Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Таван и топлина

Публикувано от Melisa 
Таван и топлина
20-12-2009 - 15:23:47
Харесвам един таван, но мен притеснява вопрос- дали ще е топъл през зимата?
По принцип това е апартамент, тухлен дебелена на стена 1,5 тухла + някаква външна топлоизоляция, скосен (под покрива) покрив е метален+ 15см минерална вата и гипсокартон. И има от горе малък тех.етаж.
Re: Таван и топлина
20-12-2009 - 17:43:43
След като наблюдавах строежа на къщата на съседа ми,вече знам,че в БГ от "тухла" до "тухла" разликата е от земята до небето както между самите тухли,така и между видовете разтвори,които се ползват за лепенето им.
Re: Таван и топлина
20-12-2009 - 20:57:30
към тухли нямам претензии. Но минерална вата? Харесвам този вариант- има гледка, сълнцето. Но, дали ще е топъл? В една стая нормален прозорец в стена, в друга стая прозорец в покрива.
Никога не съм живеела в нещо подобно и нямам представа как е с топлини загуби....
Re: Таван и топлина
21-12-2009 - 13:59:15
На мен ми изглежда топъл,особено, ако 1,5 тухла, както пишеш е равно на" цяла тухла" и половина,както казват някои майстори,което най-общо е към 33-35 см дебелина.Но тухли всякакви и може и да не е така!За студеното време ламарината на покрива не е притеснителна,още повече,че е изолирана с толкова вата.Много подходяща за комфорта на обитаване е вътрешната топлоизолация 3 или 6 мм от екструдиран полистирен /има я в Практикер/ лепи се като тапет със съответното лепило за нея и не е скъпо ,но е много ефективно за зимата.Има и едни декоративни плоскости от стиропор 5мм. с размери 50х50 см. за тавана,бели ,с релеф и шарка,без шарка и цветни,има ги във всички строителни хипермаркети.Слагах си на един таван и съм с добри впечатления-лепят се лесно и не ти трябва специалист.
Поздрави!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-21 14:35 от фло.
Re: Таван и топлина
21-12-2009 - 15:25:39
Никого не бих посъветвал да живее на последен етаж, не.
Re: Таван и топлина
21-12-2009 - 17:32:08
Фло, много ти благодаря за отговора!
при тази дебелена на вата 15 см, + вътрешна изоляция няма да стане много студено при - 25? евентуално, отопление тип "парно".

а какво е гипсокартон? като свойства за подържка и ремонт?
п.с. а някой виждал двойна тулена стена с вътрешна топлоизоляция? дебелина 80 смspinning smiley sticking its tongue out
Re: Таван и топлина
21-12-2009 - 18:09:42
Quote
Melisa


а какво е гипсокартон? като свойства за подържка и ремонт?
п.с. а някой виждал двойна тулена стена с вътрешна топлоизоляция? дебелина 80 смspinning smiley sticking its tongue out

Гипскартона си е гипс облечен с хартия от двете страни! Добре е да се пази от обилна влага и вода!Може да се боядисва с всички познати бои,както и да му се лепи тапет,стиропор ,фоянс и т.н замества вътрешното измазване на стените,както и се правят преградни стени от него и в средата вата,въобще е удобство. Колкото до дебел тухлен.80 см.зид си е направо удивително!Сигурно е някъде около полярния кръг!Бях чел някъде,че първите полярни станции на руснаците са ги правили от тухли ,направени от талаш/дървени стърготини /и цимент-така наречения дървобетон или верболит,и доколкото си спомням зида е бил 40 см дебел.
Re: Таван и топлина
21-12-2009 - 18:38:16
И защо така Гето. Последния етаж е най-добър в една сграда - най-много слънце вижда. А това е нещо дето с пари не се купува. Българинът по принцип прави най-голямат грешка да избягва да купува последен етаж.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход