Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бойлер + програмируем таймер = икономия

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
22-01-2010 - 04:27:41
мдам - прав си ...понякога нещо ти е пред очите и неможеш да го видиш /както в моя случай/ добре, че има кой да помага - Благодарим ! *beer*
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
22-01-2010 - 11:44:48
Защо искаш да са два бойлера! Какъв трябва да е резултата? Може да подскажем по-добро решение
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
22-01-2010 - 16:49:12
Някога и на мен ми се въртяха такива идеи, май защото два 80 литрови с по 1 серпентина излизаха по-евтини от един 150 литров с 2 серпентини (или е било 2 150 литрови в сравнение с 1 300 литров...). Проблема с такова обикновенно връзване на 2 бойлера в една система го видях в една квартира по морето. Прави ми впечатление, че като се къпя няма нагаждане на водата. Топлата идва на различни "талази" без никаква закономерност. Вече бях почнал да обмислям връзването на 2 бойлера в една система и точно този проблем мислех как да избегна. Говорих с хазяина с какъв бойлер е и познай - точно 2 свързани като на схемата. От къде идва проблема. Водата тръгва да тече от където си реши. В резултат на това единия бойлер се изпразва по-бързо, топлата от другия пък по-лека и се "натиска" и тя и става мазало... И какво се оказва накрая - уж да имаш 160 литра топла вода след първите 80 другите не можеш да ги ползваш и все едно, че си с един бойлер. Мислех и даже говорих с няколко производителя на бойлери да ми направят топлия извод да излиза на балоните отгоре - така в покой щяха да се изравнят температурите в двата балона, но в крайна сметка се отказах.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
23-01-2010 - 00:11:32
Булхоуме, има истина и логика в това които казваш, бих допълнил че водата става на талази заради това, че в хотела където си бил в един момент различни хора пускат различни уреди - един си мие зъбите, друг се къпе, трети пуска тоалетната вода....ако инсталацията не е направена както трябва, пускането на вода някъде по системата разстройва всички останали... Това има много просто решение - на срещата дето бяхме го обясних как става, не е от бойлерите. А и двата бойлера са нещо нелогично и без викаква полза - по голяма външна повърхност (т.е. по големи топлинни загуби) ... не ми се пише за минусите. winking smiley другия петък пак ще се събираме winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-23 14:27 от Ivo.NovDom.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
27-01-2010 - 00:20:26
"Защо искаш да са два бойлера! Какъв трябва да е резултата? Може да подскажем по-добро решение" - единия ще се топли от покрива, другия от котела - по възможност да се ползват заедно или поотделно без да къртим ...много smiling smiley
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
27-01-2010 - 09:33:13
Става с магнет винтили. В зависимост от температурата в бойлерите пуска водата от единия или другия бойлер.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
27-01-2010 - 19:09:50
Човек, драсни една схемичка - стана ми интересно. winking smiley
Единия трябва да е вързан към някакъв топлообменник на покрива, ама директно ли ще се превърта водата през него или със серпентина и соларна система, и още един ел. бойлер- как ще се разбира къде е по топлата вода, как ще загрявяте водата в този с "покривната система" (идеята да се мине тънко, ме кара да си мисля, че е с нещо от типа на варел боядисн в черно).
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
27-01-2010 - 19:38:20
В такива случаи се връзват последователно, не успоредно!*book*
Като дадеш повече инфо можем и да измислим нещо.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
28-01-2010 - 02:26:55

Aз съм от Габрово - нормално е да съм скръндза :]
Идеята беше да се ползват и двата без къртене на 2 и 3 ет....ама явно неможе ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-28 02:28 от gateff.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
28-01-2010 - 08:37:32
Ясно. Габрово.
Ми ти си знаеш. Това е най-ефективното.
Аз бих сложил бойлерите един до друг. Студената влиза първо в слънчевия, електрото на втория да е настроено на 65гр примерно. Той да е по-голям. И така....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход