Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бойлер + програмируем таймер = икономия

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
26-03-2011 - 07:44:16
Идеята е добра, но директно свързване на бойлер през това устройство е опасна по поне 2 причини:
- опасност от претоварване на релето, пожар и т. н.
- по принцип бойлер не се захранва с щепсел!!!
Консултирайте се със специалист, за да не се получи някоя свободна фаза, търсеща кого да удари!
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
26-03-2011 - 08:03:39
Вече има и по-евтини и бързи начини да си топлим водата на ток - термопомпен бойлер.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
26-03-2011 - 12:41:42
Аз говоря за ключ за бойлер със вграден таимер, всичко изчислено и пресметнато компактно. Което да наподобява таблото за бойлера, просто само си го сменяш и вече с в джаза smiling smiley
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
28-03-2011 - 19:49:21
bulhomes...на каква база стъпва това твърдение...Една зима поне ползвал ли си го това?
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
28-03-2011 - 20:02:44
Даже не съм го и виждал на живо. Чета за него и има логика заради COP-а на климатиците. Казват че са доволни от този вариант
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
28-03-2011 - 20:32:48
Да де...ама кога е тоя COP...от края на май до средата на октомври.През останалото време какво правим?
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
28-03-2011 - 23:38:27
Да - прав си. Тъй като в моя случай никога не съм мислил за бойлер без серпентина от парно - явно затова съм пропуснал този момент. Ясно е, че ако няма други варианти на отопление зимата - и топлата вода ще е по стария начин - на ток.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
29-03-2011 - 10:39:05
цяла зима ползвам термопомпен бойлер закачен към термопомпено отопление. модерните машинки не се боят от студа, не се притеснявайте толкова.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
30-03-2011 - 01:28:12
Абсолютно съгласен.
Въпросът е до колко тия модерни машини си заслужават инвестицията.Че нещо хич не са евтини.Даже бая скъпички излизат...почти колкото тока за обикновен бойлер за 10-15 години напред.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
30-03-2011 - 08:56:38
ако си търсиш причина - винаги ще намериш. аз отоплявам къщата (строеж 4 на маркк) + бойлера със 100лв на месец (цялата сметка ток е под 200лв средно). термопомпата е самоделка от Климатик DAIKIN, FTX / RX 71 GV за 2050лв. Лятото ще се охлаждам със системата.

смятам, че ще се изплати доста по-рано от 15 години
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход