и облицовка на камина
10-01-2010 - 23:29:15
ЛКК, най обикновен ГК (камината на гори на 6 а картона студен - как си го обясняваш? :] ), скосението на предния панел е 5 см - повече не може ще опре в кюнеца! лента има
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 00:16:05
Иво, запали ми чергата с тази камина:], точно бях решил да турна някаква електрическа имитация. Сега се оглеждам за камини-по скоро печки, с пелети. Сега се сетих че никога не съм виждал как гори печка с пелети, има ли пламък като при горенето на дърва или на газ да речеме? Вижда ли се?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-11 00:31 от Nasko.Stoykov.
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 08:54:53
Наско на стройкото имаше една фирма дето преправя камини и им слага пелетни горелки - но ако сложиш пелетник не можеш да гориш дърва (скопяваш си камината). Ако много те влече ще им потърся фирмата.


Добре че правя снимки - на плаката отзад се вижда името на фирмата :] Вижда се и в камината как изглежда огъня от горелката - бе...ми...де да знам, не стига че тия горивни камери са изчанчване, ами и като заместим истинската цепеница с пелети...още по-изчанчена работа winking smiley
ОВЕКА-Комерс ЕООД



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-11 14:09 от Ivo.NovDom.
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 09:01:39
Наско, като говорих с момчето на щанда ми обясни че или на пелети или се изключва шнека и се слага скара и става класически вариант - на дърва, но двете едновременно не може. Все пак е с възможност за избор.
Ползват същите горивни камери като тази която аз монтирах - полски, само че друга модификация.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-11 09:02 от Ivo.NovDom.
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 09:14:55
За Венци: Ако мръвките ти са приоритет, правиш отворена камина с въздушна риза за отопление на помещението където е и дотам, Докато пишех ми хрумна че може и вратичка отпред да се сложи, хехехе, за гъзария можеш и подвижен искроловител да сложиш, така ще можеш да вдигаш температурата, в камерата - знаеш ли че би могло и да стане...хммм, но вместо в. риза да се направи с въздуховоди, тая вода е много капризна ...


Нещо такова ще ти свърши работа, зидана каминка с въздушна риза, читав комин и яко пържоли.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-11 09:27 от Ivo.NovDom.
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 09:45:11
Да си продължа мисълта (запалих се) въздушната риза за хола ще си остане, но ще се направи още един независим от въздуха в хола кръг с вентилатор и термостат, който взима въздух някъде от другата част на къщата (за да не омерисваш на скара цялата къща) и ще го разпределя по стаите. термостата ще следи температурата на изгорелите газове в комина и ще включва само ако са с нужната температура, ако се преаохладят ще се опушвате в хола (обратна тяга) - също ще спира вентилатора, когато дървата изгорят - за да не ви охлажда ако камината не гори...идейно надявам се да съм те ориентирал, би могло и да го изработим тук в софия, да се натовари и там да си го сглобиш...или аз да отида за два дена и да го сглобя...варианти бол.
Re: Монтаж и облицовка на камина
11-01-2010 - 09:57:01
Булхоуме, с твоята идея също става (като се размислих - се оказва че си прав, обаче без в. риза - при ниски температури се наслагва яко нагар - ще се попърквате от стъргане) Има доста камери с отвесно отваряне на вратите, слага се една , отгоре се монтира топлообменник за топъл въздух с въздуховоди и готово...*beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход