Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бойлер + програмируем таймер = икономия

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
04-01-2010 - 00:57:03
И за къщи пак са такива.Кютуци са си...ама е ефективно.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
04-01-2010 - 10:45:28
А някаква идея как да се върже такова реле към часовника на електромера, за да се включва не по астрономическото, а по времето , когато действително отчита на нощнаsmiling smiley Аз бях над година с нощна енергия от 8 сутринта до 16ч. , над година след като забелязах. Писах молби, жалби - нищо, накрая добре, че хванах инкасатора и го заклещих във входа докато не го настрои, въпреки, че това не било негова работа.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
04-01-2010 - 15:40:41
Тук във входа часовникът е механичен и го настройвам лично аз.И си го проверявам периодично...от както преди 3-4 години установих,че нощната тарифа започва в 2 през нощта...
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
04-01-2010 - 22:29:26
Здравейте и за много години на всички. Иво, може ли да обобщя малко?
Дотук за мен ползата от това устройство е, че не мислиш кога да включваш бойлера. При горе-долу еднакви цени на дневана и нощна - май за икономия не остава. С две думи - чудя се откъде ти е дошла тази икономия.

Иначе лятото си купих 2 такива от Испания за 8 евро, но така и ми седят. Купих ги за нощно осветление, но така и не сторих мокает да го направя. При мен за бойлера не стават, защото е 6 kWt, а на тях пише до 3 kWt. Ще им намеря приложение...

Друг е въпроса, че вече хич, ама хич не ми се занимава с автоматики, най-вече евтинии. Вече няколко пъти го споменавах: Трети диференциален термостат на слънчевите колектори ще сменям (евтини, български - добре, че си правя застраховки). Конвекторите за отопление - пак български - нямаха реле за температурата на водата, та им слагах аз и само проблеми... Осветлението в коридорите никой не може да разбере кога ще се включи (и тук е добре, че оставих и девятори). На следващата ми вила - гравитачно отворено парно и слънчеви колектори, ама за коридорите ще търся по-добри датчици - глезотия си е....

И от друга страна - как да разберем, че някоя стока е добра. От скоро пазарувам в eBay и виждам, че една и съща стока се продава и за 2$ и за 12$, така че няма как да е от цената. Би било полезно, ако измислим начин да си помагаме в това отношение.
LKK
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
04-01-2010 - 22:37:28
bulhomes, то за пазаруването в e-Bay Дянков май е на път да ни помогане на всички. *beer*
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
04-01-2010 - 22:52:35
Quote
bulhomes
Дотук за мен ползата от това устройство е, че не мислиш кога да включваш бойлера. При горе-долу еднакви цени на дневана и нощна - май за икономия не остава. С две думи - чудя се откъде ти е дошла тази икономия.


Булхоуме, честита да ти е и на теб новата година.
И аз се чудя, опитах се да го обясня с таймера който монтирах, но май не е от това. По-вероятно е от това, че по нова година стават ЧУДЕСА :]
Бойлера не съм вкл/изкл. на ръка никога. Не съм оставал без топла вода - ако се случи, китайската джаджа ще и запаля задника в печката winking smiley
Ти нали имаш тема за това кой колко харчи за отопление и ток - ще изчакам още едно тримесечие за да съм сигурен че няма грешка или че не са ме таксували грешно от ЧЕЗ и ще постна сметките си за тока. *drunk*
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
05-01-2010 - 13:52:44
Има смисъл, от такива икономии. В случая, става въпрос само за един бойлер. Когато, се включат повече консуматори, сметката става съвсем друга. Още повече, че ако в момента разликата м/у дневна и нощна не е голяма, съвсем не означава, че винаги ще е така. А, и смисълът не е само в парите, поне според мен...

Неудобството е, че се увеличава техниката в къщи, и понякога създава наистина неудобство. Защото и тя изисква някаква поддръжка.

Използването на шунтиращ ключ на часовниковия механизъм би решил проблема при евентуално дефектиране.

Чаро,
Не се пали... smiling smiley
*drink1*
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
06-01-2010 - 19:19:29
Quote
Muza
Още повече, че ако в момента разликата м/у дневна и нощна не е голяма, съвсем не означава, че винаги ще е така.

Моля, клиентите на ЕОН да си проверят сметките. тихомълком взеха да махат нощната тарифа и си таксуват само на дневна. Оправдават се че новите електромери са еднотарифни.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
21-01-2010 - 23:28:21
да задам едно въпросче тука /да не пускам нова тема/:
по принцип не би трябвало да има проблем да се вържат два бойлера по този начин ...дали обаче е така /има 2 етажа м-у тях ако тва е от значение/ ? ... smiling smiley
на ел и вик подавам филия хляб да не ме хапят ..пък ми се налага спешен ремонт :]




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-21 23:31 от gateff.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
22-01-2010 - 00:31:59
Тц.Сложно и неефективно.Топлоотдаването на реотана ти е константа при всички случаи.А в случая го товариш с двойно повече вода за погряване и загуби по инсталация два етажа,които не е ясно колко са.Но определено нито са малки,нито са постоянни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход